Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problemy po wymianie modułu sterownika radia MMI 2g

Elektryka
ODPOWIEDZ
otacon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 28 lip 2014, 10:12
Lokalizacja: biała podlaska

Problemy po wymianie modułu sterownika radia MMI 2g

Post autor: otacon » 01 kwie 2016, 20:11

Padło mi mmi 2g, okazało się że przyczyną jest zalany moduł sterownika radia (a6 avant). Z uwagi na brak takiego samego sterownika tj. 4F0 035 541 L miałem do wyboru dwa tj. jeden z 2002 r. bez litery na końcu i drugi z 2008 r. z literą s na końcu i radiatorem. Z tego co wyczytałem na necie wynikało, że te sterowniki różnią się tylko sw/hw między sobą - w związku z tym wziąłem ten nowszy. Po wymianie wszystko ruszyło, tylko pojawił się nowy problem, rozmówca mnie nie słyszał przy rozowie przez telefon po BT - chłopak, który mi wymieniał tuner VCDS-em aktytował z tego co mówł mikrofon i było ok. Podczas powrtou do domu nie działał mi SDS - po wcisnięciu słyszałem tylko komendę "cancel", więć z poziomu mmi zresetowałem sds. Po dojechaniu do domu podłączyłem VCDS i po przeskanowaniu błędów okazało się, że mam włączoną ochronę komponentu SDS (mimo, że SDS podobno nie był ruszany) i wyskoczyło, że can gateway nie ma kodowania. W związku z tym dzisiaj ponownie pojechałem do warsztatu podpieli VCDS i niestety wizytę przełożyliśmy na przyszły tydzień. Po drodze do domu 1 rozmowa odbyła się normalnie przez BT, natomiast jak wykonałem drugie połączenie to już rozmówca mnie nie słyszał
Mam teraz do Was pytanie.. czemu się tak stało i jak sobie z tym poradzić? Próbowałem puścić mmi update (mam 5570) 1 i 2 druga płyta - dostałem komunikat, że nie wybrano urządzeń do aktualizacji (z tego co rozumiem, po prostu już jest najnowszy soft) z 3 płyty poszła mi tylko aktualizacja tunera. Jakieś pomysły?

Edit: siedziałem z VCDS i po zaznaczeniu w CAN gateway 67 voice control - znika błąd błędnego kodowania gateway.
Wtedy wskakuje błąd w module voice control - ochrona komponentu i błąd comunication imobiliser.
Nadmieniam, że w module telefonu ustawiłem kodowanie 0010900 zamiast 0010920, wtedy po wciśnięciu przycisku SDS na kierownicy mam komunikat głosowy "cancel" zamiast button not used i działa mikrofon - tzn rozmówca mnie słyszy.
Głupieje już z tym wszystkim;/

Edit2: grzebie w internecie i znalazłem info, że full SDS jest wpinany w tuner radia - czyli element, który był u mnie wymieniany (wcześniej z tego co kojarzę miałem tylko SDS w telefonie - czyli przy module bluetooth) i teraz pytanie czy po aktywowaniu w gateway voice control i informacji o CP aktualizacja mmi ma jakiś sens, a jeżeli tak to która CD? Czy muszę zdjąć CP i wtedy powinno się to wszystko znormalizować?
Nadmieniam, że z modułu sterownika radia CP nie był zdejmowany, gdyż wszystko gra normalnie, a VCDS nie zgłasza na tym urządzeniu żadnych błędów.

Problem chyba rozwiązany
moduł tunera miał wpięty pełny SDS, który się gryzł z SDS bluetootha.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga