Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AQD 2.8 193 KM] Rady dotyczące zalozenia Lpg

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
kosting1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2018, 13:41
Lokalizacja: Bolesławiec

[AQD 2.8 193 KM] Rady dotyczące zalozenia Lpg

Post autor: kosting1 » 09 kwie 2018, 19:10

witam. mam okazje zalozyc gaz w swoim a6 w cenie u znajomego 3000zl. Owy zestaw umieszczam w zdjeciu ponizej. prosze o fachowe porady czy to bedzie chulac. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2018, 15:51 przez kosting1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 09 kwie 2018, 19:37

kosting1, nie ma tu żadnego zdjęcia a po drugie podzespoły podzespołami ale ważne też czy ten ktoś będzie umiał to dobrze zestroić bo z tym bywa różnie.

Napisz jeszcze o jaki silnik konkretnie chodzi - oznaczenie.
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

kosting1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2018, 13:41
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: kosting1 » 09 kwie 2018, 21:14

Bardzo przepraszam za jakosc posta. Problem z telefonem. Kod silnika to AQD ze skrzynka DZN.. bardzo mruczace 193 konie bez Quattro. Proponowany zestaw instalacji to
Typ instalacji Agis
Reduktor typ Silver kme
zawor gazowy Tomasseto
zbiornik Stako
Wielozawor typ BRC
ekipa montujaca zaklad w Legnicy Skarabeusz.
Znajomy posiada taką instalacje w swoim v6 3.0 b6 i nie czuc roznicy miedzy pb ale wiem ,ze to nie tylko na Tym rzecz polega. oferowany zestaw ma mnie wyniesc 3000zl

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7165
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 09 kwie 2018, 21:44

a jakie wtryskiwacze?

elwarka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 06 gru 2014, 20:54
Lokalizacja: Warka

Post autor: elwarka1 » 09 kwie 2018, 21:48

Silver nie obrobi tego silnika na 100%, nie napisałeś nic o wtryskiwaczach jakie chcesz zastosować, a to jeden z ważniejszych elementów. A i tak najważniejszy jest montaż. Proponuje założyć konto na lpg forum i obejzeć w dziale galeria jak wygląda poprawny montaż, żebyś później nie miał makaronu na silniku. Jest tez lista z polecanymi warsztatami w Twojej okolicy. Za tą cenę nie chce mi się wierzyć, że ktos zdejmie kolektor i zrobi instalację estetycznie i poprawnie zestroi. Chyba że dobry znajomy... Ale jak Ci proponuje silver pod maska, to nie może być dobrze.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7165
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 09 kwie 2018, 21:49

to wygląda jak zlepek częsci co została na warsztacie z innych montaży <lol>

kalisz1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 14 sty 2016, 21:12
Lokalizacja: Chełm

Post autor: kalisz1 » 12 maja 2018, 21:31

Przeszło dwa lata temu założyłem nową instalację. Zapłaciłem 3500 za Staga z dwuletnią gwarancją. Przejechałem na tej instalacji 23 tys. Dwa razy wymiana filtrów i raz regulacja. Różnicy w pracy i dynamice nie odczułem. Przełączenie na gaz bardzo płynne niezauważalne, można tylko usłyszeć poprzez sygnał dźwiękowy. Spalanie głównie miasto czasami trasa, średni koszt z dwóch lat użytkowania przejechania 100 km benzyna + gaz 27 zł.
Jakbym miał zakładać jeszcze raz, też bym wybrał wszystko jednej firmy i w autoryzowanym serwisie.
Zestaw jaki mama założony to: Elektronika Qmax Plus, reduktor AC R01 czerwony, wtryski AC W02, a właściwie W03.
Być może jest coś nowszego, ale z tym zestawem nie mam najmniejszych problemów.

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 13 maja 2018, 08:02

kalisz1, nie wiem czy w Twoim przypadku miało to w ogóle sens robiąc 10 tyś rocznie - no ale chciałeś i założyłeś. Przy tak małych przebiegach średnio się to kalkuluje - to tylko taka mała sugestia. Jeśli autor tematu ma podobne przebiegi. No chyba że zamierza auto trzymać baaaaardzo długo u siebie.
Ja mam instalację ze 4 lata i mam ok 100 tyś na niej - z czego już wtryski mi padły i trzeba było nowe dać.
Instalacja też staga - sprawuje się bez zarzutów. W dodatku dość prosta i sam ją serwisuję <lol>
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

nightwish80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 01 wrz 2015, 00:38
Lokalizacja: Radom

Post autor: nightwish80 » 18 maja 2018, 00:36

Hej

Posiadam takie same auto jak Ty, aqd, 193ps, bez quattro.
Dobrze koledzy piszą, Silver będzie za słaby , ja mam golda, kolejna sprawa to wtryskiwacze, muszą być szybkie i precyzyjne, a jak do tego nie będą klekotac jak diesel to będzie bajka, ja założyłem matrixy , mija im trzeci rok , póki co nie mogę narzekać na ta instalkę , całość z montażem wyniosła mnie 3200, wtryski pojedyncze , ładnie schowane pod osłoną silnika , także nic nie widac, instalacje złożyłem z podzespołów jakie mi polecili tu koledzy na forum i jestem bardzo zadowolony, reasumując

Stag 300 isa2
Kme gold
Matrix hs 211.20 40km na cylindex
Do tego dodałem filtr odstojnikowy czają fl 02
Jakbyś instalował golda to daj znać, bo z czasem potrafi puszczać gaz ale jest na to fajny patent , chłopaki z lpg forum mi to podpowiedziEli. .
Uważam ze jest to instalacja godna polecenia, pozdro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga