Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 Avant 2.4 Tiptronic by Stingear

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
stingear

A6 Avant 2.4 Tiptronic by Stingear

Post autor: stingear » 28 gru 2018, 22:35

Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem mojej A6ki w kombiku.
Autko kupiłem z racji powiększenia się rodziny, bo Golf(IV 3D) był za mały.
Z autkiem mam troszkę pracy, ale sporo już udało mi się zrobić.
Auto kupiłem od starszego gościa, inwalidy. Sprzedawał, bo nie był w stanie do niego wsiadać - operacje na kolana zrobiły swoje. Auto stało rok czasu nieużywane od ostatniego przeglądu.
Poza rzeczami strikte kosmetycznymi typu wykończenie wnętrza, zamalowanie drobnych przetarć, to musiałem wymienić uszczelki pod klawiaturą - jestem w trakcie poprawek, bo jedną chyba źle założyłem i mi troszkę dymi i oleju cieknie na wydech, przez co śmierdzi duszącym dymem i lekko dymi, ale to jutro poprawię na garażu.
Naprawiłem już centralny zamek, zaprogramowałem pilota i nowy klucz, okleiłem część listew i innych elementów carbonem (w chwili obecnej brakło folii, muszę zamówić nową rolkę). Zlokalizowałem powód występowania "Bremslicht" - brak napięcia na przewodzie lewego STOP, znikającego płyu do spryskiwaczy - cieknie przy silniczku i został mi do zrobienia tylny lewy zamek w drzwiach - nie współpracuje z centralnym, muszę go manualnie otwierać/zamykać.
W planach mam jeszcze wymianę tarcz i klocków, kabli zapłonowych, sond Lambda oraz świec.
Także FIS odczuł upływający czas i poleciały pixele - koszt wymiany nieduży, ale muszę potrenować lutowanie tak małych styków, bo dawno tego nie robiłem.
Chcę zamontować kamerę cofania, radio 7" oraz rejestrator jazdy. Navi będzie z telefonu przez funkcję MirrorLink na radio. Oczywiście dołożę także porty ładowania USB z tyłu i z przodu(wersja QC3) z włącznikami. Fotele i kierownica czarne z czerwonym akcentem, aby pasowało do podświetlenia.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

[ Dodano: 2018-12-28, 22:35 ]
Witam po dłuższym czasie. Autko już trochę mam, sporo się zmieniło. Przeprowadziłem gruntowny remonta praktycznie wszystkiego, co wymagało naprawy/serwisu. Silnik doprowadzony do porządku, chodzi równo, rusza od strzała, w końcu pali prawidłowo, a nie 25l/100. Wymieniłem filtry, oleje, paski, uszczelki, odmę, ezekor, lambdy, przewody podciśnienia. Brak jakichkolwiek błędów w VCDS u mnie, ani u mechanika na komputerze profesjonalnym. Wymieniłem zawieszenie przód i tył, klocki i tarcze przód i tył, na przód poszedł sportowy zestaw z Mikody z nawiercanymi tarczami - działają rewelacyjnie. Z tyłu wymieniłem jeden zacisk, bo szlag go trafił i kleszczył tarczę. Dołożyłem oświetlenie LED, naprawiłem prawie całą elektrykę - działają zamki, centralny z pilota, nawet bagażnik z pilota otworzę(nowe klucze z pilotami), ale niestety gaśnie mi podświetlenie bagażnika po otwarciu klapy oraz pulsuje podświetlenie po otwarciu dowolnych lewych drzwi - gdy utworzę prawe, problem znika. Pulsowanie jest zauważalne na zapłonie/zapalonym silniku, a gdy jest zgaszony, to przygasa i zapala się znowu co ok. 40s. Wymieniłem moduł centralnego na nowy, wymieniłem zamek w tylnych drzwiach na nowy, naprawiłem przewody w harmonijkach w drzwiach. Wypolerowałem reflektory przednie, pozbyłem się zacieków na lakierze spod chromów. Okleiłem listwy ozdobne folią Carbon, pomalowałem osłonę skrzyni na czarny mat, Skórzany pokrowiec na kierownicę, zamontowałem kamerę cofania, radio 7" z NAVI, które później zmieniłem na 4", bo NAVI w Tel używam i mam półkę pod radiem na pierdoły. Dodane dywaniki z mocowaniami, w bagażniku duża gumowa mata ochronna. Naprawiłem przewody od radia w desce - to była tragedia, bo kolorystyka starego typu i wszystkie odcięte, tylko zasilanie było podciągnięte i oddzielne przewody do głośników - przywróciłem fabryczne przewody. Wymieniłem koła na 17" z oponami wielosezonowymi 225/45/R17. Wymieniłem poduszki skrzyni, do silnika są zakupione, leżą i czekają. Pozostała kwestia wymiany ślizgów w szybach - też leżą w schowku - wymiany oleju w skrzyni i na koniec drobne kosmetyczne sprawy, czyli naprawa tylnego spryskiwacza i wycieraczki oraz oklejenie całego auta na matowy fiolet. Po drodze też wymienię FIS, bo na starym już lecą paski. Autko praktycznie w pełni sprawne, bez problemu przeszło przegląd. Została mi tylko ta nieszczęsna skrzynia, żeby wszystko było na tip-top. Będzie ładna pogoda, to wrzucę fotki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga