Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Niedziałające oświetlenie wnętrza

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Makalik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis 2016, 21:54
Lokalizacja: Mielec

Niedziałające oświetlenie wnętrza

Post autor: Makalik » 27 lut 2018, 18:58

Witam drodzy forumowicze.
Jak w temacie, jest problem z oświetleniem w moim aucie. Żadna z lampek na nogi nie działa, światła w drzwiach w pełni dzialają jedynie u kierowcy, natomiast u pasażera w ogóle, a w tylnych drzwiach świecą się jedynie te czerwone lampki. Kiedyś to wszystko świeciło, a od niedawna już nie, a jako że lubię jak się swieci, to w końcu się za to zabralem.
Co jak narazie zrobiłem : sprawdziłem wszystkie (dosłownie wszystkie bezpieczniki), posprawdzałem żaróweczki, jeśli to coś zmienia, to są to żarówki LED, założone jeszcze przez poprzedniego właściciela, wszystkie wydają się sprawne. W tylnych drzwiach w popielniczkach jak i klamce światełko jest sprawne. Dodam, że wszystkie drzwi oprócz pasażera, podczas otwierania zapalają oświetlenie w podsufitce. Niektóre styki potraktowałem preparatem do połączeń elektrycznych i styków, niestety to również nie pomogło.

Także bardzo proszę o porady, rady i pomoc :)

Dziękuję z góry :)

Geeeziu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 17 paź 2017, 21:12
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Geeeziu » 20 mar 2018, 15:22

Podpinam mam podobny problem, zastanawima sie czy cos na rzeczy ma moduł komfortu do tego

stingear

Post autor: stingear » 15 kwie 2018, 14:51

Wtam. Miałem podobny problem. W pierwsze kolejności sprawdz przewody w harmonijkach w drzwiach, czy nie są popękane lub zerwane. Następnie proponuję sprawdzic kable wewnątrz drzwi po zdjęciu boczków - 2 sruby po bokach i do góry wysunąć boczek. Ostatnim elementem docsprawdzenia jest moduł centralnego znajdujący się pod nogami kierowcy pod tapicerką. To on odpowiada za oświetlenie. Musisz zdjąć osłonę progu i dostaniesz się pod tapicerkę. Ja stawiam na przewody, skoro czerwony ostrzegawczy świeci, a pod nogami nie. U pasażera możesz mieć walnięty mikroprzełącznik albo zjechany plastik naciskający na przełącznik - ja miałem zjechany i musiałem go zeszlifować, żeby ponownie działał. To sprawdzisz otwierając drzwi pasażera i delikatnie i powoli zamykając np śrubokrętwm język zamka. Jak tak mniej więcej w połowie zaświeci, to masz tocsamo. Napisz, to dam Ci opis jak to naprawić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga