Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dziwne zachowanie świateł

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VeDo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 26 sie 2014, 17:41
Lokalizacja: Zamość

Dziwne zachowanie świateł

Post autor: VeDo » 05 kwie 2016, 00:02

Od poczatku:
Wyskakiwał mi błąd na fisie odnośnie przepalonej żarowki (przy odpalaniu zimnego samochodu i włączeniu natychmiast świateł) na kilka sekund następnie znikał, poprosiłem kolege aby popatrzył która żarówka gaśnie, okazało się, że przednia lewa od świateł mijania, profilaktycznie kupiłem dwie i wymieniłem z obu stron (po prawej stronie plastik na wsuwce był lekko rozpuszczony). Kolejnego dnia, również jedynie podczas zapalania zimnego silnika wyskakiwał błąd, w przedniej lewej lamie pozycja przygasała na kilka sekund, w sklepie namówili mnie na ledowe pozycje, okej kupiłem 2, wymieniłem i dalej przygasa na kilka sekund lewa lampa. Dodatkowo dokupiłem 2 ledy do podświetlenia rejestracji, na ciepłym silniku tyl świeci ładnie, lecz na zimnym tablica świeci, ale za to lewa tylna lampa wcale, trzeba zgasić samochód, zapalić znowu i wszystko świeci jak powinno.
O co tutaj sie rozchodzi, bo ja zgłupiałem <nerwus>

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 05 kwie 2016, 00:33

Prawdopodobnie mase gubi. Stąd nadpalona wsuwka. Jak się dzieją takie rzeczy, to nie zmienia się kolego żarówek, tylko miernik w rękę i szuka usterki... a jak się nie zna, to jedzie do elektryka samochodowego. Prawdopodobnie masz zaśniedziałe styki gdzieś albo naderwany przewód.

Rodzaj użytych żarówek nie ma tu nic do rzeczy :)

Awatar użytkownika
VeDo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 26 sie 2014, 17:41
Lokalizacja: Zamość

Post autor: VeDo » 09 kwie 2016, 19:47

Masa świateł przednich i tylnych gdzie jest przykręcona? Jest jakaś osobna czy wszystko jest razem spięte przy łapie/poduszce silnika?

[ Dodano: 2016-04-09, 19:47 ]
dodam, że w momencie jak nie działają te dwa światła ( lewy postój przód i lewy tył) to nie ma też podświetlenia zegarów oraz wszystkich przycisków w srodku

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 11 kwie 2016, 00:15

No dobrze, zaglądnąłem do schematów dla ciebie... i wychodzi, że masa jest wspólna dla Lewego przodu i tyłu, według opisu ze schematu - Lower Left "A" Pillar... czyli słupek A w dolnej części. Gdzie dokładnie nie wiem, bo na szczęście jeszcze nie musiałem rozkręcać tego u siebie :) Może też padać ci włącznik świateł, tam są w nim takie blaszki cienkie i z biegiem czasu ze względu na konstrukcje włącznika, potrafi się styk zwęglić, zmniejsza się przewodność i różne dziwne rzeczy mogą się dziać ;) Ja bym na twoim miejscu nie szukał na oślep, bo jeśli byś się na tym znał, sam byś sobie schematy poczytał. A tak ryzykujesz pożarem samochodu - i to nie jest absolutnie żart. Niech ci nie przyjdzie do głowy zakładanie większego bezpiecznika ;)

Awatar użytkownika
VeDo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 26 sie 2014, 17:41
Lokalizacja: Zamość

Post autor: VeDo » 18 kwie 2016, 14:35

Napięcie na żarówce pozycyjnej z przodu wynosi 13,90, + na zarowce - na karoseri tyle samo.
Napięcie żarówek wewnątrz samochodu 12,54

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 18 kwie 2016, 21:59

I czego oczekujesz po podaniu powyższych wartości?

Awatar użytkownika
VeDo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 26 sie 2014, 17:41
Lokalizacja: Zamość

Post autor: VeDo » 18 kwie 2016, 22:56

Że nie gubi masy?
Człowieku od samego początku masz jakiś problem, jak Ci nie pasuje to omijaj ten temat i odpisuj w następnym, owszem pomogłeś troche, ale jakbym chciał pojechać do elektryka to pojechałbym, a nie pisał na forum z prośba o pomoc. Chce to zrobić w domowym garażu, bez potrzeby pchania się w koszta skoro może to być tylko wadliwy przełącznik..

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 19 kwie 2016, 09:49

Nie kolego, nie rozumiesz co i jak mierzysz a próbujesz zgrywać mądrego. To, że sobie zmierzysz żarówkę do karoserii, nic ci nie da. Nie wiesz w którym punkcie masz problem i zabierasz się do tego ŹLE. To że w danym momencie nie ma problemu, nie oznacza że on nie występuje. Chcesz sobie spalić samochód, ok. Spal.

Ja jestem elektrykiem i próbuje ci wytłumaczyć, że nadpalone styki nie biorą się z niczego. Podałem ci co MOŻE być przyczyną, w tym między innymi wyłącznik. Jak widać nie posiadasz odpowiedniej wiedzy żeby to zrobić a dodatkowo chyba jesteś skrajnie nieodpowiedzialny. Nie przylatuj później płakać, że spaliło ci samochód, bo chciałeś naprawić coś czego nie rozumiesz w domowym garażu, przy pomocy porad z forum.

TAK MAM PROBLEM BO WIDZĘ NA LEWO I PRAWO TAKICH NIEODPOWIEDZIALNYCH LUDZI IGRAJĄCYCH Z RZECZAMI O KTÓRYCH NIE MAJĄ POJĘCIA A KTÓRE POTENCJALNIE MOGĄ SIĘ SKOŃCZYĆ DLA NICH ŚMIERCIĄ.

Rozumiesz? Nie? To mi przykro. Jakbyś był umiał czytać schemat, to byś sobie poradził, widocznie nie potrafisz, więc oddaj to w ręce fachowca a nie 'może pomogło'.

I nawet nie chce mi się tłumaczyć dlaczego twoje pomiary są nic nie warte i nie dowodzą absolutnie niczego...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga