Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Serwis ASB

ODPOWIEDZ
ArturA6

Serwis ASB

Post autor: ArturA6 » 09 paź 2014, 09:37

Koleżanki i Koledzy, gdzie w Warszawie lub okolicach mogę znaleźć fachowców od ABS?Tylko chodzi mi o naprawdę konkretnych ludzi, którzy nie będą wymyślać problemów i naciągać, bo chcę zrobić narazie przegląd skrzyni, a w zasadzie poprawności jej pracy.

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 09 paź 2014, 09:55

motostacja - części samochodowe.

ArturA6

Post autor: ArturA6 » 09 paź 2014, 10:00

Dzięki Koleżanko ;)

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 09 paź 2014, 10:01

Nie ma za co ;)
motostacja - części samochodowe.

Jedi17
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 04 sie 2017, 22:37
Lokalizacja: Orzechowo

Post autor: Jedi17 » 12 wrz 2017, 07:56

A czy ktoś zna taką firmę w okolicach Wrześni/ Poznania? Chyba mam problem z konwerterem w tiptronicu :/

elwarka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 06 gru 2014, 20:54
Lokalizacja: Warka

Post autor: elwarka1 » 18 wrz 2017, 18:30

Masz Teo Motors w Swadzimiu koło Poznania. Jeden z lepszych serwisów ASB w Polsce.

pawelwoj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2011, 16:15
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Post autor: pawelwoj » 22 wrz 2017, 10:10

Postanowiłem napisać kilka słów na temat działania TEO MOTORS i innych firm naprawiających skrzynie automatyczne, miejcie się na baczności :)
Temat dotyczy skrzyni 6hp26A w Audi A8 D3.

W dniu 28.08.2017 wstawiłem auto na naprawę asb do ww firmy, uprzednio pracownik serwisu poinformował mnie telefonicznie że koszt naprawy wynosi 5 tys zł + Vat więc 6150 zł brutto, na taką kwotę się przygotowałem.
Uzgodniliśmy ustnie termin naprawy nie później niż do 08.09.2017 roku, w tym czasie pojechałem na urlop, auto nie było mi potrzebne.
Po powrocie w dniu 07.09.2017 dzwonię z pytaniem czy auto jest gotowe i mogę jutro odebrać, pracownik serwisu informuje mnie że właśnie kończą wyciągać skrzynię, tak, tak, wyciągać :)
Kolejnego dnia około południa dzwoni do mnie szef i informuje że po rozebraniu koszt naprawy skrzyni wzrósł do 8300 zł brutto oraz że sprzęgło które posiadam nie nadaje się już do regeneracji bo było wcześniej regenerowane.
Kwota którą usłyszałem na tyle mnie dobiła że powiedziałem iż muszę się zastanowić i oddzwonię w ciągu pół godziny.
Rozważałem zabranie auta lawetą do innego warsztatu, kupno używki, jednak podjąłem decyzję że skoro dają rok gwarancji i auto już u nich stoi to niech robią.
Koszt zabrania auta z wyjętą i rozebraną skrzynią to 1230 zł brutto.
Oddzwoniłem więc , wynegocjowałem cenę na 8 tys zł, z zastrzeżeniem że wszystkie wymienione części chcę mieć na fakturze.
W dniu 20.09.2017 pojechałem odebrać auto, podczas jazdy próbnej auto prowadził szef warsztatu, zauważyłem jednak że jest jakiś dziwny luz przy przejściu z P na D i z D na R.
Na moje pytanie co to za stuknięcie poinformował mnie że w aucie o przebiegu 380 tkm takie luzy to norma, jakoś wcześniej nie było.
Skrzynia chodziła ok, wystąpiło jedno lekkie szarpnięcie, stwierdził jednak że skrzynia będzie się jeszcze adaptować przez 2 tkm i wszystko minie.
No więc idziemy wreszcie do biura by się rozliczyć, fakturka, kaska, spoglądam na fakturę a tam w jednej pozycji zarówno części jak i robocizna.
Pytam dlaczego nie są osobno wyszczególnione części i osobno robocizna, dlaczego jest napisane olej ale nie wiadomo jaki, dlaczego jest napisane elektrozawory ale nie wiadomo ile ?
W odpowiedzi usłyszałem że nie wystawiają takich faktur i kropka.
No tak bo po co ma klient wiedzieć jakie części zamontowali, jaki olej wlali i ile zarobili na naprawie, jak myślicie, ile ?

Podobno naprawione lub wymienione wg faktury:
- wymiana sprzęgła hydrokinetycznego, tak naprawdę nie wiadomo czy włożył moje czy zregenerował jakieś używane z magazynu
- wymiana 4 łożysk ślizgowych tzw.panewek
- 15 tarczek ciernych
- 8 przekładek
- regeneracja sterownika hydraulicznego ( mnie to nic nie mówi, czy coś w nim wymieniono poza elektrozaworami tego nie wie nikt, możliwe że tylko wyczyszczony)
- olej ( ale jaki ?), na zadane pytanie usłyszałem 6hp ale takie oznaczenie ma zarówno ravenol jak i olej zf
- filtr
- wgrano nowe oprogramowanie, tego jednego jestem pewien

Fakt faktem skrzynia działa poprawnie ale nie idealnie, poza luzami w napędzie których nie było, ale klient chciałby wiedzieć za co płaci .
Chcielibyście wiedzieć czy nie ?

luk330
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:43
Imię: ŁUKASZ
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ożarów Maz.
Kontakt:

Post autor: luk330 » 27 wrz 2017, 15:34

Mi się zaraz kończy gwarancja roczna na naprawę w SAMKO (6k brutto). Opiszę samą naprawę i późniejszy okres gwarancyjny, w ciągu którego auto stało u nich 7 razy i wciąż nie wiadomo jeszcze czy nie będzie kolejnych ;)
A6 C6 3.0TDI quattro z wydechem by Street Lane Garage :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polecam (spoza Forum)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga