Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 Avant - problem z klamką pasażera

Nadwozie
ODPOWIEDZ
stingear

A6 Avant - problem z klamką pasażera

Post autor: stingear » 09 maja 2018, 18:23

Witam,
od kilku dni mam problem z otwieraniem drzwi pasażera, a polega on na tym, że muszę do samego końca pociągnąć klamkę, albo nawet lekko szarpnąć, aby drzwi się otworzyły, czasami załapuje za drugim razem. Problem jest od niedawna, wcześniej drzwi działały bezproblemowo i wystarczyło lekko pociągnąć za klamkę, aby się otwarły. Jaki może być tego powód? Zamek? Czy może coś z cięgnem od klamki? Dodam, że od środka ten problem nie występuje, więc wydaje mi się, że to raczej coś z cięgnem. W sobotę powinienem mieć okazję rozebrać drzwi i to sprawdzić.

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 09 maja 2018, 18:56

Może linka już gdzieś się naderwała i się wydłużyła i dlatego musisz mocniej pociągnąć.
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 09 maja 2018, 20:11

Może głupio zabrzmi ale klamkę zewnętrzną czy wewnętrzną, jak wewnętrzną to wiadomo linka, jak zewnętrzną to krótkie cięgno łączące klamkę z zamkiem. A może trzeba poprostu posmarować zamek?

stingear

Post autor: stingear » 09 maja 2018, 23:35

Witam, tak jak napisałem w pierwszym poście, w środku ten problem nie występuje.
Cięgno linkowe jest do klamki wewnętrznej, a z nią jest wszystko ok, więc to wykluczyłem.
Zdjąłem tapicerkę, ale nic nie szło zobaczyć. Zauważyłem natomiast, że zamek nie zachowuje się prawidłowo, gdyż nie odbija sam, tak jak to robi po stronie kierowcy. Albo sprężyna poszła, albo zaśniedział.

Obrazek

Filmik obrazujący problem

Filmik zachowania zamka kierowcy i pasażera

Na filmikach widać, że coś ewidentnie jest nie tak. Rygiel nie odbija po pociągnięciu klamki, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Natomiast wewnętrzna jest chyba bardziej napięta, dlatego nie ma problemu z otwieraniem.

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 10 maja 2018, 16:06

Ściąg tapicerkę i zobaczysz że jest tam drut łączący klamkę z zamkiem, jest tam plastkikowe zabezpieczenie, ściągasz i regulujesz tak żeby wcześniej napierał drut na dzwigienkę zamka-tylko z rozwagą.

stingear

Post autor: stingear » 11 maja 2018, 20:28

żeby się do tego dostać, to muszę ramę szyby zdjąć, bo nie ma dostępu za bardzo, a ja mam duże ręce.

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 11 maja 2018, 23:28

Jak ramka dobrze leży to bym jej nie ruszał, ślizgi szyby wymieniłem bez ściągania ramki a do drobnych nie należe <okok>
Z tym jest lżej.

stingear

Post autor: stingear » 13 maja 2018, 23:47

Ślizgi też muszę wymienić i wyczyścić prowadnicę z syfu, bo o ile otwierają się bezproblemowo, to z zamykaniem jest już tragedia. Szyba po jednej stronie podnosi się szybciej, przez co krawędź zahacza o uszczelkę, a po około 5cm szyba automatycznie opada przez zabezpieczenie. Trzeba przesuwać ręką do przodu, aby nie zaczepiała. Wolałbym zdjąć ramę i wyczyścić wszystko, co się da, bo ta guma na środku szyby zabezpieczająca zostawia brudny pasek na środku szyby.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga