Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 Avant - problem podświetleniem nóg i drzwi

Elektryka
ODPOWIEDZ
stingear

A6 Avant - problem podświetleniem nóg i drzwi

Post autor: stingear » 14 kwie 2018, 21:24

Witam,
mam problem z oświetleniem drzwi oraz nóg po stronie kierowcy.
Problem leży po stronie zamka, prawdopodobnie mikroprzełącznik.
Miałem opadnięte drzwi i je dźwigłem, aby były prawidłowo i wtedy pojawił się problem.

Audi A6 C5 - problem z oświetleniem drzwi - mikrowłącznik

Wygląda to jakby mikrowłącznik rozłączał się, ponieważ "język" zamka za mocno się odchyla podczas otwierania drzwi. Czy da się to jakoś ogarnąć, np regulując zamek na śrubach w drzwiach, albo coś zrobić, żeby ten "język" nie opadał tak całkowicie? Może przyszlifować spód klemy na ramie, aby nie powodował tak niskiego opadania tego języka. Klemy nie ruszę, ponieważ jedna śruba jest całkowicie zjechana i nie da się jej odkręcić.drzwi nie będę szarpał w dół, bo znowu będę miał szczelinę i mi będzie szumieć przy dużej prędkości.

[ Dodano: 2018-04-14, 21:24 ]
Dziś rozebrałem drzwi, wyjąłem zamek i znalazłem powód problemu - uszkodzona plastikowa okleina rygla ruchomego - wytworzyła się "koleina", która powodowała przesunięcie mikrowłącznika na bok, przez co przycisk zostawał zwolniony. Odrobina przeszlifowania plastiku za pomocą dremel'a i przełącznik znowu działa prawidłowo. Przy okazji wyregulowałem sobie ramę okna i pozbyłem się szczeliny przy uszczelce.

Krychuu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 23 sty 2018, 20:59
Lokalizacja: Kraków

Nie działa oświetlenie kabiny Sedan/ brak oświetlenia nóg

Post autor: Krychuu » 31 maja 2018, 21:58

Witam wszystkich mój problem polega na tym, że po remoncie auta nie działa mi oświetlenie na podsufitce, w drzwiach wszystko w porządku. Remont nie miał nic wspólnego z elektryka. Wie ktoś co to może być? Które kolwiek drzwi bym otworzył to i tak podsufitka nie świeci. Dla jasności jak dam na I to działa wszystko. Myślałem o module komfortu Ale prócz tej podsufitki wszystko mi działa mówię o centralce dajmy na to. Drugi problem to brak oświetlenia na nogi z tyłu po prawej stronie, reszta działa. Ktos ma jakieś pomysły? Pozdrawiam. Ps bezpieczniki wszystkie sprawne

stingear

Post autor: stingear » 01 cze 2018, 23:18

Za podświetlenie odpowiadają mikrowłączniki w zamkach. Modół zamków także jest odpowiedzialny za sterowanie oświetleniem. Sprawdź przewody w harmonijkach drzwi.

Krychuu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 23 sty 2018, 20:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krychuu » 02 cze 2018, 21:34

Te mikrowłączniki odpowiadają również za oświetlenie nóg i drzwi?

stingear

Post autor: stingear » 02 cze 2018, 23:54

Tak. Samo podświetlenie kabiny to jedno, podświetlenie drzwi i nóg to osobna rzecz. U mnie był właśnie problem z mikrowłącznikiem i nie zapalał mi podświetlenia nóg i drzwi, a podsufitka się świeciła po odblokowaniu zamka i przełączeniu włącznika. Sprawdź, czy działa Ci powiadomienie o zapalonych światłach po wyjęciu kluczyka i otwarciu drzwi. Przypuszczam że nie będzie działać, bo za to odpowiada ten sam włącznik. Jak otworzysz drzwi, użyj np. śrubokręta aby zablokować rygiel zamka symulując ich zamknięcie, a następnie otwórz klamką asekurując, aby nie otworzył się od razu cały. Możesz też spróbować powoli go zamykać. Jak zapali Ci się przed samym końcem zamknięcia, to masz to samo co ja, czyli zjechany prowadnik przełącznika. Będziesz musiał rozebrać zamek i przy pomocy np. dremla wygładzić prowadnik pod przyciskiem. Prowadnik jest metalowy, ale na nim jest warstwa plastiku i się starła w taki sposób, że przycisk wysuwa się na bok, przez co nie jest aktywowane podświetlenie. Po wygładzeniu działa jak powinno.

Krychuu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 23 sty 2018, 20:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krychuu » 03 cze 2018, 10:50

Sygnał włączonych świateł przy otwartych drzwiach działa mi, ma działać tylko od strony kierowcy ? A i jakiś sposób jak złapać poszlakew których drzwiach szukać problemu? Czy próbować tak jak piszesz z powolnym zamykaniem?

stingear

Post autor: stingear » 08 cze 2018, 17:50

Spróbuj może sprawdzić stan wtyków do modułu centralnego. Znajduje się on pod tapicerką podłogi pod nogami kierowcy. Odkręcasz śrubę osłony koło "podstopnika" dla lewej nogi, zdejmujesz podstopnik, zdejmujesz osłonę, następnie zdejmujesz osłonę progu i dźwigasz tapicerkę. Jest tam czarna duża skrzynka, w której jest moduł. Wyciągnij skrzynkę, otwórz ją i odepnij wszystkie przewody. Popsikaj konektorem, delikatnie szczoteczką drucianą oczyść, bo może być zaśniedziałe, bo się mogła wilgoć dostać. Ten moduł odpowiada za zamki, szyby i oświetlenie wnętrza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga