Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AUK 3.2 256 KM] Wyciek oleju, odma, czyszczenie nagaru.

Silniki benzynowe
fudik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:17
Lokalizacja: J-no

[ AUK 3.2 256 KM] Wyciek oleju, odma, czyszczenie nagaru.

Post autor: fudik » 05 sty 2018, 16:36

Witam.
Zaobserwowałem ostatnio u siebie wyciek oleju z przodu silnika, umyłem go, i znów pojezdziłem.. i celuje ze wyciek mam z misy, bo wyzej w miare sucho poza taka czarna puszka z przodu po stronie filtra powietrza.. to jest ten zaworek odmy ? to sie jakoś da wyciągnąc, wyczyścic ?
Miedzy czasie chce tez zrzucic kolektor, pozbyc sie klap, i wyczyścic ten nagar... Macie jakies preparaty i sposoby zeby sie tam dobrac do tego ? Bo w warsztacie wołaja za takie czyszczenie +/- 1000zł...

Pozdrawiam :)

[ Komentarz dodany przez: PieterB: 2018-01-02, 16:34 ]
Stosowanie wieloznaków pisany po sobie jest nie zgodne z regulaminem!

[ Dodano: 2018-01-05, 16:36 ]
Wie ktoś coś może w tym temacie ?
A Może ktoś zrzucał miske w 3.2 i jest w stanie powiedziec czy normalnie można ja odkrecac czy trzeba zdemontować cos dodatkowo ? Bo z tego co widze uszczelki tam nie ma tylko ten silikon. I jeszcze nie moge znaleść nigdzie danych dot. momentu dokrecania srób miski.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 06 sty 2018, 14:54

Według instrukcji należy użyć uszczelniacza/silikonu o numerze D 176 501 A1. Można kupić zamiennik np. od Elringa. Aby zdjąć miskę w Twoim aucie trzeba odkręcić i odsunąć chłodnicę oleju. Pod nią też jest uszczelka 06E 117 070 J. Masz tutaj instrukcje jak zdjąć i zamontować miskę olejową oraz gdzie nałożyć silikon < link > :). Moment dokręcania miski zależy od tego czy jest aluminiowa (srebrna) czy blaszana (czarna). Wszystko masz na schemacie :). Blaszana była w autach, które mają VIN większy niż 4F-6-190000. Do blaszanej są też krótsze śruby M6x18 zamiast M6x22 jak do aluminiowej.

fudik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:17
Lokalizacja: J-no

Post autor: fudik » 06 sty 2018, 15:40

Dzięki za informacje, bo napewno to w las nie pojdzie, ale dziś umyłem silnik ponownie żeby upewnić się czy napewno cieknie z tamtąd i niestety wyciek wygląda ze jest z pod koła pasowego na wale, a tam jest chyba simmering. więc w przyszłym tyg. zabieram sie za robote. Tylko znajde info czy trzeba przód demontować czy też nie. Dzieki jeszcze raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga