Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1.9TDI] Przepływka "uszkodzenia"

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
bieniu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 11 sty 2009, 13:59
Lokalizacja: Szczecin / Mo i Rana

[A6 C5 1.9TDI] Przepływka "uszkodzenia"

Post autor: bieniu » 05 kwie 2009, 13:57

witam panów mam pytanko, czy uszkodzenie przepływki objawia się tylko kopceniem czy też może spadkiem mocy pow. 3000 obrotów?

może są jeszcze jakieś przypadki które wskazywały by na uszkodzenie przepływki.

lysy65
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 173
Rejestracja: 03 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: wrocek

Post autor: lysy65 » 05 kwie 2009, 14:24

z tego co wiem to nie powinien kopcic przy uszkodzonej przeplywce,spadek mocy,podwyzszone spalanie,
lysy

bieniu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 11 sty 2009, 13:59
Lokalizacja: Szczecin / Mo i Rana

Post autor: bieniu » 05 kwie 2009, 14:33

lysy65, problem polega na tym ze jestem po wymianie turba zaworu sterującego, wyczyściłem EGR i dalej nie ciagnie mi pow. 3000 obrotów dopiero dzisiaj w akcie desperacji zzamontowałem przepływke i pierwszy raz poczółem moc pow 3000 obr.
i nie wiem czy to właśnie przepływka mogła dać mi ten dobry efekt? czy też EGR po przeczyszczeniu zaczął działać poprawnie?

... i tak musze jescze potestowac samochód i sprawdzić czy dalej bedzie mi przeładowywać przy wiekszym obciażeniu..

Awatar użytkownika
sacreble
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 25 paź 2008, 14:17
Lokalizacja: Łódź

Re: [A6 C5 1.9TDI] Przepływka "uszkodzenia"

Post autor: sacreble » 05 kwie 2009, 15:52

bieniu pisze:spadkiem mocy pow. 3000 obrotów?

może są jeszcze jakieś przypadki które wskazywały by na uszkodzenie przepływki.
dokładnie tak miałem :lol: Już szykowałem sie do regeneracji turba, wymienialem uszczelnienia pompowtrysków (bo falowały mi obroty i dodatkowo turbina przeładowywała)-tak podpowiadali "mechanicy" jak z koziej d#py trąba"-tymczasem zrobiłem ekseryment- odpiąłem przepływkę-falujące obroty zniknęły- myślę pozbędę się tego problemu i jakież było moje zdziwienie, kiedy po wymianie przepływki zobaczyłem znów wskazówkę od obrotomierza w okolicach czerwonego pola :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-wydałem kupę kasy i auto spedzilo ładnych kilka dni w warsztatach (jeszcze cały dolot sprawdzałem i intercooler wymieniłem- a naprawa (którą sam przeprowadziłem) trwała ok 3 min i polegała na odpięciu wtyczki, odkręceniu 2 śrub zamiania na nową przepływkę i wieeeeelki uśmiech powrócił na moją twarz :-)
1,9 TDI -115KM...sacreble...
LIVE is 2fast 2be SLOW...sacreble...

bieniu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 11 sty 2009, 13:59
Lokalizacja: Szczecin / Mo i Rana

Post autor: bieniu » 05 kwie 2009, 16:04

sacreble, to jest właśnie to, że w naszych ropniakach nie jest łatwo znaleść usterkę bo jak to się mówi czujnik podpiera czujnik :-P

[ Dodano: 2009-04-05, 21:13 ]
panowie w ogole dzisiaj jak zalozylem nowa przeplywke moj tesciu jak jechal za mna zauwazyl ze jak dalem w rure to poszedl czarny dym z rury potem juz bylo ok, ale wczesniej na starej przeplywce nie mialem takich objawow i nie wiem czy to zaczyna dopiero mi prawidlowo nagar wywalac czy tez cos jest nie tak?

jagielow
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 119
Rejestracja: 17 lip 2008, 20:40
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AAT 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: jagielow » 14 kwie 2009, 08:10

Wiatm Panawie ja mam identyczny problem ze powyzej 3 tys obrotow auto tak jakby mialo dola, tzn wcisniety gaz do spodu ok 3 tys obrotow (czuc spadek mocy a pozniej znowu idzie)

Co to moze byc???
<<Koozi>>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga