Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dziwne stuki , tłumik , przegub czy skrzynia siada?

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
emil1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2017, 19:44
Lokalizacja: Ełk

Dziwne stuki , tłumik , przegub czy skrzynia siada?

Post autor: emil1981 » 13 maja 2017, 19:56

Witam wszystkich forumowiczów. Zakupiłem A6 C5 2.4 automat 1999r. Po zakupie wstawiłem do mechanika z takim problemem : podczas jazdy w lewo słychać stukanie . Mechanior przejrzał zawiesznie , przeguby sa ok , znalazł peknieta łape skrzyni i wywalone poduszki pod skrzynia. Wymieniono . Po odbiorze auta jest jeszcze gorzej. Mechanior mówi , ze to na 100% nie jest przegub. Próbowałem na rózne sposoby testować kiedy to sie dzieje podczas jazdy i wyniki moich testów sa takie. Skret lewo na rondzie , bez gazu czy z gazem słychać stukanie , tak na ucho jakby z przodu . Jazda po nierównościach , stukanie po środku , tak jakby tłumik walił o podłoge, troche w środku. Ruszanie z postoju ze skreconymi kołami - cisza , nie ma problemu, wiec to chyba nie przegub. Dziś dodatkowo po krótkiej jeździe podjechałem na parking. Wrzuciłem R , podjechałem delikatnie pod krawężnik puściłem hamulec i tak oparty o krawężnik słychać było ten stuk. Wrzuciłem na P, cisza.Znowu na R bez puszczania hamulca, stuka . Czy to możliwe ze tak może stukać tłumik ? Dostaje jakiś drgań większych po przełączeniu na wsteczny ? Podjechałem do kolegi , który wsiadł, podparł sie autem na wstecznym o kraweznik a ja zajrzałem pod spod, nie widać było aby ten tłumik tak latał mocno z przodu. Miał tak ktoś?

To był tłumik , czesc srodkowa , stukała obejma o podwozie , ale przegub tez zaczyna. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga