Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Latana opona

Koła, felgi i opony
ODPOWIEDZ
palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Latana opona

Post autor: palec85 » 25 cze 2016, 20:12

Witam. Kupilem opony w ktorej jedna jest latana po gwozdziu na biezniku. Opona to 225/45/17 91Y. Czy mozna bezpiecznie jezdzic na takiej oponie? Czy kolega enduro7 moglby sie wypowiedziec na ten temat bo widzialem w wielu postach ze ma duza wiedze.

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 25 cze 2016, 21:12

Ja nie jeżdżę na takich, może i ktoś powie że dureń ze mnie ale jak z 8 lat do tyłu złapałem gumę na jednym kole to zmieniłem koła na osi na nowe. Dwie sztuki z czego jedna lepiona ktoś tam kupił. Zapasu też nie wożę, mam 2xspraya na dojazd. Kapcia w A6 jeszcze nie miałem.

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 25 cze 2016, 21:23

Nie wiem co robic bo rozne opinie w google wyczytalem na ten temat. Opony ladne tylko gosc na allegro "zapomnial" dodac ze jedna jest latana a nie chce mi sie bawic teraz w pakowanie ich i odsylanie. Kolega z wulkanizacji mowi ze jak dobrze polatana to mozna jezdzic ale jak sie bedzie zachowywala przy wyzszych predkosciach lub przy zaladowanym aucie?czy nie strzeli?wyczytalem tez ze opon z wyzszym indeksem predkosci nie powinno sie latac ale ile w tym prawdy?

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 25 cze 2016, 21:27

palec85 pisze:ale jak sie bedzie zachowywala przy wyzszych predkosciach przy zaladowanym aucie?czy nie strzeli?
Wiadomo że lata się różnie, załadowanym, z większymi prędkościami lub załadowanym z większymi prędkościami, zaryzykujesz swoje bezpieczeństwo? Jak po kasie kupiłeś to wystaw lokalnie, stratny nie będziesz.

Gość.

Post autor: Gość. » 26 cze 2016, 14:17

Ja zawsze łatałem u znajomych wulkanizotorów. Wiadomo że boczne uszkodzenie dyskwalifikuje laczka ale jakis gwoździk czy śrubka w bieźniku raczej nie i da się to zrobic dobrze. Nie wiem jakie to sa duże prędkości moja bryka poleci nawet 300 zwykle 160-200 jeżdzę.

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 26 cze 2016, 17:49

Uzytkownik tego forum znajacy sie na rzeczy mowil ze mozna latac uszkodzenia na czole opony. Kolega wulkanizator dzisiaj ogladal opone i mowil ze jest dobrze sklejona i mozna bez problemu jezdzic bez zadnego ryzyka wystrzalu itp jedynie moze powietrze schodzic jak zle sklejone ale to wszystko. Co mialo by niby strzelic?strzelaja opony uszkodzone na boku typu bula itp takze jak by ktos mial kiedys tez obawy to mozna latac i jezdzic poza uszkodzeniami boku i barku opony.

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 26 cze 2016, 23:03

Apophis pisze:Ja zawsze łatałem u znajomych wulkanizotorów. Wiadomo że boczne uszkodzenie dyskwalifikuje laczka ale jakis gwoździk czy śrubka w bieźniku raczej nie i da się to zrobic dobrze. Nie wiem jakie to sa duże prędkości moja bryka poleci nawet 300 zwykle 160-200 jeżdzę.
nie do końca tak
jeśli opona w indexie max H i profil nie mniejszy jak 60 to nie ma przeciwskazań do naprawy bocznej oczywiście jeśli rozmiar uszkodzenia na to pozwala a to sprawdza się w spec tabelach
nie ja to wymysliłem a TUV niemcy i tam to jest dopuszczone do ruchu
natomiast przebicia pogwożdziowe w strefie czołowej bieżnika do fi 5 mm można naprawiać bez względu na index
motocykle do fi 3 mm
nie naprawia się opon typu run-flat a wynika to z tego że ta opona jest przeznaczona do jady na zaniżonym lub bez ciśnienia jednak taka eksploatacja jest destrukcyjna na dłuższą metę dla szkieletu opony
to teoria
w praktyce róznie to bywa i rózne rzecy już widziałem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga