Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Naprawa skrzyń biegów Żurominek 122 - ODRADZAM

ODPOWIEDZ
bbbbb29
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2017, 21:29
Lokalizacja: Warszawa

Naprawa skrzyń biegów Żurominek 122 - ODRADZAM

Post autor: bbbbb29 » 06 wrz 2017, 19:19

Drodzy forumowicze, chciałbym Was przestrzec przed tym zakładem.
NIE POLECAM NIKOMU KTO MA AUDI i skrzynie 6HPxx, odnośnie innych nie umiem się wypowiedzieć. Moja historia była taka, że zaczał mi lekko falować na obrotach około 2tys przy stałej prędkości oraz szarpał przy zrzucaniu biegów na niższy przy hamowaniu.
Po wymianie sprzęgła i regeneracji skrzyni (konwerter regenerowany, nie nowy, nie wiadomo skąd, dowiedziałem się po fakcie) i zalaniu jakimś olejem który, po tygodniu miałem w garażu na podłodze. (najpierw powoli kapało a potem przestało kapać zaczęło lecieć a potem już przestało w ogóle).
Na odebranie auta z poprawki "gwarancyjnej" czekałem półtora miesiąca. Koniec końców dalej nie było dobrze. O ile po wymianie sprzęgła jeden objaw ustąpił, ale skrzynia dalej szarpała przy zrzucaniu biegów przy dojeżdżaniu do świateł. Na 3 czy 4 jeździe próbnej szef sam przyznał, że szarpie i że to hydraulika. Pytam w takim razie co on robił? Powiedział, że wszystko co mógł to wymienił i ciągle tylko hydraulika i hydraulika i że nowy to nie jest i to szrot. Po pytaniu czy były wymienione tłoczki i płyta mechatronika powiedział, w końcu że nie były bo takich nie posiada i musiałby poszukać używanych części, a tłoczki były wypolerowane. hmmmm. Przecież na allegro jest pełno nowych oryginalnych! Jak podesłałem linki to się okazało, że mam szrot i trzeba całą skrzynię wymienić i złożyć z dwóch jedną. Od tak. Nie polecam nawet wrogowi. Jeśli jednak ktoś się zdecyduje tutaj zostawić auto to pytajcie przed robotą co dokładnie będzie zrobione. Na początku słyszałem tylko hasła, że będzie wszystko pięknie i jak nowe. Szkoda czasu i nerwów.
Aha koniec końców jeśli umówicie się na jakąś kwotę i będziecie chcieć paragon aby mieć jakiś dowód na gwarancję, która niby udziela, to usłyszcie, że trzeba dopłacić 23% za paragon. Od taki myk. Mam nadzieję, że komuś ta opinia pomoże podjąć dobry wybór i omijać to miejsce z daleka.
Pozdrawiam,
d.

nygus069
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 192
Rejestracja: 30 sty 2012, 18:50
Imię: tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecin

Re: Naprawa skrzyń biegów Żurominek 122 - ODRADZAM

Post autor: nygus069 » 07 lis 2021, 08:36

Pisz po Polsku . <blee>

venom5555
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 290
Rejestracja: 02 lis 2020, 11:12
Imię: Alex
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polska

Re: Naprawa skrzyń biegów Żurominek 122 - ODRADZAM

Post autor: venom5555 » 07 lis 2021, 08:50

bbbbb29 pisze:
06 wrz 2017, 19:19
: bbbbb29
Zapodaj cos wiecej...rok produkcji, przebieg etc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odradzam (spoza Forum)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga