Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BMK 3.0 224 KM] rozrząd-wymiana? napinacz? jaki serwis w Ł

Silniki wysokoprężne
adoss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 06 lut 2016, 21:59
Lokalizacja: Głowno

[ BMK 3.0 224 KM] rozrząd-wymiana? napinacz? jaki serwis w Ł

Post autor: adoss » 15 lis 2016, 01:30

Cześć, od jakiegoś czasu coraz głośniej grechocze mi rozrząd. Poczatki słyszałem w sierpniu czyli jakieś 8.000 km temu. Sprawdzałem w ASO, powiedzieli mi że po pierwszym sprawdzeniu kompletnie nic nie słyszeli (w sensie że rozrząd jest ok), po drugim że już coś słychać ale nie znacznie. Diagnoza - póki co nic nie ruszać, obserwować.

Teraz jest już na tyle głośno że mój mechanik to słyszy :) natomiast nie podejmie się sprawdzenia czy wymiany. Wobec tego mam 2 pytania:

1. czy zdarza się tak że sam napinacz jest do wymiany? i czy można to sprawdzić bez wyciągania silnika czy skrzyni?

2. potrzebuje jakiegoś serwisu który rzetelnie by się tym zajął, z Łodzi lub najbliższych okolic, możecie kogoś solidnego polecić?

W ASO sam rozrząd kosztuje 8tys., z wymianą ok 12-14tys. PLN...
Powiedzieli mi również ze SWAG to ten sam producent co OEM'owych rozrządów tylko inny brnad.

rclmati
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 07 cze 2015, 07:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rclmati » 15 lis 2016, 15:19

Możesz wymienić sam napinacz ale to nic nie da bo łańcuch i tak masz pewnie rozciągnięty. Jesli na zimnym silniku odpalisz i będziesz słyszał przez 2-3 sek grzechotanie to znaczy ze masz rorzad do wymiany. Polecam serwis na ulicy Bulwarowej w Łodzi, facet nazywa sie Jarosław Szczesny i wie praktycznie wszystko o naszych audi. Sam u niego wymieniałem rozrząd. Z częściami moge Ci pomoc załatwić taniej , ja kupiłem rozrząd Febi ( był na częściach zamazany znaczek audi )

idymy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 13 sie 2014, 08:09
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: idymy » 15 lis 2016, 16:16

Ja za swój rozrząd zapłaciłem nieco ponad 1800,00 zł brutto ( jak dobrze pamiętam chyba Febi, cena za kpl - same częsci ).

Głównym problemem w naszych 3.0 TDI nie jest wyciągnięty łańcuch a wadliwe napinacze, jeśli wraz z grzechotaniem masz komunikat o niskim ciśnieniu oleju to jest to znak, że napinacz jest już poważnie uszkodzony.

Nie widzę sensu wymieniać samych napinacze gdyż kpl rozrządu nie jest aż taki drogi a robota prawie ta sama... jak motor jest na wierzchu to warto już to zrobić porządnie, to jest oczywiści tylko moje zdanie.

Wymiana w ASO to jakaś kompletna abstrakcja <milczek> Jak dobrze poszukasz to się zamkniesz w 3-4 tys zł ze wszystkim.

adoss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 06 lut 2016, 21:59
Lokalizacja: Głowno

Post autor: adoss » 15 lis 2016, 16:33

dzięki Panowie za podpowiedzi :) umówiłem się już z Jarkiem

rclmati
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 07 cze 2015, 07:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rclmati » 15 lis 2016, 18:18

idymy pisze:Ja za swój rozrząd zapłaciłem nieco ponad 1800,00 zł brutto ( jak dobrze pamiętam chyba Febi, cena za kpl - same częsci ).

Głównym problemem w naszych 3.0 TDI nie jest wyciągnięty łańcuch a wadliwe napinacze, jeśli wraz z grzechotaniem masz komunikat o niskim ciśnieniu oleju to jest to znak, że napinacz jest już poważnie uszkodzony.

Nie widzę sensu wymieniać samych napinacze gdyż kpl rozrządu nie jest aż taki drogi a robota prawie ta sama... jak motor jest na wierzchu to warto już to zrobić porządnie, to jest oczywiści tylko moje zdanie.

Wymiana w ASO to jakaś kompletna abstrakcja <milczek> Jak dobrze poszukasz to się zamkniesz w 3-4 tys zł ze wszystkim.
Zgodze sie, ze wadliwe sa napinacze. Glownie chodzi o ten z gory ale przez wadliwy napinacz mialem rozciagniety lancuch , tak mechanik mi powiedzial

idymy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 13 sie 2014, 08:09
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: idymy » 16 lis 2016, 11:11

rclmati pisze:
idymy pisze:Ja za swój rozrząd zapłaciłem nieco ponad 1800,00 zł brutto ( jak dobrze pamiętam chyba Febi, cena za kpl - same częsci ).

Głównym problemem w naszych 3.0 TDI nie jest wyciągnięty łańcuch a wadliwe napinacze, jeśli wraz z grzechotaniem masz komunikat o niskim ciśnieniu oleju to jest to znak, że napinacz jest już poważnie uszkodzony.

Nie widzę sensu wymieniać samych napinacze gdyż kpl rozrządu nie jest aż taki drogi a robota prawie ta sama... jak motor jest na wierzchu to warto już to zrobić porządnie, to jest oczywiści tylko moje zdanie.

Wymiana w ASO to jakaś kompletna abstrakcja <milczek> Jak dobrze poszukasz to się zamkniesz w 3-4 tys zł ze wszystkim.
Zgodze sie, ze wadliwe sa napinacze. Glownie chodzi o ten z gory ale przez wadliwy napinacz mialem rozciagniety lancuch , tak mechanik mi powiedzial
Ja również miałem rozciągnięty dolny łańcuch względem nowego ale gdyby napinacze działały poprawnie to pewnie nic nie byłoby słychać. W końcu po 320k km ma prawo się łańcuch wyciągnąć, Audi chyba żywotność rozrządu przewidziała na 500k km.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga