Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[TIP+Q] Audi pali, ale nie jedzie

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
pacholekck
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 12 mar 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków/Kielce

[TIP+Q] Audi pali, ale nie jedzie

Post autor: pacholekck » 15 mar 2018, 16:46

Cześć,
Kupiłem Audi A6C6 3.0 224KM z przebiegiem 278000km w takim stanie jaki zaraz opiszę i niestety nie wiem jak doszło do awarii i czy były jakieś problemy wcześniej. Auto pali, ale nie jedzie na żadnym z biegów D, S i R.
Jest to moje pierwsze Audi i pierwszy automat w życiu, dlatego proszę o porady.

Gdy wbiję D, lub S na wyświetlaczu podświetla się "1". Dodaję gazu, rosną obroty, ale auto nie rusza. Bieg nie przeskakuje na wyższy.

Po podłączeniu pod komputer (jakiś uniwersalny interfejs Delphi, nie mam niestety VAGa) w kalkulatorze skrzyni są 3 błędy:
p0735 - Załączony bieg nie odpowiada położeniu drążka - bieg 5
p0729 - Nieprawidłowa proporcja biegu 6
p0783 - Nieprawidłowa funkcja zmiany przełożeń przekładni - położenie biegów 3-4

Co więcej w innych kalkulatorach (hamulce, silnik, itp.) występował błąd:
01315 - Elektroniczny moduł sterujący skrzynią biegów - brak komunikacji, ale był on "nieciągły", więc skasowałem. Błędy w skrzyni są "stałe"

Jeszcze nie zaglądałem pod auto, ale mam zamiar spróbować samemu ogarnąć temat, na razie dużo czytam, jednak bez waszej pomocy się nie obejdzie. Skrzynia to 6HP-19 HKG

Stawiam na uszkodzoną skrzynię i planuje najpierw sprawdzić poziom oleju w skrzyni. Następnie spuszczę go i zobaczę w jakim jest stanie. Potem wyjęcie skrzyni i rozbieranie w poszukiwaniu uszkodzenia.

Mam jednak kilka pytań zanim zacznę w związku z informacjami, które wyczytałem gdzieś na forum, ale nie do końca wiem o co chodzi:

1. Adaptacja skrzyni - rozumiem, że po naprawie/wymianie trzeba coś takiego wykonać. Można to zrobić samemu czy zostaje tylko jakiś serwis? Co jest potrzebne? Da się to zrobić VAGiem?
2. Aktualizacja oprogramowania - czy i kiedy jest konieczna? Czy tylko wtedy kiedy wymienię skrzynię na inną?
3. Olej - rozumiem, że bez wyjęcia skrzyni można spuścić tylko około 5litrów? Jeśli wyjmę skrzynię, to mogę zlać całość? Ile go wchodzi? Co myślicie o tym zamienniku Ravenol?
4. Czym się różni moja skrzynia 6HP-19 HKG od innych 6HP-19? Czy mogę ją zamienić na inną, jeśli trafiłbym inną używkę?
5. Czy ktoś z forum samemu naprawiał TipTronica? Podobno da się to ogarnąć?

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga