Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C5 2.7 Avant 411hp

Prezentacja w/w aut.
racesupport
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 05 maja 2016, 22:19
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: racesupport » 03 paź 2017, 20:57

skubiszek pisze:Ciekaw jestem jak mocno trzeba by zaingerowac zeby założyć to do C6 z bixenonem
wiesz, zawsze jest to rzeźba, jeśli masz pomysł i sprzęt to da się to zrobić dobrze i stabilnie, to nie jakaś filozofia.

Najważniejsza rzecz to żeby było tam dla niej miejsce, nie wiem jak wyglądają lampy z C6 w środku ale są chyba jeszcze większe jak w C5 :)

[ Dodano: 2017-09-12, 13:49 ]
Zbierałem trochę czasu części i czasu wolnego hahah, lista modów:

-osłony przegubów przód,
-klocki i tarcze przód + przewody elastyczne,
-komplet wahaczy przód,
-zawieszenie gwint KW V1
-tłumiki końcowe RM Motors
-wyświetlacz FIS
-lakierowanie listew drzwi, progów, dołu zderzaków i spojlera na klapie

Silnik wyciągnąłem w celu eliminacji wszelkich wycieków oleju i płynu chłodzącego oraz z samej ciekawości ;) Sprzęgło trzeba obejrzeć bo coś tam poszło nie tak - obstawiam docisk lub wysprzęglik. Przy okazji okazało się, że pęknięta jest łapa skrzyni. Leje się jak ze świni spod dekli, zamówiony komplet elring'a, może na chwilę będzie.

Parę fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2017-09-13, 09:19 ]
Skrzynia poszła out, okazało się, że króciec łapy sprzęgła się rozsypał. Myślę, czy to nie przez to, że założony jest mocniejszy docisk i chyba dorobię króciec z czegoś mocniejszego.

Chodzi dokładnie o tę część nr. 01E141751A

Obrazek

Powinna być tutaj, grzybnia poszła, została nóżka hehehe <stres>

Obrazek

Przez to łożysko źle się ułożyło i przy okazji spierniczyło dlatego trzeba nowe bo chodziło tak

Obrazek

Obrazek

Przy okazji oczywiście zajrzałem na tarczę. Pierwszy raz mam do czynienia ze spiekiem, chłopaki na grupach podpowiadają że jeszcze na 100tyś styknie a mi wyglądała na szrot haha

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2017-09-19, 13:13 ]
co do sprzęgła to sprawa chyba załatwiona, skróciłem trochę wysprzęglik bo był za długi i łapa nie dość że dochodziła do docisku to jeszcze łożysko nie ogarniało takiego kąta i przez to wyjechało z łapy, dorobiłem może niezbyt estetyczne ale przynajmniej się nie złamie jak poprzednie... coś, króciec łapy sprzęgła

Obrazek

Obrazek

składam auto na raty ale pięknie mnie przeszkoliło po zalaniu płynu chłodniczego :lol:

patrzę... po 30min od zalaniu silnika kapie w okolicach dzwona skrzyni z dziury przy bloku... była już 2 w nocy więc <font color='red'><b>censored</b></font> na maksa nie mogłem znaleźć źródła, widać było przez otwór na skrzyni ten z boku, że woda spływa po kole zamachowym...

pierwsza myśl, skoro nigdzie nie widać źródła, króćce suche, skrzynia dla wygody skręcana impactem, śruby jakieś sztukowane więc... pewnie któraś była za długa i klucz przebił się do bloku i jest amba.

Odkręciłem kilka śrub skrzyni, wszystkie suche :shock:

Szukałem szukałem aż znalazłem na górze silnika, pod kolektorem ssącym zrobiła się powódź, podejrzewam, że to już musiało być od dawna bo ciut ubywało płynu, może się uszczelniał podczas jazdy jak się zgrzał.

1zł oring a rozbierania w piździec, no ale jest git, pewnie temat wam znany

Obrazek

Obrazek

no i nowy zawias KW

Obrazek

Obrazek

Jestem już na etapie dorabiania wtyczki 14pin do instalacji gazowej bo instalacja była podłączona "na skrętkę" a takiej fuszery nie lubię...

podrzucę potem zdjęcia zacisków bo to też ciekawa historia ;)

pewnie nie wszystko robię zgodnie ze sztuką ale dopiero się uczę tego silnika i nie wiem gdzie są jeszcze jego bolączki ;)

[ Dodano: 2017-10-03, 20:57 ]
Autko ogarnięte, śmiga aż miło ;) dzisiaj uruchomiłem także regulację tylnych drążków reakcyjnych ponieważ były tam zapieczone śruby, wpadł zestaw poliuretanów :)

Założyłem też na tylne drążki reakcyjne poliuretan ze względu na to, że oczywiście regulacja była zapieczona na amen i trzeba było dawać nowe śruby mimośrodowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Empirator
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 10 mar 2016, 17:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Empirator » 03 paź 2017, 22:45

Kozacko lecisz z tematem :) Świetna robota, nagraj film jak Audiczka się zbiera :D
Był - VW Passat B5 1.8T,
Było - Audi A4 B6 1.8T,
Jest - Audi A6 C5 2.7 BiTurbo quattro,
Jest - Hyundai Galloper 2.5 TD.

racesupport
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 05 maja 2016, 22:19
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: racesupport » 17 gru 2017, 23:20


joter82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 332
Rejestracja: 24 mar 2015, 15:44
Imię: Piotrek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: wawa

Post autor: joter82 » 18 gru 2017, 11:12

racesupport pisze:
kierowniku, ruszasz gorzej od mojej kobiety ! ;]

oczekiwałem jakiegoś sprintu np. 0-200

nic ciekawego tutaj nie ma po za zegarami z eski :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga