Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C6 - Rozładowywanie akumulatora po wgraniu polskiego MMI

Elektryka
ODPOWIEDZ
Tekero
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 24 sty 2018, 02:27
Lokalizacja: Konin

A6 C6 - Rozładowywanie akumulatora po wgraniu polskiego MMI

Post autor: Tekero » 15 lis 2018, 16:43

Pacjent: A6 C6 Avant 3.0 TDI

Przejrzałem tematy związane z rozladowywujacymi się akumulatorami - grzejące się + pod maską, wadliwe sterowniki, za małe ładowanie itp. Nie znalazłam nic co naprowadziło by mnie na trop stąd nowy wątek.

Znajomy wgrał spolszczenie posługując się poradnikiem z internetu czego efektem było wiadome niedziałanie multifunkcji itp spowodowane wyzerowaniem kodowania. Poprawiłem mu je w vcdsie nie znając wcześniejszego metodą dedukcji wyposażenia auta. Wygląda na to że wszystko działa ale został jeden problem - rozladowywujacy się akumulator.
Sprawa jest ściśle powiązana bo wcześniej nie było najmniejszych problemów z akumulatorem (wymieniony zeszłego sezonu na taki sam), a teraz auto nie daje rady odpalić po 40h postoju.


Widocznie przeoczyłem coś, co odpowiada za to zużycie, jakaś praca w tle po zamknięciu auta... Proszę o wskazówki, pozdrawiam!

mietek69
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 282
Rejestracja: 25 lis 2009, 17:00
Imię: Mieczysław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mietek69 » 15 lis 2018, 17:06

Problem z aku jest po wgraniu nowego softu? Jesli tak to sam masz odpowiedź. Już gdzieś czytałem, że po zmianie softu mmi czasem się nie usypia. Czasem pozostawiona płyta w napędzie też tak powoduje.

Tekero
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 24 sty 2018, 02:27
Lokalizacja: Konin

Post autor: Tekero » 15 lis 2018, 17:36

To, że winne jest wgranie softu (bądź też sprzyjające temu utracone kodowanie) to już wiem. Pytam czy ktoś się z czymś takim spotkał i jak to naprawić. Czegoś nie zakodowano bądź zakodowano "za dużo", a może trzeba gdzieś przestawić jakieś czasy usypiania mmi/navi/zmieniarki <mysli>

Plyty w zmieniarce czy napędzie nawigacji są a i owszem. Były i wcześniej natomiast same napędy nie "mielą" niczym, nic nie słychać ale kto wie co się dzieje w zmieniarce/napędzie/ami. Może wypada też jakaś adaptacja dotycząca czasy usypiania któregoś elementu i w tym problem. Trzeba to tylko znaleźć. <nerwus>

Dużo osób wgrywa spolszczenia ale cisza na temat jakiś problemów :| q1
Ostatnio zmieniony 15 lis 2018, 17:40 przez Tekero, łącznie zmieniany 1 raz.

mietek69
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 282
Rejestracja: 25 lis 2009, 17:00
Imię: Mieczysław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mietek69 » 15 lis 2018, 17:39

Poszukaj jeszcze, bo już o tym było. Pamietam, że pomogła zmiana softu na stary ;p A kodowanie mmi masz to samo??

Tekero
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 24 sty 2018, 02:27
Lokalizacja: Konin

Post autor: Tekero » 15 lis 2018, 17:42

Kodowanie nie wiem czy jest to samo bo kolega nie spisał poprzedniego i przepadlo..."odtworzyłem" je na podstawie wyposażenia które widzę, "samo się chyba nie uzupełni (chyba że o czymś nie wiem <luzik> )


Juz otwieram te same tematy po parę razy, nie widzę nigdzie rozwiązania, już wykupiłem kolejny pakiet roamingowy bo zużyłem poprzedni (praca w delegacji)

maryjann
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 28 maja 2012, 01:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: maryjann » 09 gru 2018, 12:37

Witam, mam ten sam problem że jak zaczynają się zimniejsze dni auto po 2 dniach ma problem a nawet nie odpala. Pisał ktoś o ustawieniach MMI ale nie wiem jak to zrobić a nigdzie nie znalazłem opisu

u wysyłam link ustawień MMI


Oraz rozwiązanie mego problemu na tej stronie
-a6-c6-pobor-pradu-w-c6-vt37702,15.htm#912988

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga