Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 2,5TDI] Regeneracja turbiny i co dalej ?

Wszystko co dotyczy ogólnie całej gamy A6/A7 silników wysokoprężnych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
ODPOWIEDZ
gilusc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2009, 11:10
Lokalizacja: Będzin

[ A6 C5 2,5TDI] Regeneracja turbiny i co dalej ?

Post autor: gilusc » 03 lut 2010, 07:14

Witam
Mam pytanie do znawców tematu
Ponieważ mam turbinke do regeneracji, zasiegłem juz opinie i polecono mi kokretna firme
Jednakze chciałem sie zapytac czy należałoby oddac samochod do mechanika a wowczas on ja zdemontuje ew. wysle do regeneracji
Czy moze proces demontazu i montazu tubiny ogranicza sie do odkrecenia jej i przykrecenia
Czy taką sprawwa mogłby sie zajac nazwijmy to po imieniu laik?
Czy ewentualnie u mechaniora oprocz tego wykonuje sie jaies inne czynnosci przykładowo pomiaru parametrów nowej turbiny, czy cos podobnego o czym nigdzie m nie moge znalezc
Zazwyczaj artykuły badz posty na forum ograniczaja sie do " regeneracji turbiny" chodz samo to moze miec szerszy zakres rozumienia
Z góry dziekuje
Pozdrawiam

gilusc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2009, 11:10
Lokalizacja: Będzin

Post autor: gilusc » 03 lut 2010, 13:07

Chodzi o to ze polecano mi firme z Jaworzna
jednakze oni tylko regeneruja
Także chciałem zapytac czy ktos sam kiedys dostarczał turbine do takiej firmy czy wiazało sie to z wizyta u mechanika mimo wszytsko?

gilusc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2009, 11:10
Lokalizacja: Będzin

Post autor: gilusc » 03 lut 2010, 13:29

No własnie tutaj rozbierznosc mam dosyc spora
Jeden mechanik u którego robiłem silnik i wykrył ze turbo jest do regeneracji , mowił ze koszt regeneracji to ok 1000 zł
Natomiast pare dni temu byłem u innego on stwierdził ze koszt regeneracji do tego modelu razem z robota 2200 zł :)

gilusc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2009, 11:10
Lokalizacja: Będzin

Post autor: gilusc » 03 lut 2010, 16:30

censored Obecnie mieszkam w chorzowie do tego Turbo Maxa mam niecałe 2 km
Czy jest to firma godna polecenia ? Czy miałeś przyjemnosc regenerowac tam swoje turbo?

gilusc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2009, 11:10
Lokalizacja: Będzin

Post autor: gilusc » 03 lut 2010, 18:04

Tak więc widze w tym temacie mi nie pomozesz
Zasugerowałeś mi firme o której nic nie słyszałes, i cieżko znależć jakąkolwiek opinie na róznych forach odnosnie tej firmy
Jeśli chodzi o drugą tej która nie ma warsztatu raczej mnie nie interesuje
W temacie który załozyłem zwróciłem sie z zapytaniem czy problemem jest wymontowaniem ew, jakies pomiary sie robi po zamontowaniu turbinki
Natomiast jesli miałbym skorzystac z firmy regenerującej turbiny( nieposiadającej rownież warsztatu ) wybrałby zdecydowanie Turbo Tec z Jaworzna, polecanej m.in przez Piotrusia jak i na necie wiele dobrych opini sie znajdzie, nie tylko forach audi
Tak wiec jesli nikt juz sie nie wypowie odnosnie demontazu turbiny czy robił to osobiscie , bede musiał skorzystac z pomocy mechanika i odesłaniu jej do w/w firmy.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 lut 2010, 18:31 przez gilusc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AAT 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Post autor: Levuss » 03 lut 2010, 18:18

Ja rozbierałem kiedyś z mechanikiem turbulum w moim AFB i nie powiem trudne to, to zadanie nie jest, ale napracować się troszkę trzeba. Tutaj masz dość dobry opis jak wymontować turbinkę i spis poszczególnych uszczelek, które należy wymienić podczas tej operacji.
http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... zyszczenie
Wydaje mi się, że poza Turbo Tec jest mało firm w których możesz być pewny regeneracji VNT, dobre opinie posiada również Moto Remo (oficjalny przedstawiciel Garrett w Polsce, mają oddział w Chorzowie, ale niestety nie prowadzą regeneracji VNT, tylko wymiana na nowe). Dobre opinie posiada również REAM-POLAND z Lublina, oni regenerują VNT podobnie jak ludzie z Jaworzna. Wiele firm regeneruje sprężarki w ten sposób, że za moment wraca ona do powrotnej regeneracji, dlatego decydując się na regenerację trzeba naprawdę robić to u PROFESJONALISTÓW. O regeneracji jest wiele tematów w internecie, wystarczy poszukać a wyłoni się obraz szarej rzeczywistości.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2010, 17:03 przez Levuss, łącznie zmieniany 2 razy.
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

gilusc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2009, 11:10
Lokalizacja: Będzin

Post autor: gilusc » 03 lut 2010, 18:40

Dziekuje Levuss własnie takiego opisu szukałem
Masz racje naczytalem sie na forum odnosnie firm " regenerujących" turbo daltego , nie chciałbym niepotrzebnych problemów w poźniejszym czasie.
Dlatego nie szukam małych firm, a takich z których klienci sa zadowoleni
Ciekawiła mnie sprawa samego demontażu, a jak juz napisałem powyzej Piotrus miał wielokrotnie do czynienia z firma z jaworzna, jednakże poczytam sobie co pisza o tych które wymieniłeś
Z góry dziekuje za pomoc
Pozdrawiam

gilusc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2009, 11:10
Lokalizacja: Będzin

Post autor: gilusc » 03 lut 2010, 18:53

Piotruś. Krótko , zwięźle i na temat
Jeszcze raz dziekuje
Pozdrawiam

Marcels
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2017, 11:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marcels » 14 wrz 2017, 11:36

Jeśli chodzi o regenerację turbiny to bardzo dobrą firmą jest AMSerwis z tym, że oni są akurat z Trójmiasta. Ja oddawałem im auto z turbiną do regeneracji ponad półtorej roku temu i wszystko zostało zrobione w jeden dzień. Działa do tej pory.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga