Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ASN 3.0 220 KM] Śruba od napinacza PK przestawiła rozrząd ?

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rebok23
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2011, 12:54
Lokalizacja: Olsztyn

[ASN 3.0 220 KM] Śruba od napinacza PK przestawiła rozrząd ?

Post autor: rebok23 » 14 gru 2017, 20:19

Witam. Jade sobie spokojnie autem az tu nagle ni z tad ni z owad chech pali . Stanołem zgasilem dziwnie chodzacy silnik myśle sobie pewnie jakis bład ( 3lata nigdy sie nie palil check ) odpalam a tu dziwny odglos silnika i wibracje. Gasze auto zagladam pod maske i widze dziwna dlugą śrube na osłonie silnika. Wyciągam ja i sprawdzam w google od czego. Wyskoczyl mi napinacz paska klinowego. Malo myslac wkrecilem srube odpalam auto a tu dalej wibracje i check. Poprosilem znajomego mechanika scholowal mnie podlaczylismy kompa i oto efekt. Nasz werdykt przeskoczyl pasek rozrzadu na prawej glowicy. W czwartek sciagniemy przod aby zobaczyc co sie dzieje. Postaram sie opisac wszystko. Pozdrawia m. Ps przez jedna srubke klopot. Moze ktos mial cos takiego u was?

Błedy to 16725 16684 16685. Obwod czujnika pozycji walu rozrzadu sygnal nierealny a dwa nastepne to wypadanie zaplonu wypadanie zaplonu na 1cylindrze

[ Dodano: 2017-12-12, 13:38 ]
Panowie jeżeli przeskoczył rozrząd pali sie check i silnik po odpaleniu chodzi to doszlo do kolizji?

[ Dodano: 2017-12-14, 20:19 ]
Wiem że was to nie interesuje ale zrobione. Przeskoczył pasek rozrządu 5ząbków na prawej głowicy na wydechowych zaworach. Przez ta śrube napinacza. Po prostu ona się rozkręciła i to co było w obudowie rozrządu wpadło wraz z 4rema podkładkami na psek rozrządu i bum. Ale naprawione i poprawione. Pozdrawia m.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Toperz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 501
Rejestracja: 14 mar 2010, 07:46
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Toperz » 15 gru 2017, 09:00

Hmmm ciekawa historia, ale to jednoznacznie znaczy że ktoś spartolił jak ją wkręcał, albo nie użył odpowiedniego momentu albo powinna być potraktowana klejem do gwintów.
Fuck Fuel Economy

Awatar użytkownika
rebok23
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2011, 12:54
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: rebok23 » 18 gru 2017, 21:43

Tego nie powiem ze ktos spartolil bo rok jezdzilem od zmiany naprawy alternatora. Rok czasu sie odkręcało .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga