Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Utrata ustawień pamięci fotela po pewnym czasie

Elektryka
ODPOWIEDZ
_przemek_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:19
Lokalizacja: Halinów

Utrata ustawień pamięci fotela po pewnym czasie

Post autor: _przemek_ » 15 paź 2017, 20:57

Witam, mam dziwny problem z pamięcią fotela w aucie. Po zaprogramowaniu ustawień dla kierownicy, lusterek i fotela, różnych dla pierwszego i drugiego przycisku pamięci wszystko działa jak trzeba i ustawia się po wybraniu pierwszej lub drugiej konfiguracji. Po zamknięciu auta i ponownym otwarciu nadal wszystko działa jak należy. Jednak jeśli zostawię auto na noc, to powiedzmy, z rana nie ma już żadnej konfiguracji fotela. Wybranie pamięci z przycisku 1 lub 2 nie powoduje reakcji fotela. Reaguje natomiast lusterko i kierownica (nie potwierdzam tylko, czy do moich ustawień czy też do jakichś przypadkowych bo tego jeszcze nie sprawdzałem). Pamięć po stronie pasażera działa poprawnie i nie znika. Sprawdzałem błędy w fotelu kierowcy i było ok. Czy ma ktoś może pomysł jak zdiagnozować przyczynę?

[ Dodano: 2017-10-15, 20:57 ]
Udało się mi rozwiązać problem. Winnym utraty konfiguracji była pamięć EEPROM 25C160 zamontowana w module pamięci. Po wymianie na nowszą pamięć 25AA160 (stara nie jest już dostepna a nowa ma lepsze parametry) i przegraniu zawartości starej pamięci na nową wszystko zaczęło działać jak należy. Ciekawe, te pamięci według producenta mają trwałość 100tyś zapisów. Trudno wyobrazić sobie, że ktoś tyle razy ruszył ustawienie fotela. Albo wadliwa pamięć albo wadliwy program w module pamięci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga