Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

RNS-E nagle zgubiło satelity

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
Damiancki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwie 2012, 22:02
Lokalizacja: Lublin

RNS-E nagle zgubiło satelity

Post autor: Damiancki » 11 mar 2016, 11:05

Cieszyłem się z nawigacji RNS-E do teraz. Nawigacja w trakcie ostatniej jazdy tak po prostu zgubiła satelity i za cholerę nie mogę dojść gdzie tkwi problem.

1. W pierwszej kolejności chciałem sprawdzić wtyczkę która u mnie była lutowana do anteny i samą antenę. Na allegro kupiłem uniwersalną antenęhttp://allegro.pl/antena-gps-fakra-audi-vw-opel-mercedes-becker-bmw-i5654090466.html antenę GPS i podmieniłem, bez rezultatu
2. Restartowałem RNS-E j.w.

Co można jeszcze zrobić? Wygląda na to że problem tkwi w samej nawigacji skoro wymiana anteny nic nie pomogła. Miałbym wtedy chyba wyjątkowego pecha, taki problem u innych zwykle załatwiała wymiana anteny.

C.D.
grzebałem w opcjach RNS-E, wybrałem w końcu "Przywróć ustawienia fabryczne" sądziłem że przywróci mi pierdułki typowe, jakieś nastawy głośności itp. i przywrócił ale oprócz tego zniknęło mi wyświetlanie danych nawigacji w FISie.. Jakby nie było w ogóle ich dostępnych i mam nieco uboższe menu np. w navi. Nie wiem czego brakuje ale widzę po ilości opcji że jest ich mniej. Panowie, jest na forum jakis specjalista od RNS-E. Mogę podjechać, wysłać, cokolwiek aby to cholerstwo przywrócić do poprzedniej funkcjonalności.

[ Dodano: 2016-03-11, 11:05 ]
Przegrzebałem w nocy internet, bo nie dawało mi to spokoju i właściwie nie znalazłem nikogo kto miałby problem z samym RNS-E jeśli chodzi o znajdywanie satelitów. Niemal w 100% jeśli instalacja była wykonana ok problem tkwił w antenie. W związku z powyższym. Dziś rano ponownie wygrzebałem sprzęt, podłączyłem ponownie antenę tzw. uniwersalną ale tym razem przyczepiłem ja na zewnątrz. Po chwili z oporami ale satelity zaczęły się pojawiać <radocha> .
I teraz ciekawostka.
Ponownie włożyłem antenę do schowka i dupa zero satelitów i tu cała sprawa została wreszcie wyjaśniona. Ja rozumiem że Allroad ma podwójne szyby ale antena GPS na podszybiu nawet przy pochmurnym niebie i tylko 3 satelity to lekka przesada, w schowku zero a na dachu na zewnątrz auta 5 w porywach do 6. Albo ta antena to straszne gówno (ale wielu kupuje i chyba są zadowoleni) albo trafił mi się jakiś felerny egzemplarz.

Plus całej sytuacji jest taki że RSN-E jest sprawne, uff <hura> Można zamknąć posta.

jasss28
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2015, 18:48
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasss28 » 28 mar 2016, 23:00

Witam! mam ten sam problem z rns-e, która po prostu nie znajduje satelitów. Jak kolega wyżej próbowałem wszystkiego i nic może ktoś pomoże...?
Zawsze było jest i będzie AUDI !!!

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 28 mar 2016, 23:05

Ja kupiłam nową antenę GPS, zamontowałam na ECU, kabelek puszczony ścianą grodziową, podpięty do radia i śmiga mi wszystko jak należy. Jedynie trzeba zwrócić uwagę na wtyki, bo w RNS były SMB i SMA (w zależności czy RNS-D czy RNS-E).
motostacja - części samochodowe.

kucyk1970
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2015, 00:34
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: kucyk1970 » 10 wrz 2016, 23:07

witam mam ten sam problem gps w ustawieniach pokazuje 0/8 satelit gdzies słyszałem ze navi sie mogła zawiesic i mozna ten proces odwrócic na zasadzie jakiegos restartu ale nie moge znalezc tego tematu czy ktos moglby pomoc z gory dziekuje

[ Dodano: 2016-09-10, 23:07 ]
widze ze tu niema za bardzo zainteresowania pomocą ale poradzilem sobie sam kupilem antene za 50 pln wyprułem caly srodek z obudowy i po malej obrobce starej obudowy anteny wlozylem ta nowa 8/8\satelit i gitara;))

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga