Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ ASB 3.0 232 KM] Odpalanie

Silniki wysokoprężne
BartusEl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2017, 17:33
Imię: Bartosz
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecin

[ ASB 3.0 232 KM] Odpalanie

Post autor: BartusEl » 22 paź 2017, 18:37

Cześć wszystkim. Od niedawna jestem szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem Audi A6 Allroad. Po przejechaniu już kilku tysięcy kilometrów wszystko wydaje się być jak najbardziej ok po za jednym małym mankamentem, o który chciałbym was zapytać. Mianowicie: jak odpala wam to auto?

Z tego co widzę można to zrobić na dwa sposoby:
  • 1. Sposób emeryta.
Wsiadamy, wkładamy kluczyk i przekręcamy w pozycję 1. Czekamy aż zgaśnie kontrolka świec żarowych plus jeszcze ze dwie sekundy dla pewności. Klikamy kluczyk w pozycję dwa na chwilę i już możemy go puścić aby wrócił z powrotem do pozycji jeden. Komputer czeka jeszcze z sekundę (na co?) zanim uruchomi rozrusznik i wyłączy go samoczynnie kiedy silnik już zacznie pracować. Jeśli użyjemy tej procedury startowej silnik odpala praktycznie od strzała.
  • 2. Sposób normalny (w jaki ja chciałbym to robić).
Wsiadamy, wkładamy kluczyk i przekręcamy od razu w pozycję 2. Komputer nie wprowadza wtedy żadnych dodatkowych opóźnień i dźwięk rozrusznika rozlega się od razu. Problem jest taki, że wtedy potrafi dość długo kręcić (4 - 5 s) zanim silnik zaskoczy. Wystarczy to aby zniknął przyjazny uśmiech z twarzy stojących w pobliżu niewiast, za to pojawił się szyderczy uśmiech na twarzach ich mężów.

Silnika raczej nie podejrzewam bo w pierwszym przypadku odpala na dotyk. Może być coś z pompą podającą paliwo ze zbiornika? W VW i Skodach po otwarciu drzwi kierowcy ją słychać jak podaje paliwo jeszcze przed włożeniem kluczyka. W Audi tego nie słyszę ale może jest tak zamontowana, że jej nie słychać? Macie jakieś sugestie co może być przyczyną? A może takie zachowanie jest w tym modelu niestety normalne?

vikus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 482
Rejestracja: 31 sie 2009, 20:48
Imię: Wiktor
Moje auto: Q7
Rocznik: 2009
Nadwozie: SUV
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: vikus » 22 paź 2017, 20:32

Ja robię to tak: wsiadam i przekręcam kluczyk w poz. 1 - lampka zaświeca się na 1s (powyżej 5 stopni) po czym cykam w poz. 2 i puszczam. Zanim zapnę pas silnik ochoczo terkocze, po czym pada pytanie od kolegi <lol> , który właśnie wprosił się na podwózkę:

- To on sam zapala?
na co ja
- Niestety jeszcze wiele rzeczy robi sam - zapala i przełącza światła, włącza wycieraczki, czyta smsy itd a niektóre rzeczy wolałbym sam zrobić <figielek>

Ale trudno ja i mój kolega (podwózkowicz) musimy z tym żyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga