Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 c5] problem z głośnością radia

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, wzmacniacze, zwrotnice głośnikowe, kondensatory itd.
fabi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 22 cze 2008, 17:50
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: fabi » 11 sty 2009, 21:35

To nie ja kupowałem, kupowały to osoby, którym naprawiałem radia. Osoby kupiły, wsadziły do samochodu, radio działało, wystawiły komentarz pozytywny. Po pewnym czasie padła głośność, ale komentarza się już nie da zmienić. Dlaczego daje tylko 30 dni gwarancji rozruchowej? Nie wiem, który to sprzedawca, ale poszukam.

Awatar użytkownika
bishcopt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bishcopt » 28 sty 2009, 15:03

censored i fabi wiedzą już bo gadałem z nimi na gg, że prognoza fabiego się sprawdziła i moje radio z allegro z teoretycznie nowym prockiem, nie okazało się nowym procesorem w praktyce. Gość nie powiem, okazał się w porządku bo chciał mi wysłać drugie radio w ramach gwarancji i poprosiłem o numer procesora tego radia które chciał mi teraz wysłać(te drugie radio). Po numerze okazało się, że procesor z 98r, powiedziałem mu o tym, a gość powiedział, że musiała nastąpić jakaś pomyłka i przyszła mu cała partia z niemiec "nie zrobionych" zaproponował mi, żebym odesłał radio a on zwróci pieniądze więc bez problemowo, i teraz chyba też zapoluje na panasonica po tym co pisze censored bardzo mnie zachęcił <ok> tylko nie mogę teraz na allegro panasonica wyhaczyć :-P bo chyba nie ma albo źle patrze :-D

Awatar użytkownika
bishcopt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bishcopt » 28 sty 2009, 17:28

hehe :lol:, te radyjko widziałem ale jakoś go w ogóle pod uwagę nie brałem właśnie ze względu na cenę :-D Więc mówiłem, że nie ma :-P Przegiął gość trochę :shock:

fabi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 22 cze 2008, 17:50
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: fabi » 28 sty 2009, 18:03

Tak mi się wydawało, że gość kręci, że to procesory są wymienione na nowe. Naprawa w niemczech kosztuje 80 euro http://cgi.ebay.pl/Reparatur-AUDI-CHORU ... 240%3A1318 więc nie wiem jaki to mu serwis może w niemczech naprawiać i za jaką cenę, że mu się opłaca za 230 sprzedać i zarobić jeszcze na tym.

Co do panasonica, czy wyświetla się napis BOSE na wyświetlaczu po włączeni radia? Blaupunt w trybie BOSE ma regulację od -5 do +5 a w trybie standard od -6 do +6 i zmienia się charakterystyka dźwięku. Miałem klienta, co wymieniałem mu procesor w blaupunkcie, chociaż kupił panasonica, bo mówił, że panasonic ma mniej basu. Więc może to kwestia kodowania i włączenia bądź wyłączenia trybu BOSE.

Co do ceny panasonica to ile powinien kosztować używany jak nowy w serwisie audi kosztuje ponad 2 tys. zł (tak twierdził jeden klient, że taką cenę mu powiedzieli w ASO i wolał przyjechać na wymianę procesora) ?

fabi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 22 cze 2008, 17:50
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: fabi » 28 sty 2009, 19:44

Nie rozchodziło mi się o podłączenie kostek tylko o konfigurację radia. Pytanie brzmi, czy po włączeniu radia wyświetla się na wyświetlaczu napis BOSE ?
Jeśli się nie wyświetla to pracuje w trybie standart. Przełącza się tryb pracy VAGiem poprzez kodowanie.

Zobacz http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... t=#1202445


PS. Bastul4321 z audiklub tez został oszukany na procesor i to przez autoryzowany serwis, wstawili mu stary procesor, nowy wstawił sobie już sam, tylko musiałem mu go wysłać ;)

Awatar użytkownika
bishcopt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bishcopt » 28 sty 2009, 21:18

Własnie ja na standardzie mam chyba od -6 do+6 więc censored ma najprawdopodobniej teraz radio zakodowane na standard, a gra pod bose i dla tego jest efekt mocniejszego basu jak to podał fabi w linku z AKP, gość miał identycznie :-) censored zresztą pisałem Ci chyba kiedyś na gg, że kodowanie na bose itd sie właśnie VAG'iem zmienia ;-) Ja jak wsadziłem inne radio też poczułem różnicę, nie ma nic wspólnego z bose bo ani nie mam bose ani radio nie było zaprogramowane na bose,a jednak delikatną różnicę słychać radio gra tak jakby czyściej ale nie zagra już tak głośno jak wcześniejsze. Tzn jak podkręcę już całkiem całkiem głośno to głośniki po prostu pierdzą, wcześniej tak nie było, ale za to jakość przy niskim słuchaniu się poprawiła przynajmniej ja to tak odczułem, ale chyba właśnie dla tego żeby grało to idealnie tak ważne jest zczytanie starego wsadu z procka i wgranie identycznego na nowy procek... Plus oczywiscie ewentualne ustawienia Vagiem bose itd...

stabio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2009, 18:55
Lokalizacja: Derby

Post autor: stabio » 07 mar 2009, 19:18

Podgrzewanie zapalniczka pomoglo. Zobaczymy na jak dlugo. Radze tylko uwazac na kondensatorek obok procka bo w moim przypadku, pod koniec grzania, kondek stanal w plomieniach. Cale szczescie, ze mialem drugie takie radio i podmnienilem spalony element :)

stabio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2009, 18:55
Lokalizacja: Derby

Post autor: stabio » 27 mar 2009, 13:35

Faktycznie procek zaczyna juz swirowac. Powiedzcie prosze, gdzie moge kupic samego procka i czy trzeba go jeszcze programowac czy jest gotowy do wlutowania.
Dziekuje za pomoc.

Awatar użytkownika
incognio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 314
Rejestracja: 26 paź 2008, 14:57
Lokalizacja: Rz-ow

Post autor: incognio » 27 mar 2009, 13:50

caczej ciezko ci bedzie kupic samego procka, ew na allegro oglaszaja sie osoby ktorym wysylasz radyjko i ci wymieniaja - tylko musi byc to wmiare zaufana osoba zeby zamiast wymiany po prostu ci go nie podgrzal
Gdy widze audice to kwice
a ocy mi swicol jak znice


NOWE FOTY!! lampy, felgi 18"
zapraszam do ogladania:
https://a6klub.pl/a6-c5-moja-pistacja-vt4386.htm

stabio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2009, 18:55
Lokalizacja: Derby

Post autor: stabio » 27 mar 2009, 14:12

Dlatego wolalbym sam go wymienic. Bedzie trzeba go programowac czy nie? Orientujesz sie ?

Dzieki za odpoweidz.

Awatar użytkownika
incognio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 314
Rejestracja: 26 paź 2008, 14:57
Lokalizacja: Rz-ow

Post autor: incognio » 27 mar 2009, 14:55

nie, niestety nic wiecej ci nie pomoge
Gdy widze audice to kwice
a ocy mi swicol jak znice


NOWE FOTY!! lampy, felgi 18"
zapraszam do ogladania:
https://a6klub.pl/a6-c5-moja-pistacja-vt4386.htm

fabi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 22 cze 2008, 17:50
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: fabi » 27 mar 2009, 19:31

Ja wymieniam procesory w tych radiach. Na dowód tego, że procesor został wymieniony a nie podgrzany, zwracam stary procesor oraz daję gwarancję na 12 miesięcy na poprawną regulację głośności przez procesor radia. Mój nick na allegro to fabi_wgw lub fabi12.

Ktoś skopiował opisy z mojej aukcji i wystawia na allegro podobną usługę.


Procesor nowy ze sklepu nie działa, bo nie ma zaprogramowanego programu.
Procesor przed wlutowaniem trzeba zaprogramować. Ja programuję nowe procesory przed wstawieniem.

Zablokowany

Wróć do „Car Audio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga