Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Szyberdach rusza się kilka mm i stop

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Lukasz007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 225
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:06
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łukow/Wawa

Szyberdach rusza się kilka mm i stop

Post autor: Lukasz007 » 17 sie 2018, 13:32

Jak w temacie. Wszystko działało i nagle tydzień temu zauważyłem, że nie mogę otworzyć szybra. Uchyla się normalnie ale kiedy chcę go odsunąć to tył idzie delikatnie w dół, cofa się kilka mm i czuć/słychać opór. Domykam przez uchylanie/zamknięcie uchylenia. Może ktoś miał podobny problem?

Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szyberdach rusza się kilka mm i stop

Post autor: Łukasz1981 » 29 sie 2018, 00:51

Lukasz007 pisze:Jak w temacie. Wszystko działało i nagle tydzień temu zauważyłem, że nie mogę otworzyć szybra. Uchyla się normalnie ale kiedy chcę go odsunąć to tył idzie delikatnie w dół, cofa się kilka mm i czuć/słychać opór. Domykam przez uchylanie/zamknięcie uchylenia. Może ktoś miał podobny problem?

Rozbierasz całą ramkę oświetlenia , zaopatrzysz się w imbus 4 jak się nie mylę , i próbujesz otworzyć go manualnie - jeżeli wszystko chodzi jak trzeba to wykluczasz uszkodzenia mechaniczne . Są tam jeszcze w takim oczku na silniczku do zgrania takie dwa punkciki , jak jest w położeniu zamkniętym to one powinny być ze sobą zgrane , jeżeli są przestawione , to wyciągasz silniczek , ustawiasz ręcznie aby był zgrane , i powinno działać
Jak to chodzi ok a szyber nie działa , wykluczyłeś uszkodzenia mechaniczne , to wtedy wymieniasz silniczek , z elektroniką bo to właśnie padło . Musisz kupić taki sam , najlepiej z tego roku , z takimi samymi numerami , nie kupuj innego bo albo go nie zakodujesz , albo będzie chodził innym skokiem .
Ja ze swoim męczyłem się miesiąc , wymieniłem na nowy używany . Chodził jak trzeba na przykład przez dwa tygodnia , a później mu odwalało . Czasami 2 godziny męczyłem się by go zamknąć . Jak będziesz zakładał nowy to tam w takim oczku będziesz musiał zgrać dwie takie kropki - punkciki , jak tego nie zrobisz nie będzie działał poprawnie .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga