Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 Avant - Zablokowane drzwi pasażera

Wnętrze
ODPOWIEDZ
stingear

A6 Avant - Zablokowane drzwi pasażera

Post autor: stingear » 09 sty 2018, 16:15

Witam,
Auto dopiero kupiłem i mam w nim kilka drobnych rzeczy do zrobienia.
Mam taki problem, że drzwi od strony pasażera z tyłu są zablokowane przed otwarciem od środka tym pokrętełkiem w drzwiach, żeby dziecko nie otwarło samo od środka, przez co nie mogę ich otworzyć.
Problemu by nie było, gdyby działał centralny zamek - poprzedni właściciel nie wie czemu nie działa, ale mu to nie przeszkadzało, bo jeździł sam.
Zależy mi aby odblokować te drzwi i móc normalnie używać auta (2 małych dzieci) do czasu naprawienia usterki z centralnym. Z lewej strony nie było zablokowane i bez problemu otworzyłem drzwi od środka.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2018, 19:43 przez stingear, łącznie zmieniany 1 raz.

maly295
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2017, 18:20
Lokalizacja: Wieruszów

Re: A6 Avant 4B - Zablokowane drzwi pasażera

Post autor: maly295 » 09 sty 2018, 18:02

stingear pisze:Witam,
Auto dopiero kupiłem i mam w nim kilka drobnych rzeczy do zrobienia.
Mam taki problem, że drzwi od strony pasażera z tyłu są zablokowane przed otwarciem od środka tym pokrętełkiem w drzwiach, żeby dziecko nie otwarło samo od środka, przez co nie mogę ich otworzyć.
Problemu by nie było, gdyby działał centralny zamek - poprzedni właściciel nie wie czemu nie działa, ale mu to nie przeszkadzało, bo jeździł sam.
Zależy mi aby odblokować te drzwi i móc normalnie używać auta (2 małych dzieci) do czasu naprawienia usterki z centralnym. Z lewej strony nie było zablokowane i bez problemu otworzyłem drzwi od środka.

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 09 sty 2018, 18:03

Dostań się do słonika od strony przednich drzwi i sprawdź wiązkę(ewentualnie próba poruszenia silniczka przez podanie napięcia na odpowiednie kable) jeśli nie to raczej zostaje Ci darcie tapicerki. Jakieś błędy na vagu?

stingear

Post autor: stingear » 09 sty 2018, 19:46

Na vagu błędów brak. Bezpieczniki sprawdziłem, wszystkie są ok. Znajomy podpowiedział mi, abym najpierw centralny uruchomił, to pójdzie z górki. Wie ktoś, w którym miejscu jest moduł od centralnego?

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 09 sty 2018, 20:00

Czyli nie zrozumiałem, myślałem że nie działa otwieranie tylko tylnych drzwi. Moduł jest pod nogami kierowcy, pod wykładziną.

stingear

Post autor: stingear » 09 sty 2018, 20:36

Otwieranie drzwi działa, ale nie mogę ich otworzyć, bo są zablokowane "blokadą rodzicielską" w drzwiach.
Muszę uruchomić centralny, wtedy otworzę drzwi. A ten tip z drzwiami to dobry pomysł, jutro to sprawdzę.

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 09 sty 2018, 20:58

Dalej nie rozumiem <mysli>
Ja mam dwoje dzieci i blokady zapięte na drzwiach z tyłu i nie można otworzyć tylnych drzwi od środka klamką. Zamykam auto przyciskiem na kluczyku- nie otworzą się z zewnątrz, otwieram z kluczyka- otwieram wszystkie+klapa, wyskakują bolce w drzwiach. Jeśli u Ciebie nie słychać że silniczek odblokowuje tylne drzwi pasażera to nie dochodzi do niego sygnał albo dochodzi a nie ma co reagować, jeśli reaguje a dalej nie otworzysz drzwi to raczej posypał się zamek.

pawcio81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 238
Rejestracja: 15 paź 2016, 20:51
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: pawcio81 » 09 sty 2018, 21:32

Tak jak kolega wyżej napisał, blokada bezpieczeństwa dla dzieci ma uniemożliwić przypadkowe otwarcie, np. w czasie jazdy, drzwi od środka klamką wewnętrzną.. Klamka zewnętrzna powinna otwierać zawsze drzwi, no chyba, że jest uszkodzony siłownik i dodatkowo pozostał w pozycji zamkniętej.

stingear

Post autor: stingear » 14 sty 2018, 18:28

Napiszę jeszcze raz dokładnie, to co w pierwszym poście:
Mam awarię zamka centralnego - nie działa pilot ani nie otwiera wszystkich drzwi gdy przekręcę kluczyk w drzwiach - poprzedni właściciel nie wie czemu, ale mu to nie przeszkadzało, bo jeździł sam.
Kluczyk rozebrałem, muszę wymienić baterie, bo są rozładowane. Jak założę nowe baterie, sprawdzę, czy pilot działa. Problem jest definitywnie z zamkiem centralnym, tylko jeszcze nie wiem dokładnie co. Przewody w harmonijce w drzwiach kierowcy obejrzałem tyle ile mogłem, nie zauważyłem żadnych pęknięć ani przerwań. Muszę sprawdzić sam moduł centralnego, tylko muszę go znaleźć i się do niego dostać.
Po podpięciu pod komputer i przetestowaniu nie dostałem żadnego błędu związanego z centralnym czy modułem komfort (nie wiem czy jest).

[ Dodano: 2018-01-10, 00:19 ]
Sprawdziłem reakcję na przyciski blokowania drzwi i słychać tylko klikanie - przypuszczam że to bezpiecznik w module. Czyli kable mogą być sprawne, a siłowniki walnięte. Muszę grzebać dalej.
https://www.youtube.com/watch?v=mTmdkQhKPMY

[ Dodano: 2018-01-14, 18:28 ]
Sprawa w chwili obecnej wygląda następująco.
Dziś się dostałem do centralki - masakra, co ktoś z nią zrobił. Całą zaśniedziała i wogóle doklejone kable zasilające na gorący klej. Nową już zamówiłem. Teraz tylko potrzebuję porady jak znaleźć do kupienia wtyczki do centralki - te obecne są w opłakanym stanie, więc regeneracja nie wiem czy będzie w stanie coś dać. Ta odpowiedzialna za zamki była całkiem odłączona. Przydałby się też schemat jaki kabel w jakim miejscu na danej kostce jest. To by mi pomogło w odblokowaniu tylnych drzwi - teraz mam zablokowane po obu stronach - znajomy powiedział że to funkcja antykradzieżowa i bez centralki ani rusz.
Przewody w harmonijkach w drzwiach są uszkodzone tylko w lewych tylnych, ale mam do nich wystarczający dostęp, aby to zreperować. Centralka dotrze do piątku, więc mam czas, aby ogarnąć te przewody i skombinować wtyczki.
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 14 sty 2018, 19:11

Jak zmieniałem licznik to napisałem do sprzedającego że chcę z kostkami. No i przyszły z kostkami.

stingear

Post autor: stingear » 14 lut 2018, 14:23

Też napisałem do sprzedającego, czy ma kostki do niego i czekam na odpowiedź. Ale na wszelki wypadek szukam indywidualnie.

[ Dodano: 2018-01-30, 02:08 ]
Po zmianie modułu wszystkie drzwi odblokowane. Tylko tylne lewe muszę otwierać ręcznie od środka, bo rygiel nie odskakuje, tak jakby zamek wcale nie reagował. Rozbiorę drzwi i sprawdzę zamek. Jak coś, to go po prostu wymienię.

[ Dodano: 2018-02-12, 08:52 ]
Zamek wymontowałem - trochę z tym roboty, bo trzeba odkręcić plastik zabezpieczający krawędź szyby w drzwiach, aby wysunąć go obok prowadnicy, a mało miejsca a ręce. W każdym razie udało się i rozebrałem zamek. Okazało się że są przepalone ścieżki i spalony silniczek rygla. Silnik blokady działa. Zamówiłem już drugi i po prostu go wymienię, za dużo zabawy z regeneracją.
Obrazek

[ Dodano: 2018-02-14, 14:23 ]
Zamek wymieniony na nowy, teraz wszystko działa prawidłowo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga