Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Regeneracja maglownicy

Układ kierowniczy
mafialoso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 24 lut 2015, 21:15
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mafialoso » 15 cze 2018, 18:54

A dlaczego wymieniles na pompę od c6? Kurde mam taki dylemat z tą przekładnią ze nie wiem co zrobić. Koszt tej co Ty masz to 800zl a regeneracja nowej to 1000 w dobrym warsztacie...

pearl1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 21 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: pearl1985 » 15 cze 2018, 21:35

Pompę wymieniłem bo moja ori padła. Wymieniłem na tą od c6 bo ma wyższe ciśnienie (130 barów zamiast 120 barów) oraz kierowałem się tym, że można te pompy dostać nawet z 2010 rocznika. Mój brat kupił taką pompę z 2013 nówkę, nieużywaną, a ja kupiłem używkę z 2008 lub 2007 z tego co pamiętam z bardzo małym nalotem. W jednym z tematów tutaj, gdzie frugo1 podawał patent z pompą od a6 c6 podałem jeszcze inne numery pomp, które powinny również pasować do naszych, i ta która zaczyna się od liczy 8 ona ma bodajże 131 barów ciśnienie i można kupić naprawdę młodą sztukę.

Co do maglownicy to wymieniłem na nową bo nie ufam regenerowanym częściom. Kolejny plus że to było tańsze od regeneracji. Kolejny powód że kierownica słabo mi odbijała i auto przy wyższych prędkościach było podatne na podmuch wiatru. Co do samej maglownicy zdjęcia wkleiłem post wcześniej. Po za tym zero różnic a kierownica chodzi bardzo lekko, w dodatku nie mam stuków od magla. Co do regeneracji to nie wiadomo czy zrobią to dobrze, czy czegoś nie spi..........ą. Ja wsadzałem 3-razy regenerowaną pompę wspomagania i już kolejny raz tego błędu nie popełnię z innymi częściami. Tylko ori używka lub nówka dobrej klasy zamiennik.

Kończąc powiem tak, nawet jak wytrzyma ta maglownica 2-4 lata, to ponownie wsadzę nówkę gt-bergmanna jak będzie dostępny jeszcze. Wspomaganie na tym maglu chodzi jak ori z fabryki. Więcej do szczęścia mi nie potrzeba i Tobie też będę polecał wymienić na nówkę.


Update:
Zapomniałem dodać że do maglownicy dostajesz nowe drążki kierownicze (nie mylić z końcówkami), nowe osłonki drążków. Jak dla mnie bardzo opłacalna inwestycja, bo przy regeneracji te elementy osobno musisz dokupić.

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 16 cze 2018, 21:46

Te co kupiłeś to też jest regenerowana.. tylko że przez firmę. Nawet jakbyś chciał kupić "nowa" ZF to też jest to regenerowana.
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

pearl1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 21 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: pearl1985 » 16 cze 2018, 23:29

repek92 pisze:Te co kupiłeś to też jest regenerowana.. tylko że przez firmę. Nawet jakbyś chciał kupić "nowa" ZF to też jest to regenerowana.
Nie masz racji. Wyraźnie u producenta pisze cyt.: "PRZEKŁADNIA JEST NOWA - NIE REGENEROWANA DAJE TO GWARANCJĘ NAJWYŻSZEJ WYTRZYMAŁOŚCI!"

Więc na jakiej podstawie twierdzisz że jest to przekładnia regenerowana?


Update:
Jeszcze dodatkowe informacje, które podaje producent:

Parametry:

Stan przedmiotu - fabrycznie nowy, nigdy nie używany, nieuszkodzony
z kierownicą po lewej stronie
hydrauliczny
Ograniczenia producenta : KOYO
Ograniczenia producenta : ZF
dla pojazdów bez układu kierowniczego Servotronic
do pojazdów bez amortyzatora układu kierowniczego

Także dla mnie jest to funkiel nówka maglownica a nie regenerowana.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 16 cze 2018, 23:48

Przy regenerowanej trzeba zapłacić kaucję, która jest zwracana przy zwrocie starej, więc jeśli nie było kaucji, to jest nowa.

pearl1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 21 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: pearl1985 » 16 cze 2018, 23:50

No u mnie właśnie nie było kaucji :) A starą mam na strychu w razie w :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga