Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Allroad błędy zawieszenia pomoc w diagnozie

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
mjrr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2017, 10:50
Lokalizacja: Kłodzko

Allroad błędy zawieszenia pomoc w diagnozie

Post autor: mjrr » 09 cze 2018, 13:52

Witam serdecznie

Od pewnego czasu rozpoczęły się problemy z zawieszeniem w moim allroad c5 z 2003r.
Auto ma na koncie wymianę dwóch miechów (prawy przód, prawy tył) na regenerowane w serwisie LIMAK około rok temu, lewa strona ma przynajmniej 4 lata.

Od około miesiąca zauważyłem, że sprężarka (wymieniona dwa lata temu na nową) załącza się na każdym postoju, kiedy auto stoi działa praktycznie non stop z krótkimi przerwami. Auto nie klękało, wszystkie poziomy wysokości do niedawna działały.

Obecnie samochód nie potrafi się wznieść wyżej niż na drugi poziom, wręcz ledwo daje radę na drugi. Z zewnątrz można stwierdzić, że problem jest z przodem, tył utrzymuje odpowiednią wysokość. Przy próbie unoszenia wyskakuje błąd zawieszenia. Przy postoju na nierównościach, przód potrafi opaść poniżej poziomu 1.

Poniżej wyniki z badania:

01400 - układ regulacji poziomu pojazdu, poniżej dolnego dopuszczalnego progu regulacji, nieciągły

01577 - odłączenie, za wysoka temperatura, brak objawu, nieciągły

01772 - czujnik ciśnienia regulacji poziomu, przewód sygnałowy, sygnał nieprawidłowy, nieciągły

Dodatkowo wczoraj - pierwszy raz, pojawił się wraz z sygnałem dźwiękowym na desce rozdzielczej błąd poziomowania świateł. Pojawił się tylko raz, nie wiem czy ma związek. Ostatnio miała miejsce również wymiana wahacza - prawy przód, banan.

Proszę o pomoc w diagnozie problemu, mechanik twierdzi, że należy zacząć od czujnika ciśnienia regulacji poziomu.

Luboniak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 09 kwie 2009, 12:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Luboniak » 10 cze 2018, 09:10

Zacznij od czujników poziomowania one mogą mieszać, jeżeli wyskoczył też czujnik swiateł to lewy przód, tam masz wysokość auta do świateł oraz systemu podnoszenia auta.

Michalkcz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2018, 07:46
Lokalizacja: Skaryszew

Post autor: Michalkcz » 01 lip 2018, 08:23

Ogólnie czujniki poziomowania zawieszenia lewy przód i lewy tył odpowiedzialne są również za poziomowanie demonów sprawdź czy po wymianie wahacza czujnik jest odpowiednio zamontowany mógł się przesunąć na wahaczu stąd te błędne dcxyty wysokości zawieszenia z przodu co do kompresora jak nie może nabić powietrza to albo gdzieś jest duża nieszczelność albo kompresor już wypluty sprawdź szczelności na rozdzielaczu t gdzie węże wszystkie wchodzą u mnie jeden puszczał powietrze

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga