Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Podłączenie na stałe kamery do rejestracji jazdy

Elektryka
ODPOWIEDZ
szymonl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 01 mar 2013, 20:57
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra

[A6 C6] Podłączenie na stałe kamery do rejestracji jazdy

Post autor: szymonl » 17 maja 2013, 09:20

Witam,

od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu kamery rejestrującej jazdę (przede wszystkim na wypadek kolizji i potrzeby dowodzenia swojej niewinności itd.)

Większość takich urządzeń jest zasilane z "zapalniczki", natomiast chciałbym swoje przymocować na szybie, najlepiej za lusterkiem, żeby mi nie ograniczało pola widzenia i - ponieważ ma to być stały element wyposażenia - absolutnie nie chcę, żeby mi jakiś kabel dyndał przez kabinę.

Stąd pytanie, jak to najlepiej podłączyć? Idealnie byłoby to podpiąć bezpośrednio pod oświetlenie nad lusterkiem, ale pewnie nie to napięcie itd.
Gdzie to jeszcze można podpiąć i czy przeprowadzenie kabla pod tapicerką jest dużym problemem? Zależy mi żeby było "schludnie", zasilanie ma być automatyczne przy uruchomionym pojeździe i wyłączone przy wyłączonym, żeby mi akumulatora nie rozładowało..

Z góry dzięki za sugestie!

Szymon

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 17 maja 2013, 10:10

Ja miałem w poprzednim aucie zrobione w ten sposób. Kabel od lusterka w górę pod tapicerkę, przez słupek w dół, Na słupku nie ma problemu zdjąć tapicerki, jest na zatrzaskach, ale trzeba to robić bardzo ostrożnie żeby niczego nie połamać. Od słupka przeciągnąłem go za tablicę rozdzielczą. Kupiłem gniazdo zapalniczki i przylutowałem go do kabla od zapalniczki zamontowanej oryginalnie w aucie. Oczywiście połączenie to zabezpieczone otuliną termokurczliwą, żeby zapobiec zwarciu czy wypięciu się wtyczki. Nie ma problemu ze spadkiem napięcia w zapalniczce bo i tak przecież można zakładać trójniki czy rozdzielacze. Po kablu nie było śladu w aucie jedynie parę centymetrów wisiało go z "sufitu" przy szybie ale to już nic nie zrobisz. Zapalniczka też dostawała napięcie po przekręceniu stacyjki. W obecnym aucie w ramach wolnego czasu będę robił tak samo. :]
Lektor.

szymonl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 01 mar 2013, 20:57
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra

Post autor: szymonl » 17 maja 2013, 11:54

ok, przy czym faktycznie miałeś to wpięte do zapalniczki, czy gdzieś pod pulpitem w niewidocznym miejscu miałeś to podłączenie?
właśnie wolałbym pociągnąć ten kabel np. gdzieś do schowka i tam się wpiąć .. tylko w co?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 17 maja 2013, 12:12

ZnajdÂź kabelki ktore zasilają gniazdo zapalniczki, są schowane pod pulpitem. Nie pamietam teraz dokladnie którędy one idą. Napewno gdzieś za panelem klimatronika. Jeśli się wepniesz np. do jakiegoś oświetlenia to możliwy spadek napięcia będzie Ci wywalał błędy. Połącz to wszystko pod pulpitem żeby nic nie było widać.
Lektor.

szymonl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 01 mar 2013, 20:57
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra

Post autor: szymonl » 17 maja 2013, 13:00

pewnie się skończy szukaniem kogoś, kto już coś podobnego robił ;) na elektryce znam się prawie w ogóle, a i nie mam pojęcia jak w aucie dostać się pod pulpit czy za cokolwiek ;)

ale dzięki za sugestie, na pewno się przydadzą!

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 20 maja 2013, 18:48

szymonl, wbrew pozorom nie jest to trudne do zrobienia. Mi to zajęło trzy godzinki zabawy, (w międzyczasie browarek z kumplem który akurat się przypałętał ;) )
Wystarczy trochę chęci, cierpliwości (do tapicerki) i pogody, chyba że ktoś woli w garażu bawić się ze swoją furką <lol> Z kablami też nie ma żadnej filozofii, kolor do koloru i gotowe <rotfl> ÂŻałuję że nie robiłem zdjęć kiedy zakładałem u siebie kamerkę, ale wtedy jeszcze nie wiedziałem o istnieniu tego forum <zalamka>
Na tym forum jest sporo tematów o rozbieraniu poszczególnych elementów tapicerki, poczytaj i naprawdę dasz sobie radę <okok> i będziesz zadowolony <radocha>
Pozdrawiam.
Lektor.

Awatar użytkownika
Hipo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 217
Rejestracja: 31 mar 2013, 09:07
Lokalizacja: :)

Post autor: Hipo » 29 maja 2013, 08:15

też zakładałem kamerkę z kolega w mojej 6, ale miałem problem z tym, że w zapalniczce jest stałe napięcie, czy auto jest włączone, czy nie..
1. kamera za lusterkiem
2. przewód po lusterku do lampki oświetlenia -> prawy słupek A -> i pod schowek pasażera (chyba najlepsze rozwiązanie)
3. znalezienie przewodów od zapalniczki -> dorobienie kolejnego gniazda zapalniczki -> wpięcie przekaÂźnika, który daje napięcie tylko na zapłonie (tzw plus po stacyjce)
4. kamera ustawiona na auto, czyli sama się włącza gdy włączam zapłon i sama się wyłącza, gdy kończę jazdę (ustawiłem jeszcze podtrzymanie do 10 minut na baterii po wyłaczeniu zapłonu)
Pod ten sam przekaÂźnik mam podłączone CB radio

moja kamera kosztowała ok 100PLN - jedna z tańszych i bardzo dobrze się sprawuje.
polecam wszystkim to "zabezpieczenie"
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
jacek528
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2012, 15:36
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Brak
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie - Żary

Post autor: jacek528 » 30 maja 2013, 20:31

U siebie mam też zamontowaną kamerkę ale jak na do tej pory przewodu jeszcze nie chowałem ;) (jakoś mi to nie przeszkadza) a podpięta jest pod tylne gniazdo zapalniczki.
Obecnie jest to jedna z tańszych wersji rejestratorów trasy ale już za kilka dni zamierzam zmienić ją na coś lepszego (Full HD i minimum 30 klatek na sekundę).
W obecnej, która nagrywa w HD (30 klatek) podczas mijania z innymi samochodami trudno odczytać ich numery rejestracyjne. Pamiętajcie też o doborze kart pamięci z dobrymi parametrami (ja używam 10 Class).

mietek69
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 282
Rejestracja: 25 lis 2009, 17:00
Imię: Mieczysław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mietek69 » 04 lis 2018, 12:01

Odgrzeje temat, czy ktoś prowadził kabel do kamery na tylnej szybie? Kupiłem rejestrator typu dual i nie mam pojęcia jak poprowadzić przewód łączący obie kamery. Przewód ma 3 metry, wiec najlepiej w podsufitce, tylko czy trzeba ją całkiem opuścić czy możne bokiem/przy krawędzi wcisnąć? Co z kurtynami bocznymi przy drugiej opcji? Możecie się podzielić swoimi pomysłami?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga