Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wymiana zamka drzwi kierowcy na nowy - zablokowane drzwi

Wnętrze
ODPOWIEDZ
tomciar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 31 sty 2009, 17:14
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Wymiana zamka drzwi kierowcy na nowy - zablokowane drzwi

Post autor: tomciar » 22 wrz 2017, 09:55

Cześć, wymieniłem zamek drzwi kierowcy na nowy (na starym drzwi "odbijały"). Po wymianie zamka zgodnie ze sztuką wszystko posprawdzałem na "sucho" wiele razy zanim zamontowałem ramkę drzwi, wtyczki i boczek. Poskładałem wszystko no i było ok, do czasu. Jak na zewnątrz zrobiło się chłodniej i deszczowo to już nie mogę drzwi otworzyć - ani z wewnątrz ani z zewnątrz (choć może warunki pogodowe to przypadek). Rygielek pracuje, centralny pracuje, drzwi zamknięte. Przy czym raz na jakiś czas wraca wszystko do normy i drzwi pracują normalnie. Zamek kupiłem zamiennik SKV, z tych droższych.
Pytanie do obeznanych - zanim kupię inny nowy zamek - czy powodem takiego działania może być coś innego niż sam zamek? Cięgno od klamki zewnętrznej wydaje się być ustawione ok, od klamki wewnętrznej tez wszystko w porządku. Dziwne że jak działa to działa wszystko super, a jak nie działa to drzwi nie da się w żaden sposób otworzyć, losowe sytuacje.
Może ktoś coś podpowiedzieć? :|

elwarka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 06 gru 2014, 20:54
Lokalizacja: Warka

Post autor: elwarka1 » 22 wrz 2017, 10:47

Oddaj to gowno i kup używany oryginał. Ja tez kiedyś kupiłem zamek skv. Działał tydzień. Oddałem do sklepu, kupiłem ori i dziala do dziś.

Awatar użytkownika
mati1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:54
Imię: Zbyszek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9D 1Y 68KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Puławy

Post autor: mati1987 » 22 wrz 2017, 10:50

Sprawdz skobel na karoserii, może nim trzeba troche podregulować. A sprawdzałeś czy dociśnięcie drzwi kiedy sie nie chcą otworzyć coś pomaga?

tomciar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 31 sty 2009, 17:14
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: tomciar » 22 wrz 2017, 11:27

mati1987 pisze:Sprawdz skobel na karoserii, może nim trzeba troche podregulować. A sprawdzałeś czy dociśnięcie drzwi kiedy sie nie chcą otworzyć coś pomaga?
Skobel raczej nie ma nic do tego, było dobrze na starym zamku i na tym nowym. Po prostu klamki drzwi nie otwierają zamka pomimo że centralny jest otwarty.
Dociśnięcia drzwi nie sprawdzałem, sprawdzę zaraz, ale to raczej nie to.

EDIT: Kolego mati1987 szacunek za wiedzę, Twoja rada z dociśnięciem drzwi uwidoczniła problem, wygląda na to że faktycznie chodziło o skobelek. Przesunąłem go o milimetr i jak ręka odjął... W życiu bym na to nie wpadł. Dziękuję.

[ Dodano: 2017-09-22, 11:27 ]
elwarka1 pisze:Oddaj to gowno i kup używany oryginał. Ja tez kiedyś kupiłem zamek skv. Działał tydzień. Oddałem do sklepu, kupiłem ori i dziala do dziś.
No zdaję sobie sprawę że to chińszczyzna, jeśli faktycznie się spierdzieli na amen to już kupie oryginał choć jest 5 razy droższy. Na razie działa po poprawkach.

Awatar użytkownika
mati1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:54
Imię: Zbyszek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9D 1Y 68KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Puławy

Post autor: mati1987 » 22 wrz 2017, 13:08

Dzięki, zamek wyciagałem już wielokrotnie nie tylko w swojej a6 i czesto trzeba bylo wyregulować coś pomimo demontażu tylko zamka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga