Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP] Ślizganie sprzęgła? Automat.

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
ardvark84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2011, 11:37
Lokalizacja: Sąsiadka/Lubelskie

[ TIP] Ślizganie sprzęgła? Automat.

Post autor: ardvark84 » 01 paź 2017, 18:22

Witam wszystkich. Mam problem z Allroad 2.7t skrzynia automatyczna 5 biegowa. Dzisiaj jechałem sobie pod górkę powoli i nagle było mocne szarpnięcie po czym sprzęgło zaczęło się jakby ślizgać. Teraz przy ruszaniu z miejsca jest to samo ciągle. Skrzynia zmienia biegi normalnie ale przyśpieszyć się nie da. Natomiast gdy przy ruszaniu depnę mocniej to szarpie i skrzynia nie zmienia biegów i nie da się przełączyć na tiptronic. Po zgaszeniu i odpaleniu auta problem znika.
Już myślę o tych pieniądzach jakie będzie trzeba wydać tylko powiedzcie na co!

januszm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:38
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: januszm » 01 paź 2017, 18:28

ile masz km przejechane?
skad jestes?

Luboniak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 09 kwie 2009, 12:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Luboniak » 01 paź 2017, 18:38

Sprawdź błędy, jeżeli nie ma a może tak być że nie będzie żadnych a konwerter będzie już do wymiany to spójrz na ten filmik:
Wymiana konwertera to koszt ok. 3000 złotych z filtrami i olejami. Często zdarza się że jest już coś uwalone więcej i koszty rosną... u mnie było to 4950 netto z rabatami...
Uwaga! W 2.7 BT nie regenerujemy konwertera!!! Należy go wymienić na regenerowany przez ZF czyli producenta skrzyni! U mnie poprzedni właściciel dał się namówić na regenerację i sprzęgło wytrzymało 40 tyś km (!) spowodowało szkody w skrzyni.

ardvark84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2011, 11:37
Lokalizacja: Sąsiadka/Lubelskie

Post autor: ardvark84 » 01 paź 2017, 19:01

Mam przejechane 263 tys. A mieszkam niedaleko Zamościa.

[ Dodano: 2017-10-01, 19:01 ]
Filmik widziałem i u mnie takich objawów nie ma przy stałej prędkości. Natomiast jeżeli wcisnę gaz to obroty rosną szybko a prędkość powoli. Skoro skrzynia zmienia biegi normalnie to wydaje mi się, że to konwerter albo sprzęgło ale nie wiem... Jutro postaram się znaleźć kogoś z kompem i sprawdzić czy są błędy. Czy jest sens zmienić olej w skrzyni? Bo słyszałem, że czasem to przywraca skrzyni żywot.

Luboniak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 09 kwie 2009, 12:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Luboniak » 01 paź 2017, 20:08

ardvark84 pisze:Skoro skrzynia zmienia biegi normalnie to wydaje mi się, że to konwerter albo sprzęgło
U mnie niby również zmieniała biegi dobrze ale tylko pod obciążeniem. Objawy z filmu dotyczą właśnie kończącego się konwertera i ono nie występuje przy stałej predkości tylko przy delikatnym przyspieszaniu, skrzynia wtedy się ślizga na sprzęgle. U mnie było już bardzo źle i nie wywalało żadnych błędów na kompie, ale jak mechanik się przejechał autem to po 5 minutach dał diagnozę.
"że to konwerter albo sprzęgło" - to jedno i to samo, sprzęgło w automacie nazywa się konwerter hydrokinetyczny.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 01 paź 2017, 20:16

mógł tez mówić o sprzęgle ( czyli tych tarczkach ) w samej skrzyni

ardvark84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2011, 11:37
Lokalizacja: Sąsiadka/Lubelskie

Post autor: ardvark84 » 06 paź 2017, 19:16

No to właśnie miałem na myśli - sprzęgło w konwerterze. Ciężko chyba mówić o uszkodzeniu pompy czy turbiny konwertera chyba, na dodatek cała zasada działania konwertera polega na jego "ślizganiu się" więc pozostaje sprzęgło. Teraz pytanie czy mogę jechać autem w takim stanie bo jest źle tzn ciężko ruszyć z miejsca ale nie słychać żadnych dźwięków itp a jutro muszę się dotoczyć do mechanika. Zakładam, że jeżeli będę ruszał powoli to przejadę te 40 km najwyżej zarżnę to sprzęgło całkowicie.

[ Dodano: 2017-10-06, 19:16 ]
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to już wiem co się stało z moim autem. Rozwaliło kosz sprzęgłowy tzn wykruszyły się ząbki trzymające zabezpieczenie i sprzęgło wyskoczyło z kosza... Dlaczego? Nie wiem, człowiek, który naprawiał skrzynię też nie wie. Jutro odbieram auto, jeszcze nie znam kosztów ale zostałem ostrzeżony, że to drogie rzeczy są. Podobno niektóre śruby trzymające panel z zaworami w skrzyni były luźne co sugeruje czyjeś wcześniejsze grzebanie ale ta wiadomość nie daje absolutnie niczego. Mam nadzieję, że po tym przeszczepie auto będzie śmigać.
Dzięki za pomoc dla tych co pomagali.

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 06 paź 2017, 19:38

Jeśli możesz to napisz co zrobiłeś i jakie koszta.
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 06 paź 2017, 20:33

Rozwaliło kosz sprzęgłowy tzn wykruszyły się ząbki trzymające zabezpieczenie i sprzęgło wyskoczyło z kosza... Dlaczego? Nie wiem, człowiek, który naprawiał skrzynię też nie wie.
to standartowa usterka w skrzyniach 5HP , wyszukaj w google

Kod: Zaznacz cały

5hp forward drum broken 

ardvark84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2011, 11:37
Lokalizacja: Sąsiadka/Lubelskie

Post autor: ardvark84 » 09 paź 2017, 04:58

repek92 pisze:Jeśli możesz to napisz co zrobiłeś i jakie koszta.
Skrzynia została wyciągnięta, przepłukana, konwerter specjalnie przepłukany dla usunięcia wszelkich resztek a potem nowy filtr, nowy olej i do auta. Trwało to tydzień i kosztowało tak: naprawa skrzyni i części 1800zl, olej 400zl, filtr 150zl, robocizna przy montażu i demnontażu skrzyni 1100zl.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga