Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Stukanie w kole lub ?

Koła, felgi i opony
ODPOWIEDZ
Alastro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Stukanie w kole lub ?

Post autor: Alastro » 13 paź 2016, 22:13

Witam,

Szczerze mówiąc nie wiedziałem w jakim dziale podpiąć ten temat ale opiszę o co mi chodzi więc może ktoś podpowie racjonalny pomysł. Słychać z prawej strony jak otworzę okno pasażera jakieś pocieranie ale ni to metaliczny podźwięk ani stukanie tylko jakby się coś naprężało i przeskakiwało im szybciej jadę tym szybciej ten dźwięk słychać, wszystko stało się po wymianie felg z 18 Cali Alus na 16 Stalówki z myślą o zimie. Na pewno nie jest to żaden przegub bo wiem jak przeguby jak to ująć "tyrkają". Zawieszenie było wymieniane kompletne parę miesięcy temu i jeżdżone tylko po autostradach niemieckich więc można przyjąć że zawieszenie nadal "nowe" Tak jak mówię po zmianie kół ten dźwięk się ujawnił więc nie sądzę że coś poważne ale i też nie wiem za co mam złapać tak naprawdę. Na tym forum czytałem że ktoś miał coś podobnego i jak przyciskał hamulec to przestawało ale u mnie tylko przy ruszaniu autem to słychać a wciskanie hamulca nic nie zmienia.

[ Dodano: 2016-10-13, 22:13 ]
Temat do kosza. W tylnym kole była wykrzywiona osłona tarczy hamulcowej.

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 14 paź 2016, 08:46

sprawdź blachę kotwiczną z tyłu tarczy :) częso przy zmianie koła niechcący się ją podegnie i potem szoruje.

Damolka89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 14 kwie 2016, 18:13
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Damolka89 » 16 paź 2016, 20:37

witam. Kolega dobrze Ci podpowiada, ewentualnie coś wisi przy kole i uderza o felgę, wjedź na kanał podnieś prawą stronę do góry i zakręć kołem, a na 100% znajdziesz przyczynę. Pozdrawiam
Jak samochód, to tylko Audi;)

atlas audi a6

Re: Stukanie w kole lub ?

Post autor: atlas audi a6 » 18 paź 2016, 07:23

Alastro pisze:Witam,

Szczerze mówiąc nie wiedziałem w jakim dziale podpiąć ten temat ale opiszę o co mi chodzi więc może ktoś podpowie racjonalny pomysł. Słychać z prawej strony jak otworzę okno pasażera jakieś pocieranie ale ni to metaliczny podźwięk ani stukanie tylko jakby się coś naprężało i przeskakiwało im szybciej jadę tym szybciej ten dźwięk słychać, wszystko stało się po wymianie felg z 18 Cali Alus na 16 Stalówki z myślą o zimie. Na pewno nie jest to żaden przegub bo wiem jak przeguby jak to ująć "tyrkają". Zawieszenie było wymieniane kompletne parę miesięcy temu i jeżdżone tylko po autostradach niemieckich więc można przyjąć że zawieszenie nadal "nowe" Tak jak mówię po zmianie kół ten dźwięk się ujawnił więc nie sądzę że coś poważne ale i też nie wiem za co mam złapać tak naprawdę. Na tym forum czytałem że ktoś miał coś podobnego i jak przyciskał hamulec to przestawało ale u mnie tylko przy ruszaniu autem to słychać a wciskanie hamulca nic nie zmienia.

[ Dodano: 2016-10-13, 22:13 ].
można? można :) i wystarczy dziękuję

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga