Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Brak navi + rozpoznanie mmi

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
kiszony666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2017, 09:40
Lokalizacja: lubelskie

Brak navi + rozpoznanie mmi

Post autor: kiszony666 » 08 lip 2017, 16:07

Witam, ostatnio nabylem autko. A6C6 po lifcie rok modelowy 2010. Lecz jest ono bez navi i bardzo mnie to boli. Sadze ze jest to MMI 3G Basic ale nie jestem 100% przekonany. W schowku mam 2 sloty na karty sd oraz jeden slot na plyty.
Co musze zrobic krok po kroku aby miec navi?
Z gory dzieki!
W zalaczniku zdjecie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Screw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 514
Rejestracja: 05 paź 2016, 02:59
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 AQD 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: UK/Poznań

Post autor: Screw » 09 lip 2017, 06:13

U Ciebie pół biedy z liftem. To jest mmi 3g basic jak piszesz. Jednostka do MMI za 1000 zł + ochrona komponentu i gotowe. Swoją za pare stówek jeszcze sprzedasz :) . Zastanów się na 3g plus bo nie duży nakład pieniędzy a będą Google mapy .
Mody:
HBA
Lane assist
Klapa z pilota
Kodowania zegarow
VZE w trakcie
I cos bym pewnie jeszcze znalazl:)

kiszony666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2017, 09:40
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kiszony666 » 09 lip 2017, 12:19

Nie, sadze, ze 3g plus nie wchodzi w gre, przynajmniej na razie.
Czy do tej wersji MMI moge zainstalowac jakies mapy, czy najpierw musze zrobic update do K0257 a pozniej mapy?

Screw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 514
Rejestracja: 05 paź 2016, 02:59
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 AQD 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: UK/Poznań

Post autor: Screw » 11 lip 2017, 03:26

Nie wsadzisz map do swojej bo basic nie obsługuje tego. Jednostkę ta ze schowka trzeba podmienić na taka z dyskiem 40gb i wtedy mapy.Na 0257 pójdą nowe mapy ale raczej jednostka która kupisz będzie miała juz minimum 0257 i możliwe ze mapy tez. Jeśli nie to wystarczy kupić kartę 32gb i przeczytać temacik (spora lektura) jak to porządnie zrobić i na pewno sobie poradzisz . Anteny GPS nie musisz ciągnąć oryginalnej na dach do tylu. Śmiało kupisz uniwersalna do audi z fakra niebieska do podłączenia za pare złotych (ja dałem 5.49GBP) i po słupku puścisz w podsufitke. Możesz śmiało położyć ja nad schowkiem na okulary między wlasnie nim a dachem. Zaczynasz od lampki i pchasz kabel w stronę słupka żeby go tylko złapać , potem na dół o za schowkiem go Wpinasz w jednostkę.

Potrzebujesz :
Jednostkę nowa
Antenę Gps
Kabel VCDS żeby dokodowac nawkę
Kogoś/Serwis co ściągnie Ci CP z nowej jednostki (dokoduja Ci pewnie nawke jak nie masz kabla)
*ewentualnie kartę SD 32GB na nowe mapy, kompa na windowsie , internet (albo jak wyżej jak brak kabla)

Mogę dać namiar na okolice wwa jeśli chcesz jechać . Ja tam nie byłem ale kupiłem części i uzyskałem bardzo dużo pomocy zdalnie :)

Jeśli więcej chcesz na własna rękę to masz do przeczytania :
Temat o mapach co 3g/3g+ : mmi-3g-i-3gp-hdd-6224-2016-audi-mmi3g-h ... htm#862565

Temat jak ścisnąć przedni słupek (wymaga cierpliwości i siły)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 lip 2017, 23:20 przez Screw, łącznie zmieniany 1 raz.

vagTDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 279
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:33
Imię: Bar
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: vagTDI » 11 lip 2017, 12:21

Jak to Basic nie obsługuje map?? :)
U mnie fabrycznie też był Basic w wersji bez nawigacji, kupiłem inną jednostkę Basic z nawigacją za ok 500zł + antenę GPS, ale nie ciągnałem jej w podsufitkę tylko zostawiłem za schowkiem i wykrywa satelity.

Przy zakupie MMI z dyskiem jeśli się nie mylę trzeba zmienić wyświetlacz + zaślepkę wokół. Gdzieś czytałem, że nie trzeba zmieniać koniecznie panelu z przyciskami do sterowania, ale nie dam sobie nic obciąć za to.

kiszony666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2017, 09:40
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kiszony666 » 13 lip 2017, 20:40

Troche moze zle sie wyrazilem, anteny i te wszystkie inne potrzebne akcesoria juz mialem. Jak wchodzilem w navi to po prostu wyskakiwalo mi, ze nie ma tego medium gdzie jest navigacja. Zrobilem update softu do k0260, zainstalowalem mapy 2017, aktywator i w sumie wszystko smiga. Troche szkoda ze nie ma PL ale jest ok.
Temat mysle, ze wyczerpany ;)

Screw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 514
Rejestracja: 05 paź 2016, 02:59
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 AQD 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: UK/Poznań

Post autor: Screw » 15 lip 2017, 23:19

vagTDI pisze:Jak to Basic nie obsługuje map?? :)
U mnie fabrycznie też był Basic w wersji bez nawigacji, kupiłem inną jednostkę Basic z nawigacją za ok 500zł + antenę GPS, ale nie ciągnałem jej w podsufitkę tylko zostawiłem za schowkiem i wykrywa satelity.

Przy zakupie MMI z dyskiem jeśli się nie mylę trzeba zmienić wyświetlacz + zaślepkę wokół. Gdzieś czytałem, że nie trzeba zmieniać koniecznie panelu z przyciskami do sterowania, ale nie dam sobie nic obciąć za to.
Przeczytałeś mój post czy tylko przeleciałes palcem ?:)

Napisałem ze basic nie obsługuje map sam w sobie a jeśli chcesz je mieć to musisz zmienić jednostkę. Pierwsze dwie linijki.

Pozdro

vagTDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 279
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:33
Imię: Bar
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: vagTDI » 17 lip 2017, 10:33

No to jak to MMI nazwiesz? Jak szukałem info tu na forum to jest kilka wersji Basic/Low (z nawigacja lub bez, z BT lub bez), potem jest już High z dyskiem.

Chyba, że pisałeś o wersji gdzie w schowku jest tylko MMI z czytnikiem na pojedyńcze CD - to wtedy rzeczywiście nie zrozumiałem.

gracyk75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 164
Rejestracja: 03 wrz 2013, 22:36
Lokalizacja: Cedzyna

Re: Brak navi + rozpoznanie mmi

Post autor: gracyk75 » 17 lip 2017, 15:46

To jest MMI 3G Basic z navi. BT jest zawsze w każdej wersji 3G, choć nie zawsze odblokowany.

Screw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 514
Rejestracja: 05 paź 2016, 02:59
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 AQD 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: UK/Poznań

Post autor: Screw » 19 lip 2017, 21:47

Wychodzi na to ze mieliście chłopaki racje. Zamieszałem się:)
Bnav to basic z navi .
Jeśli podłączenie ekranu jes takie samo (wtyczka 2 piny z zasilaniem + okrągła wtyczka z 4ro zylowym kablem) to jednostka mmi 3g high to obsłuży . Wtedy tylko zmiana jednostki i CP i mamy dysk z mapami, sloty SD , BT i DVD w napędzie .

Warto.
Jeśli trzeba zmienić wyświetlacz to z okablowaniem około 400 zł na górkę a zawsz stare stówek za swój wyświetlacz i jednostkę sie dostanie. Ja przekładałem 2g high na 3g high sam u siebie i ramkę wyświetlacza zostawiłem bo w niczym nie przeszkadza .
Mody:
HBA
Lane assist
Klapa z pilota
Kodowania zegarow
VZE w trakcie
I cos bym pewnie jeszcze znalazl:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga