Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nowy "używany" kluczyk

Wszystko co dotyczy ogólnie układów elektrycznych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
skubiszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 520
Rejestracja: 28 paź 2012, 16:52
Imię: Przemo
Moje auto: Q7
Rocznik: 2011
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecinek

Nowy "używany" kluczyk

Post autor: skubiszek » 08 lis 2016, 13:55

Witam
Pisałem w innym poście..od 3 tyg bez odpowiedzi

mam tylko jeden kluczyk do auta, którym normalnie odpadam auto, wiadomo, średnio to bezpieczne. Znajomy natomiast kupił auto z licytacji komorniczej ale przed oddaniem auta ktoś w środku zrobił mu jesień sredniowiecza. Znajomek zdecydował się na wymianę i licznika i nowe kluczyki itp a został mu stary kluczyk a właściwie nawet 2 kluczyki do a6 c6 też 3.0 tdi, nr taki jak mam u siebie 4F0837220R 868MHz i teraz co dalej ? da się po dorobieniu grotu da się go zaprogramować na nowo do mojego auta 2 kluczyki ? Jemu się nie przydadzą bo wymienia stacyjkę (zdewastowana śrubokrętem) i licznik z immo.

czy ta procedura będzie działać w przypadku tego kluczyka?

"jezeli masz interfejs vag commander, vcds tez chyba da rade ja robilem na vag comm, odczytujesz pin moze byc z licznika, przygotowujesz wszyskie klucze jakie masz do odpalenia auta, wkladasz sprawny klucz do stacyjki i wlaczasz zaplon, wchodzisz w vag commander - licznik - logowanie- podajesz odczytany pin poprzedzony zerem- potem adaptacja - wpisujesz kanal 21 zatwierdzasz, jako wartosc pojawi ci sie cyfra odpowiadajaca ilosci zaprogramowanych kluczy, tzn. takich ktorymi mozesz odpalic auto, wpisujesz wartosc testowa 0 - testuj- zapisz, potem wpisujesz wartosc testowa ilosc kluczy jakie masz do zaprogramowania, ja mam 4, jezeli masz tez 4 wpisujesz 4 jezeli masz 3 wpisujesz 3 itd. musisz wpisac taka cyfre ile bedziesz wkladal kluczy do stacyjki -testuj - zapisz, kontrolka od immo powinna zgasnac, wylaczasz zaplon i wyciagasz klucz, potem wkladasz nastepny klucz, wlaczasz zaplon, immo mrugnie 2 razy i zgasnie, wtedy wylaczasz zaplon i wyciagasz klucz, wkladasz nastepny klucz i postepujesz tak samo az zaprogramujesz wszystkie klucze, tylko pamietaj ze masz na cala procedure programowania kluczy 60 s. liczone od momentu wpisania ilosci kluczy do zaprogramowania i zatwierdzenia poprzez testuj zapisz, inaczej immo nie zaprogramuje sie, potem wychodzisz z vaga poprzez wstecz 6 close controller,"

Awatar użytkownika
stefank
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 04 gru 2015, 07:26
Imię: Stefan
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: stefank » 08 lis 2016, 18:51

To może ja napiszę co wiem...
W A6 C6 klucze przypisuje się do auta oline... . I z tego co wiem używanego klucza z innego auta już nie zakodujesz do siebie.

skubiszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 520
Rejestracja: 28 paź 2012, 16:52
Imię: Przemo
Moje auto: Q7
Rocznik: 2011
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: skubiszek » 09 lis 2016, 08:09

to teraz pytanie, czy pastylkę/transponder w kluczyku można wymienić- kupić nowy i go zaprogramować?

Awatar użytkownika
stefank
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 04 gru 2015, 07:26
Imię: Stefan
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: stefank » 10 lis 2016, 21:55

No z tym to ci nie pomogę. Nie wiem czy da się przełożyć a nowej (jeżeli są) chyba nie wgrasz - tylko online... Może ktoś jest bardziej zorientowany i się wypowie.

skubiszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 520
Rejestracja: 28 paź 2012, 16:52
Imię: Przemo
Moje auto: Q7
Rocznik: 2011
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: skubiszek » 12 lis 2016, 11:42

Okaże się:) zamówiłem nowy transponder i zobaczymy co z tego wyjdzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga