Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Woda w układzie pompy powietrza wtórnego

Silniki benzynowe
stary12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2016, 20:17
Lokalizacja: kolbudy

Woda w układzie pompy powietrza wtórnego

Post autor: stary12 » 09 paź 2017, 07:30

Witam . Szukam rozwiązania problemu zbiera mi się woda w ukladziepomy powietrza wtórnego jest to uciążliwe bo za każdym razem wywala błąd może ktoś zna rozwiązanie zagadki

bono2000
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 20 mar 2017, 19:32
Lokalizacja: stolica

Post autor: bono2000 » 09 paź 2017, 19:45

Cześć,
Są dwa powody, albo masz nieszczelność w rurce od pompy SAI przy prawym przednim zakolu i jeżdżąc po kałużach woda się dostaje, albo zawory kombinowane nie domykają się i spaliny cofają się do układu, tam się to skrapla. Ja w zeszłym roku naprawiałem SAI, bo miałem ciągle błędy. Wężyki były w rozsypce. Lekka próba zgięcia i pękały. Kupiłem na allegro używki w dobrym stanie. Pompa była sprawna, tylko zawory zwrotne 06E 131 101 C już nie zamykały. Też trafiłem nowe na aukcji, bo w ASO ponad 400 zł za sztukę. Po obu stronach są takie same.
Radzę od razu zakupić te zawory, bo nie da się ich rozebrać i oczyścić. Dostęp od strony kierowcy jest tragiczny, lecz mnie się udało przy pomocy klucza przegubowego. Od strony pasażera, dostęp jest lepszy. Po wymianie węży i dwóch zaworów, jak ręką odjął :)

Kupiłem u tego gościa:

http://allegro.pl/audi-a6-s6-zawor-egr- ... 84445.html

Zadzwoniłem i udało się zejść z ceny na 120 za sztukę + przesyłka

Jeszcze wykaz wszystkich części

http://pl.realoem.me/Audi/RDW/A6/2006/4 ... /131020#23

Za trzy elastyczne rurki zapłaciłem 100 zł

Pozdrawiam
Bono

stary12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2016, 20:17
Lokalizacja: kolbudy

Post autor: stary12 » 09 paź 2017, 20:12

Ja przewody mam ok i zawsze jak wywali błąd padam na glebę. I po wypięciu rurki leci woda , zleje wodę i na p arę dni spokój

bono2000
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 20 mar 2017, 19:32
Lokalizacja: stolica

Post autor: bono2000 » 09 paź 2017, 20:31

Dziwne, u siebie nie zauważyłem, żeby ciekła woda. Tam nie ma skąd woda się dostawać. Wygląda, że zawory zwrotne oba są zacięte i spaliny dostają się w kierunku pompy, tam się skraplają jak silnik stygnie. Wyjmij obudowę filtra odpal silnik i sprawdź, czy wężem do pompy SAI nie lecą spaliny. U mnie aż czuć było spalinami, zwłaszcza jak silnik był zimny.

Ciekawostka :)
Kiedyś w zimie podjechałem do sklepu, zgasiłem silnik, poszedłem do sklepu. Zrobiłem zakupy, wychodzę ze sklepu i moje zdziwienie. Z obu rur wydechowych leci para. Byłem w szoku, bo myślałem, że silnik pracuje. Wiatr od strony silnika nawiewał przez obudowę filtra w te rurki i przedmuchiwało mi tłumiki... :)

pozdrawiam

stary12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2016, 20:17
Lokalizacja: kolbudy

Post autor: stary12 » 09 paź 2017, 21:48

Ja pierrrrr. Ciekawe co może jeszcze człowieka spotkać. Ja tak z innej beczki też ciekawostka .Jadąc do pracy zajechalem do sklepu wszystko jak najbardziej ok (moje poprzednie c6 tylko 3.2)wracam do bryki pale silnik i zdziwienie słyszę klekotanie cała zabawa z rozrzadem kosztowała mnie ponad 5000zł masakra ale nie zrazilo mnie to do zakupu następnego audi super się jezdzi dużo miejsca jak na razie nie zmieniam marki Audi <lol>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga