Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Uszkodzone zegary

Elektryka
ODPOWIEDZ
Codina
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2016, 19:15
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Uszkodzone zegary

Post autor: Codina » 17 kwie 2016, 13:09

Od pewnego czasu mam problem z zegarami. Po po pewnym czasie od odpalenia silnika (czasem jest to kilka a czasem kilkanascie minut) zapala sie kontrolka ABS, na FISie na zmianę zapala się kontrolka oleju i hamulców a obrotomierz spada do zera (na zdjęciach) w tym samym czasie przestaje działać klimatyzacja, nawiew niby jest ale klima nie chłodzi, dodatkowo po każdorazowym puszczeniu hamulca piszczy 3 razy. Miałem błąd czujnika stopu po wykasowaniu nie powrócił na wszelki wypadek wymieniłem na oryginał z ASO. Elektryk zdiagnozował jako uszkodzone zegary luty (?). zdjęcia zegarów z usterką. Czy mieliście podobną sytuację i jesteście w stanie podać jakieś namiary na dobrego elektronika (Warszawa i okolice) ktory ogarnie temat?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 17 kwie 2016, 14:51

Obrazek

Po otwarciu maski na mechanizmie otwarcia maski jest taka linka zakończona kulka na końcu otwórz maskę obadaj ta linkę jak jest brudna weź to wyczyść porządnie spsikaj jakimś kontakt sprayem i złóż spowrotem :)

Codina
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2016, 19:15
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Post autor: Codina » 17 kwie 2016, 19:05

to mnie trochę trochę i zaskoczyłeś i zaintrygowałeś jednocześnie, czy mógłbyś rozwinąć proszę temat tej linki? ;)

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7170
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 17 kwie 2016, 20:41

otwierając maskę resetujesz błąd oleju ;)

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 18 kwie 2016, 10:44

No właśnie nie zdążyłem kolega mnie uprzedził :D linka brudna jak jest i ta kuleczka warto ją wyczyścić :D

Codina
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2016, 19:15
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Post autor: Codina » 05 maja 2016, 22:22

Wszystko jasne uszkodzone byly zegary, co spowodowalo ze nie dzialaly abs asr klima i wariowaly obrotomierz Fis i lampka Abs koszt 650 Pln, jak ktos potrzebuje dam namiar na elektryka z Warszawy

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7170
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 05 maja 2016, 22:27

dzięki za taki namiar za 1/2 tej ceny masz drugie zegary i przerzucenie twojego FIS ;)


ktoś mi kiedyś tak wycenił naprawę licznika półFis Jeagaera....za 400 zł założyłem licznik z FIS

Fazzi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 15 mar 2016, 21:51
Lokalizacja: Zbąszyń

Post autor: Fazzi » 05 maja 2016, 23:24

Za 650 można mieć dwa liczniki z nowym fisem china które adaptujesz do auta kablem za 30zł
No ale szpece się cenią :shock:

Filpesco
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2016, 17:29
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Filpesco » 12 maja 2016, 15:37

To mnie zastrzeliliście Panowie. Za taką kwotę można założyć nowe zegary? Dziwię się bo mam problem z zegarami tzn. przy odpalaniu auta ( czasami co drugie odpalenie, czasami po 10 razach, nie ma reguły) wskazówki leżą, brak podświetlenia zegarów i wnętrza. FIS działa ale wyrzuca wtedy często ( nie zawsze) błąd poziomowania świateł bądź oleju. Aby jechać z działającymi wskazówkami no i podswitleniem, wystarczy, że wyjmę i włożę bezpiecznik od zegarów ( czasem zaskoczy za 1 a czasem za 5-7 razem tez brak reguły). Sprawa jest wkurzająca wygląda to jakbym włamywał się do własnego auta:) I do rzeczy: u elektryka typowego ogórka byłem 5 razy, nie naprawił nic, sprawdził tylko luty i ścieżki i twierdzi, że to wina zegarów, według niego kosztują one od 500 w górę plus robocizna 500! Kodowanie i takie tam. Podejrzewam, że typ nie ma pojęcia i chciał się mnie pozbyć dlatego tak krzyknął, ale kto wie. Miał ktoś z Was może podobną sytuację? Bo już nie mam cierpliwości do tych zegarów:(

[ Dodano: 2016-05-12, 15:37 ]
Dodam, że ponoć zwarcie może powodować przetarty kabel przy zapalniczce czy podswietlenia gałki biegów, jednak gałka odłączona i dalej się to dzieje. Kiedyś spadł mi też wąż od spryskiwaczy i płyn poleciał na bezpieczniki po lewej od kierowcy i te wszystkie kabelki, od wtedy mam problem właśnie:(
Filo

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga