Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Przerabianie przednich lamp soczewkowych

Warsztat
pioootr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2010, 19:12
Lokalizacja: Wrocław

[A6 C4] Przerabianie przednich lamp soczewkowych

Post autor: pioootr » 05 kwie 2017, 08:17

Cześć !

Chciałem pokazać mój sposób na przerobienie przedniej lampy soczewkowej Audi C4.

Jako dawcę wybrałem "zwykły" projektor Hella H7 ze Skody Fabii 3. Nie chciałem xenonu, aby nie zwracać na siebie uwagi Policji, nie chciałem bi-halogenu, bo moje światła drogowe świecą dobrze.

Obrazek


Zaczynamy od zakupu używanej lampy z Fabii 3 po przejściach:

Obrazek


Aby zamontować nowy projektor w naszym odbłyśniku należy przesunąć dolne otwory montażowe o 4 mm w dół (ich rozstaw pasuje idealnie)

Zaznaczany:

Obrazek

i wiercimy

Obrazek

otwór wypada na granicy kołnierza odbłyśnika.

Należy też wypiłować dwa otwory w górnym kołnierzu odbłyśnika:

Obrazek

Aby nowy projektor nie przeszkadzał światłu p/mgielnemu należy spiłować fragment wywiniętej krawędzi oprawki soczewki (od dołu):

Obrazek

Przerabianie naszego odbłyśnika zaczynamy od owinięcia go filią spożywczą, aby nie zniszczyć metalizowanej powłoki:

Obrazek

Od wewnętrznej strony, z boku należy wyfrezować zagłębienie (2,0 - 2,5 mm) aby zmieściła się w nim soczewka:

Obrazek

Powiększamy otwór na soczewkę. Inżynierowie Audi przywidzieli, że po 20 latach wiele osób będzie wymieniało projektory na lepsze i dlatego pokazali nam granicę, do której można bezpiecznie powiększyć otwór na soczewkę (widać ją dokładnie na zdjęciu wyżej).

Obrazek
Obrazek

Należy jeszcze zebrać trochę materiału na górnej krawędzi otworu na soczewkę:

Obrazek

Z przodu wygląda tak:

Obrazek

Teraz gwintujemy (M4) otwory w oryginalnych słupkach:

Obrazek

i wstępna przymiarka:

Obrazek

Teraz widać dokładnie, dlaczego należy wyfrezować zagłębienie bocznie od otwory na soczewkę.

Do zamocowania projektora użyłem śrub M4 o długości 50 mm. Wkręciłem je w słupki na klej dwuskładnikowy zamiast oryginalnych wkrętów. Jako dystansów użyłem nakrętek:

Obrazek

Na górze 5 nakrętek M4, na dole 4 nakrętki M4 + 2 nakrętki M5 (na dole dystans musi być o 5 mm większy).

Starłem srebrną powłokę, zamaskowałem światło drogowe:

Obrazek

i polakierowałem farbą Motip Chrome effect. Nie zbyt to fachowe rozwiązanie, ale miało być budżetowo. Jeśli zacznie złazić, to odbłyśniki pójdą w całości do regeneracji. Nie chciałem też robić czarnego "bad look'a"

Przed poskładanie lampy trzeba jeszcze przerobić plastik, który trzyma odbłyśnik i umożliwia jego regulację góra - dół:

Obrazek

Ustawiłem też trochę wyżej światło p/mgielne, tak aby jego linia odcięcia wyrównała się z niewielkim cieniem, jaki daje projektor H7:

Obrazek
Obrazek

Aby to zrobić, należy ściąć o około 1 - 1,5 mm gumowy kołek na dolnym mocowaniu światła p/mgielnego i trochę mocnej dokręcić nakrętkę.

Po poskładaniu wygląda tak:

Obrazek

Widok od tyłu:

Obrazek

kostkę dla żarówki H7 przylutowałem do oryginalnej wiązki elektrycznej.

Poniżej porównanie, jak świeci poskładana lampa z soczewką Hella H7 (na górze) w porównaniu do oryginalnej, umytej lampy (na dole):

Obrazek


Efekt na drodze, pomimo wszystkich niedoskonałości takiej przeróbki ... SUPER !!!
Oryginalne lampy, nawet po umyciu w środku, nie mają startu do nowych projektorów z Fabii. Ze świateł p/mgielnych też jestem bardzo zadowolony, na prawdę warto pokombinować i trochę je podnieść.

Zapraszam do komentowania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga