Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Brak reakcji manetek

Elektryka
ODPOWIEDZ
zamarancza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 26 cze 2015, 15:21
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Brak reakcji manetek

Post autor: zamarancza » 09 kwie 2016, 10:26

Witam, mam dość nietypowy problem. Ale zacznę od początku.

Wczoraj wieczorem wpadłem na pomysł żeby przenieść gniazdo zapalniczki z bagażnika do schowka pod kierownicą i podłącze je tak żeby prąd dostawała dopiero po zapłonie. A wszystko to tylko dla wygody, by transmiter fm włączał i wyłączał się razem z radiem. Prąd wziąłem z bezpiecznika 43(który opisany na liście jest jako radio) uziemienie do blachy samochodu. Chwila niepewności iiii wszystko działa jak należy, gniazdo dostaje prąd tylko jak jest zapłon.

A dzisiaj rano odkryłem drugie dno tych przeróbek.
Po pierwsze, manetki wycieraczek i kierunkowskazów nie działają(ale sterowanie fisem i "mruganie" długimi działa jak należy)
Po drugie nie działa nawiew. Panel climatronic działa, ale dmuchawa nie załącza się. Ani po zapłonie, ani po odpaleniu auta.

Wszystkie bezpieczniki są w porządku.

Macie jakieś pomysły co mogło się stać?

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7165
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 09 kwie 2016, 11:38

teoretycznie te rzeczy które podajesz nie mają związku - bezp. 43 dostaje prąd po stacyjce ale jest to tzw. Skontakt/Terminal 86 , on dopiero zanika po wyjęciu kluczyka ( jak stacyjka kliknie )

nie powienieś z niego brać prądu - najlepszym rozwiązaniem byłoby wpięcie się w terminal 75x ( śrubki pod przekaźnikami ) i dołożenie bezpiecznika a masa ze śrubki masowej nad wtyczkami na słupku


Jedyna opcja jest taka że coś rozpiąłeś , coś się wysunęło - opis pasuje do przekaźnika styku X , lub samej kostki stacyjki ( twoję podpięcie może tworzy jakiś obwód ) , ten przekaźnik to ten 2 od lewej ( 370 ) na tym zdjeciu:

Obrazekupload

zamarancza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 26 cze 2015, 15:21
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Post autor: zamarancza » 09 kwie 2016, 15:04

Dziękuję za informację. Jak będę rozbierał wszystko jeszcze raz to po pierwsze na pewno poprawię to połączenie. A po drugie sprawdzę czy to nie jest coś z tym stykiem o którym piszesz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga