Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Co sądzicie o autach elektrycznych.

Off Top, linkownia, ciekawostki, przywitania, pogawędki niezwiązane z 'techniczną stroną' forum Audi A6 / A7.
Cichy12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 22 sie 2016, 15:23
Lokalizacja: Kielce

Co sądzicie o autach elektrycznych.

Post autor: Cichy12 » 04 paź 2017, 18:16

Tak jak w temacie co sadzicie o elektrykach i tym całym eko?
Jak dla mnie to to wszystko śmierdzi jakąś podpuchą niby tak wszystko gitara ale gdzieś musi być haczyk.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 04 paź 2017, 21:38

Elektryki mają jedną zaletę - są szybkie na starcie i na tym koniec <lol> . Co z tego, że mam zasięg 500 km, ale przy jeździe jak emeryt, czyli w mieście spokojnie bez szaleństw, a na trasie max 70 km/h. Zwykłe hybrydy mają zasięg nieprzekraczający 100 km, więc i tak po tym dystansie będę jechał 'zwykłym' autem. Autostradą do centrum Poznania mam 75 km i wątpię, aby jadąc 150 km/h udałoby mi się wrócić. Mając pół baku, wiem że zrobię spokojnie 400 km i wrócę, a w elektryku pokazuje mi 100 km zasięgu, a za chwilę 70 km i pytanie uda mi się dojechać czy lepiej gdzieś się podładować. Właśnie podładować, ale gdzie? Przykładowo jadę na ferie w góry i zamiast myśleć co zwiedzę, co zastanawiam gdzie podładuję auto, bo na pewno nie wrócę do domu. Robię dwa plany wycieczki: jeden dla siebie a drugi dla auta - chore <uoee>. Czasami jest problem z podładowaniem telefonu, a co dopiero samochodu. Pomijam już czas ładowania, który obecnie jest trochę za długi. Oczywiście Teslę można szybko naładować, ale nie wszystkie elektryki to Tesla :). Dla mnie kolejna wada, to brak odgłosu silnika :| . Wolę jak coś mruczy pod maską <radocha> . Idąc tym tropem, brak dźwięku jest zagrożeniem dla pieszych, którzy nie słyszą zbliżającego się auta. Czy jest to podpucha czy nie, to już kwestia jak kto na to patrzy. Dopóki energię elektryczną otrzymujemy ze spalania węgla, to nie będą one u nas aż tak eco. Wszyscy mówią, że samochody produkują pełno zanieczyszczeń i trzeba zakazać sprzedaży silników diesla, bo one są przyczyną smogów itp. Jeśli tak jest, to dlaczego smog zawsze pojawia się zimą, gdy pali się w piecach <mysli> . Wymiana aut na elektryczne nie rozwiąże problemów z zanieczyszczeniem powietrza. Dopóki elektryk nie przejedzie dystansu na jednym ładowaniu ponad 500 km i to bez względu na styl jazdy oraz czas ładowania nie skróci się do max 2 godzin, to będzie dla mnie tylko ciekawostką :| . Jedyne czego żałuję, to brak przyspieszenia elektryka w zwykłym silniku, a robi wrażenie...

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 05 paź 2017, 21:07

Elektryki są dobre, w Norwegii to elektryki widać na drodze bardzo czesto, żeby elektryk przejechał ponad 500 km to w Polsce będzie mało kogo stać na takie auto. Ale do poruszania się po mieście to taki np nissan leaf w zupełności wystarczy ile osoba przeciętna robi kilometrów po miescie w takim codziennym użytkowaniu? Nawet nie wiem czy Teslę robią 500 km może te mocniejsze wersje P100+ może 500 lub więcej ale taka Tesla też nie mało kosztuje. W Polsce jeździ bardzo mało aut elektrycznych. Patrząc po norweskich drogach. I tak jak pisał mat1324 w Polsce wyprodukowanie tego prądu żeby naładować takie auto to też nie jest Eco jakby więcej wprowadzono elektrowni np wiatrowych wodnych itd to by się opłacało. A co do smogu, to stare diesle z epoki Jak na drodze jeździły same Stary które kopcily że nie było nic widać to wtedy smogu nie było ale te nowe diesle szkodzą teraz bardzo dużo.do tej pory widać na drogach Stary i pytanie jak one przechodzą przegląd? Takie auta nie powinny już jeździć jak już tak bardzo chcą wszyscy ekologi
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

Kmicik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 23 paź 2014, 10:57
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wawa ->Poznań

Post autor: Kmicik » 16 paź 2017, 08:12

W autach elektrycznych wszystko rozbija się o pojemność akumulatorów. Ich obecna wydajność - hmm, nie ma tragedii ale pozostawia wiele do życzenia. Ale pamiętacie te wielkie komputery z lat 50-60? Które zajmowały po kilka pięter w budynku, a obecnie ich pracę potrafi wykonać prosty kalkulator lub smartfon?
Taka też będzie przyszłość aut z napędem elektrycznym. Że w końcu uda się zminaturyzować źródło energii.
Zobaczcie jeszcze jakie plany ma Mercedes-Benz: odsyła do strony.

MarisoPal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2020, 23:16
Imię: Paweł
Moje auto: A4 B5
Rocznik: 2006
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Poznań

Re: Co sądzicie o autach elektrycznych.

Post autor: MarisoPal » 30 kwie 2022, 11:46

Też mi się wydaję, że to kwestia czasu aż zoptymalizuja takie auto pod dłuższe trasy, a co do ilości punktów ładowania to już teraz widać postępy. W jakimś magazynie motoryzacyjnym czytałem raport z marca, gdzie napisane było, że na terenie całej Polski jest już ok 2100 takich stacji ładujących, pamiętam że czytałem podobny raport z sierpnia z zeszłego roku i wskazywal on na niecałe 1500 stacji. Przyrost widać i nie dziwi mnie to bo trend na te auta rośnie z roku na rok. Co mnie natomiast niepokoi to rozmieszczenie tych stacji - faworyzowane są popularne duże miasta, a np. na terenie miasta skąd pochodzę (Bytom) jest ledwie 8 tego typu stacji, a mieszkańców jest ponad 150 tys., takie statystyki troche mnie niepokoją i sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało za parę lat, bo bardzo możliwe że wkońcu sam się skuszę na elektryka.

eryq71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2023, 20:39
Imię: Eryk
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Co sądzicie o autach elektrycznych.

Post autor: eryq71 » 22 kwie 2023, 21:03

Jeżdżące mikrofalówki.A w ogólnym rozrachunku myślę,że jak przyjdzie do utylizacji tego czegoś to będą tak samo szkodliwe jak i auta spalinowe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga