Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] Wsteczny ślizga

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
chemik143
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 19 maja 2017, 22:03
Lokalizacja: Cieszyn

[ TIP+Q] Wsteczny ślizga

Post autor: chemik143 » 19 maja 2017, 22:13

Cześć

Nie tak dawno kupiłem sobie wymarzoną A6 w Tiptronicu. Wszystko w autku jest ok za wyjątkiem właśnie skrzyni. Biegi do przodu działają idealnie, zero szarpania nawet na zimnym. Wsteczny działa nieprawidłowo. Kiedy skrzynia jest zimna to wrzucenie wstecznego powoduje lekkie szarpnięcie w tył i autko ładnie się toczy nawet pod górę.

Gdy skrzynia jest zagrzana to cofanie pod górkę jest utrudnione. Owszem, da się, ale trzeba dawać sporo gazu. Po równym nie ma problemu, ale czuć, że troszkę ślizga.

Teraz pytania:
Jaka moze być przyczyna?
Czy można przyczynę zweryfikować samemu?
Czy polecacie jakiegoś skrzyniarza w okolicach południowej części śląska?

emil1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2017, 19:44
Lokalizacja: Ełk

Post autor: emil1981 » 22 maja 2017, 11:45

Podpinam się pod temat. U mnie skrzynia czy ciepła czy zimna , jest problem z jazda do tyłu pod najmniejsza górkę . Auto nie jedzie a obroty wzrastają . Do przodu wszystko ok. Czy możliwe ze jest mało oleju w skrzyni ?

[ Dodano: 2017-05-22, 11:45 ]
Dzwoniłem dziś do firmy zajmującej się automatami. Powiedziano mi , że to prawdopodobnie jest koszyk wstecznego , ale może tez być sprzęgło , choć mało prawdopodobne skoro jedzie do przodu elegancko. I teraz uwaga : cena naprawy wstecznego nie powinna przekroczyć 2000zł z wymiana oleju , natomiast cena regeneracji skrzyni to koszt 3000zł . Byłem zdziwiony ze tak mało , na forum padają sumy 7000 - 8000 tysięcy . Skąd ta różnica ?

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 22 maja 2017, 13:21

Moze patrzyles na stare posty, i tez zależy od warsztatu no i czy te ceny były z regeneracjia konwertera czy nie w twoim przypadku może byc ten kosz wstecznego ale jak już rozebrac to zrobić cała i mieć spokój odrazu ocenić konwerter
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga