Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AQD 2.8 193 KM] Terkotanie podczas przyspieszania

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
nightwish80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 01 wrz 2015, 00:38
Lokalizacja: Radom

[AQD 2.8 193 KM] Terkotanie podczas przyspieszania

Post autor: nightwish80 » 16 gru 2018, 22:41

Witam wszystkich

Panowie i panie , otóż męczą mnie pewne odgłosy dochodzące jakby spod maski , jakby z silnika , słyszalne tylko wewnątrz auta i tylko w pewnych okolicznościach. Szukałem i szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego wątku.

Ten dźwięk przypomnina chrobotanie... terkotanie.....tak bym go tak określił. Nie jest on jakiś mega głośny ale jak sie człowiek wsłucha to słychać go dość wyrażnie. Pojawia się on tylko podczas jazdy, utrzymywania tej samej predkości lub przyspieszania ale bardzo delikatnego , jak juz dodam wiecej gazu to albo ten dźwięk zanika albo zagłusza go sam silnik. Jak puszczam gaz rownież zanika. Zamiast słyszeć fajny dźwiek v6 stki słyszę to terkotanie , dżwiek chyba nie jest metaliczny taki bardziej głuchy ....taki jak kiedyś wkładało się coś miedzy szprychy w rowerze żeby terkotąło , właśnie to mi przypomina ten odgłos dochodzący spod maski , najgłośniejszy zdecydowanie podczas utrzymywania tej samej predkości . Na postoju go nie ma wcale , niewazne czy dodaje gazu , czy utrzymuje pedał gazu w tej samej pozycji , czy puszczam , jest cisza , słysze tylko przyjemny dzwiek silnika.

Teraz kilka faktów. Olej zmieniony dopiero co , poprawy brak. Oliwa to motul 5w40. Olej w skrzyni tez zmieniony dopiero co. Napinacze odzywają się przy rozruchu ale zaraz milkną , sprawdziłem w vagu grupe 93 , nastawniki działają , czyli mam 20-21 podczas przyspieszania , na wolnych 0-0 , -1 - 0 , -1 - -1 , czyli raczej to nie to. Rozrząd czyli grupa 90 , -1 -0 , czasem -2 - 0 , czyli tez tragedii chyba nie ma , chociaz przyznam się ze go nie zmieniałem odkad kupilem auto czyli ponad 3 lata , moze miec ponad 100tys, wiec czas na niego .

Osobiście jedyne co mi przychodzi do głowy to napinacz , albo paska wielorowkowego albo rozrządu...Ewentualnie skrzynia? Skoro słychać go tylko podczas jazdy...Naprawde nie mam pomysłow , także wszelkie sugestie będą mile widziane , pozdrawiam

nightwish80

[ Dodano: 2018-12-16, 22:41 ]
i cisza...szkoda...
Ostatnio zmieniony 23 gru 2018, 23:07 przez nightwish80, łącznie zmieniany 2 razy.

lutek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: lutek66 » 17 gru 2018, 20:27

W sumie może być wszystko albo nic. Nie dziwię się, że nikt nie odpisuje bo i co by miał napisać. Może być to pompa oleju, napinacz łańcucha, łańcuch, panewka, popychacz, wytarty wałek rozrządu, coś z osprzętu, łożysko w skrzyni/na sprzęgle, dwumas, lub napinacz paska rozrządu. Jest wiele możliwości i może to być więcej niż jedna usterka. Ciężko wróżyć skoro nawet się tego nie słyszało.

Frytek.mf
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 16 lis 2016, 20:32
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: Frytek.mf » 19 gru 2018, 21:26

Kolego zaloze się że słychać to chrobotanie po środku silnika z góry....
pompa wspomagania u mnie tez zaczelo i nie wiedziałem co to. Spr ile masz płynu i zobacz czy nie ma luzu na ośce ale ja bym w to celował.... chyba ze łancychy do wymiany.

nightwish80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 01 wrz 2015, 00:38
Lokalizacja: Radom

Post autor: nightwish80 » 20 gru 2018, 23:48

To że pompę mam do roboty to wiem bo halasuje na postoju, słychać ją głośno i wyraźnie ale nie pomyślałem że to może być przyczyną tych dziwnych dźwięków podczas jazdy, myślisz że to pompa?

PS płyn w pompie wymieniony na ASO ale niestety nic nie pomogło.

Wiem panowie że to przypadek trudny do zdiagnozowania szczególnie na odległość, miałem po prostu nadzieję że znajdzie się ktoś kto miał podobne objawy, zacząłem czytać na necie i znalazłem przypadki podobne do mojego tylko w innych markach pojazdów, opis jak mój, pasuje w 100%, w jednego kolesia w bmw winowajca był czujnik spalania stukowego, u innego w a3 był to kolektor wydechowy, a u jeszcze innego napinacz hydrauliczny rozrządu plus któraś z rolek rozrządu, cholera w sumie pół auta mogę rozebrać i tego nie znajdę...

Wojtek_S
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 29 wrz 2018, 14:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Wojtek_S » 21 gru 2018, 23:45

Ja bym zaczął od swapa multilotka na manual, hihihihi <rotfl>
Nie miałem okazji skorzystać z dobrodziejstw Multitronica. Swap na manual od razu po zakupie :)

nightwish80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 01 wrz 2015, 00:38
Lokalizacja: Radom

Post autor: nightwish80 » 22 gru 2018, 16:02

Jeżdżę już ponad trzy lata na multi, póki co jest ok, ale nie odbijajmy od tematu &#128523;

lutek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: lutek66 » 23 gru 2018, 20:43

nightwish80 pisze:... zacząłem czytać na necie i znalazłem przypadki podobne do mojego ...
Idąc tym tropem, wpisz w Google "boli mnie głowa, co mi jest? "

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga