Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Stłuczka, już po rzeczoznawcy, ale ..

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
Mariusz82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2017, 18:41
Lokalizacja: Lubuskie

Stłuczka, już po rzeczoznawcy, ale ..

Post autor: Mariusz82 » 11 mar 2017, 20:26

Witam, w sumie podobny temat już jest, ale jest inny. Szukałem, ale nie znalazłem odp.....

Pan X wjechał w tył...

uszkodzenia:
- zderzak
- dyfuzor z parktronic
- tłumik
- rura od tłumika do X-pipe wygięta w banana

Policzone
- tłumik oryginał 3400 zł nr 4B0 253 609 EG
- dyfuzor zamiennik 203zł nr 5513-00-0014971P
- zderzak zamiennik 514 zł nr 132796
- plus lakierowania podkłady itp.

ale w protokole szkody jest:
zderzak gruntowany .....do wymiany..
osłona zderzaka ....do wymiany
tłumik końcowy ....do wymiany
bl zamyk. T P D (co to jest???).... naprawa częściowa JC =10
tłumik środkowy......naprawa...JC=20
tłumik końcowy L .............naprawa...JC=30
odczyt błędów sprawdzenie...sprawdzenie..JC=3
A w kosztorysie jakoś nie znalazłem tych pozycji do naprawy o_O

Powinien wpisać oryginały, wiem....dałem ciała.

Pytania:
1. Kwota do wypłaty pomniejszona o koszty naprawy, mogą ??
2. Parktronic niby działa.
- VAG ->76->8>1 (2) Pokazuje 255 cm na każdym, podjeżdżam koszem na śmieci (ok 1m wys.), wyłapuje dopiero od ok 90 cm, nie powinno być, że łapie od 255 w dół, czyli np. ok 200cm powinno też wyłapać/wskazać??
3. Wydech, policzony za sam tłumik + "trochę" rury. Ogólnie to prawa strona (między tłumikiem a x-pipe) cofnęła się w stronę silnika i wygięta jest w dół (banan). Etka pokazuje troche inny wydech niż ja mam i nie wiem jak na to patrzeć o_O. W "Etce" jest x pipe + jeden podwójny środkowy tłumik, ja mam x pipe i dwa osobne środkowe tłumiki. Policzył tylko za końcowy tłumik, "obetnie Pan rure, wstawi złącze, a jak dalej rura (od tłumika do x-pipe) będzie krzywa to zrobimy jeszcze jedne oględziny i to policzymy".
mam podobnie jak:
http://www.beta-sa.nazwa.pl/Adam/003_wydechRS6.jpg
tyle, że mam spawy zaraz przy spawach oryginalnych
Oryginalnie jest "sportowe/gwintowane zawieszenie" i może też układ wydechowy też był "coś w stylu" RS6 j.w.
etka pokazuje
http://pl.realoem.me/Audi/RDW/A6Q/2002/ ... 253/253088
Czy powinnien policzyć/doliczyć:
- całą tylną cześć łacznie z dwoma tłumikami tylnymi + 2xśrodkowe aż do x pipe, tak mam pospawane w jedną całość
- jeden tłumik końcowy + "50 cm rury"
- cała prawa strona (z racji rozwalonego tłumika + rura, aż do x pipe)
- była nakładka/końcówka na tłumik (taka przykręcana), teraz jest tylko lewa, jak to liczyć, przecież nie znajdę oryginalnej takiej samej, trzeba raczej 2 nowe kupić
4. potrącenie 18% za upust na części od firm współpracujących za ZU WTF ???

Ogólnie chce się odwołać:
- za to że policzyli zamienniki zamiast oryginałów, sam zderzak ok 2k
- i to że może wydech policzył, źle ale sam nie wiem jak na to patrzeć liczyć :/

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 11 mar 2017, 21:04

Jak nie chcesz się "bujać" to oddaj do mechanika co to ogarnie na oryginałach-może być i ASO, szkody całkowitej nie powinno przekroczyć więc wszystko w porządku. No chyba że sam chcesz się bujać, składać i malować z fakturami i przy okazji coś przyciąć. Twoja wola.

Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Łukasz1981 » 11 mar 2017, 22:59

Mariusz
żadnych zamienników , żadnych napraw uszkodzonych części , Tylko , i włącznie twarda gotówka na konto . Rzeczoznawcę możesz jeszcze raz wezwać . Podałeś im nr konta ??

Belka zamykająca , to ta belka aluminiowa , która jest zaraz pod zderzakiem . Może być tak że wyjdzie Ci szkoda całkowita , i wtedy będą mieli więcej do zapłaty . Na priv ma wiadomość .

hak64
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 07 lut 2017, 19:42
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: hak64 » 12 mar 2017, 06:23

Jeśli rzeczoznawca w trakcie oględzin, stwierdził i wpisał do protokołu, a w kosztorysie tych pozycji brak, to znaczy, że swoje paluchy maczał tam pan kierownik działu likwidacji szkód i okroił wedla własnego widzimisię.
"potrącenie 18% za upust na części od firm współpracujących " To niedopuszczalne. Ubezpieczyciel nie może z góry zakładać, że poszkodowany taki rabat otrzyma. Zresztą jest to niezgodne z wytycznymi KNF. Jeśli masz dwa tłumiki, a ubezpieczyciel policzył naprawę jednego to także jest podstawa do napisania odwołania. Fakt nieuwzględnienia modyfikacji świadczy nie tylko o niekompetencji rzeczoznawcy, ale głównie o celowym zaniżeniu wartości szkody, a to jest fajny argument do pozwu przeciwko ubezpieczycielowi.
Uszkodzone tłumiki powinny zostać zakwalifikowane do wymiany, a nie naprawy, bowiem przy okazji następnej kolizji, rzeczoznawca okroi ich wartość o połowę ze zględu na wcześniejsze naprawy (widoczne spawy).
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

maly81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 291
Rejestracja: 07 lis 2013, 08:55
Imię: Janek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bałystok
Kontakt:

Post autor: maly81 » 12 mar 2017, 07:45

Mialem podobnie wydech do naprawy byl zgiety ,odwołałem sie przyjechał jeszcze raz powiedziałem żeby mi przedstawił technologie naprawy wydechu jaką rure zastosowac do prostowania ,1.5 m.,3m.,? Gosc popatrzyl na mnie i napisał tłumik srodkowy i koncowy do wymiany bo są orginalnie jako jeden,nie bylo tej czesci w orginale to wyceniał coś z intercarsu chyba bosala za 1.2 tys.

Mariusz82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2017, 18:41
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Mariusz82 » 12 mar 2017, 19:27

Tak podałem nr konta, dał mi kwit, że jak się zgodzę na $$ to mam podpisać i na maila skan rzeczoznawcy wysłać..... no ale nie podpisuje i nie wysyłam, jeszcze raz niech przyjeżdża :)

Rozbierałem zderzak i belka wygląda na całą, no może 2mm wykrzywienia, bez jakiegoś przyrządu wzornika nie ma jak sprawdzić krzywizny belki :/....jeszcze raz rozbiorę bo zapomniałem zamontować, takie "kółeczko".

W sumie jak wczoraj ściągałem zderzak, to lewy tłumik też jest pęknięty lekko ale jest (nie wiem jak mogłem to ominąć), widocznie większość uderzenia poszła na prawą stronę, ale lekko "zaczepił" lewy tłumik bo pęknięcie z 5cm jest na samym początku, przy nakładce... no i w sumie to nakładka nie jest "wyśrodkowana" w otworze dyfuzora tylko przesunięta w prawo.

Kwota pomniejszona o 18% ... OK ...nie mają prawa
Wydech.....OK.....odwołanie
Parktronic ....???????
Kwota pomniejszona o koszty naprawy ???


EDIT.
Ergo Hestia gwarantuje 18% upust na zakup u ich partnerów.
Tylko ale 18% zniżki na oryginalny tłumik od "Audi", raczej tam nie mają zniżek ??

EDIT. 2
Komputer wywala błąd sond lambda przed kata i błąd oby katalizatorów.
Czy istnieje możliwość, że od strzała padły??

hak64
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 07 lut 2017, 19:42
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: hak64 » 13 mar 2017, 10:35

Mariusz82 pisze:W sumie jak wczoraj ściągałem zderzak, to lewy tłumik też jest pęknięty
Nie musisz wzywać rzeczoznawcy na ponowne ogędziny. Można to załatwić wysyłając ubezpieczycielowi pisemko, w którym domagasz się ponownej kalkulacji szkody z powodu ujawnionych nowych uszkodzeń.
Mariusz82 pisze:Ergo Hestia gwarantuje 18% upust na zakup u ich partnerów.
A Ty im odpisz, że nie masz zaufania do ich partnerów i sam dokonasz wyboru warsztatu naprawczego, gdyż bardziej od ich gwarancji zniżek, interesuje Cię gwarancja jakości.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Łukasz1981 » 13 mar 2017, 20:12

Mariusz82 pisze:Tak podałem nr konta, dał mi kwit, że jak się zgodzę na $$ to mam podpisać i na maila skan rzeczoznawcy wysłać..... no ale nie podpisuje i nie wysyłam, jeszcze raz niech przyjeżdża :)

Rozbierałem zderzak i belka wygląda na całą, no może 2mm wykrzywienia, bez jakiegoś przyrządu wzornika nie ma jak sprawdzić krzywizny belki :/....jeszcze raz rozbiorę bo zapomniałem zamontować, takie "kółeczko".

W sumie jak wczoraj ściągałem zderzak, to lewy tłumik też jest pęknięty lekko ale jest (nie wiem jak mogłem to ominąć), widocznie większość uderzenia poszła na prawą stronę, ale lekko "zaczepił" lewy tłumik bo pęknięcie z 5cm jest na samym początku, przy nakładce... no i w sumie to nakładka nie jest "wyśrodkowana" w otworze dyfuzora tylko przesunięta w prawo.

Kwota pomniejszona o 18% ... OK ...nie mają prawa
Wydech.....OK.....odwołanie
Parktronic ....???????
Kwota pomniejszona o koszty naprawy ???


EDIT.
Ergo Hestia gwarantuje 18% upust na zakup u ich partnerów.
Tylko ale 18% zniżki na oryginalny tłumik od "Audi", raczej tam nie mają zniżek ??

EDIT. 2
Komputer wywala błąd sond lambda przed kata i błąd oby katalizatorów.
Czy istnieje możliwość, że od strzała padły??

Belkę zderzaka , tę aluminiową możesz całkowicie zdemontować , i położyć na tafli szkła kantami , wtedy zobaczysz czy jest prosta .
Jeżeli masz nowe wykryte uszkodzenia ten fakt musi obejrzeć i potwierdzić w protokole rzeczoznawca wysłany przez ubezpieczalnie - nie zapłacą oni za nową część w ciemno .Załatw sobie od jakiegoś kolegi wypożyczenie auta na czas likwidacji szkody . Olej ich partnerskie salony , i tym samym ich rabat 18 % na części . Powiedz stanowczo , że chcesz twardą gotówkę na konto , zrób wycenę uszkodzonych części w aso i im wyślij .

Mariusz82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2017, 18:41
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Mariusz82 » 20 mar 2017, 21:55

Odwołanie napisane podałem im jeszcze nr oryginalnych części i napisalem, że nie zgadzam się na zamienniki.

A tak przy okazji:
Wydech od RS6 C5 pasuje do A6C5 ? Od elastycznej złączki do końca. Gdzieś na forum piszą, że tak. A w sklepach ze nie. Ktoś może przekonał się na własnej skórze?

Logi statyczne i dynamiczne można robić przy rozwalonym tłumiku? CZY będą przekłamania?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga