Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Montaż rozdzielacza zapalniczki dla kamerki,cb itp

Warsztat
Awatar użytkownika
Krix0
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 369
Rejestracja: 18 kwie 2015, 21:00
Imię: Artur
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: KGR

Montaż rozdzielacza zapalniczki dla kamerki,cb itp

Post autor: Krix0 » 08 paź 2016, 18:22

Witam
W kilku słowach to jak zrobić rozdzielacz zasilania dla kamerki, CB ładowania tel.
Zaznaczę ze temat dla każdego kto chce by kamerka. CB wyłączały się automatycznie po wyjęciu kluczyka,

Potrzebne będzie nam:

1. Rozdzielacz (kupicie na CPN, allegro, sklepach z częściami "pseudotuning") koszt około 20-30 PLN
2. Lutownica z cyna
3. kabel dwużyłowy (około 3 m lub mniej zależny gdzie się wepniecie)
4. Dwa wkręty (użyłem "pchełek" do skrecania profili) kupicie w każdym sklepie bud. długość 1-1,5 cm.
5. Bezpiecznik
6. koszulka termozgrzewalna
7. Dwie spinki "zenskie"
8. klucz nasadowy 8mm do ściągnięcia osłony
9. zlaczki elektryczne do linki

Obrazek Obrazek
Obrazek

Do Pracy:
Pierw szykujemy sobie rozdzielacz czyli rozkręcamy go odlutowywujemy ori kable w ich miejsce dajemy własny (kable powinny być oznaczone który to "+" czerwony pasek a który "-" )
Oczywiście można tez odciąć kabel przy wtyczce do zapalniczki i dołączyć do niego przedłużkę na wsuwkach ( koniecznie użyć taśmy izolacyjnej lub koszulki termozgrzewalnej)

Obrazek Obrazek

Po lutowaniu skręcamy rozdzielacz i lecimy dalej.
Przechodzimy do montażu bezpiecznika na "+"
Nic prostszego: przecinamy kabel z czerwonym paskiem zakładamy koszulki termozgrzewalne zaciskamy wsuwki, wtykamy w obudowę bezpiecznika, podgrzewamy koszulki i gotowe.

Obrazek

Zestaw do montażu gotowy.
Zabieramy się do ściągnięcia osłony pod kierownica ( 5 śrubek 8mm do odkrecenia)
W tym celu wyciągamy obudowę z fot 1 do siebie jest na zatrzaski zejdzie bez problemu, zobaczymy dwie śrubki odkręcamy. Ściągamy osłonę bezpieczników tam jest kolejna śrubka (fot 3), ostatnie dwie są od spodu po prawej i lewej stronie osłony(fot 4-5)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Oslona ściągnięta kolejny krok to wymierzenie w którym miejscu dokładnie będzie nasz rozdzielacz i umocowanie go dwoma wkrętami do ściągniętej osłony. z racji rożnych modeli nie robiłem fot bo każdy musi to ustalić sobie indywidualnie zależnie od rozdzielacza, pamiętać należny by wkręty którymi będziemy mocować rozdzielacz były nie za długie ponieważ mogą one po wkręceniu się w obudowę rozdzielacza dotykać części pod napięciem co możne spowodować nawet pożar dlatego użyłem "pechelek" a rozbierając rozdzielacz zaznaczyłem sobie na obudowie miejsca w które bezpiecznie mogę wkręcić mocowanie.


Po wymierzeniu należny zrobić mały otwór na kabel otwór najlepiej jest zrobić z prawej lub lewej strony osłony ponieważ z lewej dostęp do bezpiecznika będzie pod kierownica, a z prawej będzie przy głównych bezpiecznikach samochodu. Ja wybrałem stronę prawa i dostęp pod kierownica.

Obrazek

Obrazek
Wiem kolor koszulki dobija <zalamka> (nie miałem innej) wymienię ja na czarny w wolnej chwili .

Teraz to co napewno wielu z was interesuje czyli podlaczenie sie po kluczyku
Wybralem podlaczenie sie po kluczyku poniewaz jestem zapominalski.
Podlaczajac w ten sposob unikam sytuacji gdzi ewpiete urzadzenie w rozdzielacz wyladuje mi aku poniewaz po wyjeciu kluczyka napiecie w rozdizleaczu znika i kamerka czy tez CB rario wylacza sie.

Wiec ja na celownik wziąłem kostkę grzanych siedzeń
Dokopałem się do niej i przeciąłem dwa kable
brązowy który jest "-" ( na fot niebieska strzalka)
czerwono-czarny który jest "+" po stacyjce ( na fot czerwona strzałka)

Aby uniknąć zwarcia przetnijcie pierw jeden kabelek połączcie go w klipsie i podepnijcie rozdzielacz Pamiętając który to "+" a który "-"

Obrazek

I to na tyle macie pytania piszcie chętnie odp
Pozwolę sobie zacytować wypowiedz kolegi bendzji

Kod: Zaznacz cały

"...po stacyjce sa z reguły czarne i czarne z paskiem ..."
Oto efekt końcowy:

Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga