Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Niepokojące oznaki korozji w rowku między dachem a słupkiem.

Nadwozie
ODPOWIEDZ
raverone74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 23 lut 2017, 00:47
Lokalizacja: Olsztyn

Niepokojące oznaki korozji w rowku między dachem a słupkiem.

Post autor: raverone74 » 06 cze 2017, 14:28

Dzisiaj po myjni i wycieraniu dachu delekitanie się zaniepokoiłem.Żauważyłem że w dwóch miejscach w rowku na łączeniu dachu z bocznym profilem zamkniętym lakier jakby lekko był chropowaty i miał delikatny nalot.Ma to miejsce w dwóch miejscach po stronie kierowcy.Ok 1,5-2cm nad drzwiami kierowcy i tylnymi.Audi na bank bezwypadkowe.Obmierzone wszystkimi czujnikami lakieru w serwisie.Narazie przejechałem woskiemi nalot zniknął ale palcem wyczuwam że pod lakierem coś chyba delikatnie zaczyna się dziać.Poszukałem trochę informacji na ten temat ale jak ktoś coś pisze na ten temat to jedynie o starszych modelach.

obsession
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:30
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: obsession » 06 cze 2017, 16:41

Bo trochę dziwne, żeby w tak świeżym A6 wychodziło coś w takim miejsu. A jak mierzyles dach to mial równe wartości? Ile pokazywał czujnik? Możliwe że lakier oryginał a wystarczy dwlikatnie nawet niewidoczne na pierwszy rzut oka uszkodzenie lakieru i zacznie powoli cos gryźć
Jest:
A3 8L 1.8
A6 C6 4.2

Było:
A4 B5 2.6
A6 C5 2.7 BIT
https://a6klub.pl

raverone74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 23 lut 2017, 00:47
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: raverone74 » 06 cze 2017, 19:53

Nie ma żadnych uszkodzeń.Lakier równy wszędzie.Mierzone przez całego kierownika serwisu wcześniej jak go kupiłem.W necie można poczytać że utlenia się czasami ocynk na łączeniu dachu ze słupkiem.Dodam że ja nie mam widocznego ogniska korozji i rudy nie jest na wierzchu.Po prostu w dwóch miejscach jest inna struktura lakieru,lekko porowata jakby coś działo się pod warstwą bazy i to dokładnie w miejscu łączenia dachu ze słupkiem.Laik niczego nie zauważy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga