Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 Allroad] Woda w tylnej klapie, a trzecie światło stop

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raiden25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

[A6 C6 Allroad] Woda w tylnej klapie, a trzecie światło stop

Post autor: raiden25 » 27 wrz 2015, 18:26

Po zakupie audi miałem problem z niedziałającym trzecim światłem stopu. Naprawiliśmy z kumplem lampę rozbierając ja i poprawiając zimne luty, uszczelka już prawie nie istniała wiec ja usunęliśmy. Zauważyłem ze lampki te pod klapą do oświetlenia bagażnika są żółte a styki zardzewiałe co świadczyło o dostawaniu się wody. Zabezpieczyłem wszystki silikonem przeźroczystym jednak okazało się ze woda podczas deszczu kapie nadal na rolete z lewej strony po slupku. Rozebralem to jeszcze raz i nałożyłem dość grubo silikonu tak ze aż wyszło bokami :) woda jak się okazało dalej się gromadzi i podczas otwierania klapy przelewa się pół wiadra. Teraz pytanie czy te światło to jedyna droga która woda się może dostawać? Może miał ktoś podobny przypadek ze woda się gromadziła w klapie, problem mam tylko z lewej strony.

leon11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 567
Rejestracja: 19 kwie 2012, 20:56
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: leon11 » 27 wrz 2015, 23:43

Rozumiem, że silikonem zabezpieczyłeś trzecie światło STOP. Niestety jest to stały problem kombików i ja zawsze zakładając to światło wciskam je na silikon.
Skąd masz pewność, że to woda się zbiera w klapie a nie płyn od spryskiwacza. Miałem już takie przypadki, że płyn leciał przez silniczek wycieraczek, bo ośka od sprysku przyrdzewiała i nie trzymała na oringu wewnątrz silniczka i wtedy leciało na lampki tablicy. Było też tak, że lewy tylny boczek był mokry gdyż pękł wężyk od spryskiwacza za zgięciu w okolicy zawiasu klapy. Wystarczy wtedy odwinąć z niego izolację i wcisnąć w niego zwykłą złączkę do wężyków i ponownie zabezpieczyć. Tu jest niebezpieczeństwo zalania nawigacji i wzmacniacza znajdujących się pod lewym boczkiem.
Dobrze jest wyciągnąć gumowe korki spustowe po bokach u dołu pokrywy aby gromadząca się tam woda miała którędy odpływać.
Niestety, możesz też mieć nieszczelność na samej szybie w miejscu jej klejenia.
VCP+K
Poprzednie Audi: A2 1.4 MPI 75 KM, A4 B7 2.0 TDI 140 KM, A6 C5 Avant 1.9 TDI 130 KM, A6 C6 Avant 2.0 TDI 180 KM S-line, A6 C6 Avant 3.0 TDI 233 KM Quattro tiptronic, A6 C6 Sedan 3.0 TDI 239 KM Quattro tiptronic
Obecnie: LEXUS GS 450h IV 345 KM

Awatar użytkownika
raiden25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: raiden25 » 28 wrz 2015, 00:55

Nie używam spryskiwaczy tylnych prawie wcale. Teraz po urlopie wróciłem a tu deszcz a w tylnej klapie woda, do tego bez koloru i bez wonna dlatego obstawiam wode. Mi leci teraz głownie z lewej strony a przy tym mam problem zacinającej sie konsoli MMI ktora ma problem w mokre dni. Moze tez jest to jakos połączone. Ciezko znalezc przyczynę tej wody. A czy lampy tez moga miec nieszczelność?

leon11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 567
Rejestracja: 19 kwie 2012, 20:56
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: leon11 » 28 wrz 2015, 09:34

MMI ma taki związek, że jeżeli cokolwiek co jest połączone światłowodami wysiądzie, to wyłącza się wszystko bo nie zamyka pętli. Tak jak mówiłem, przy lewym nadkolu masz navi i wzmacniacz. Jeżeli tam dostaje się woda, może powodować zwarcie i moduł wyłączy podzespół a co za tym idzie również MMI. Zwróć uwagę na to czy tam nie jest wilgotno, bez względu na wodę w klapie. Była akcja serwisowa Avantów właśnie w związku z pękającym tam wężykiem.
Lampy raczej nie powinny na to wpływać. Jest jeszcze jedno miejsce przez które może lecieć woda. Miejsce przechodzenia silniczka wycieraczki przez szybę. W zasadzie jest to solidnie zrobione, bo gumowa uszczelka ma kołnierz w który wchodzi szyba, ale różnie to ktoś mógł zmontować. Mógł też pęknąć wzdłużnie korpus plastikowy wokół ośki wycieraczki i wtedy tego się nie uszczelni.
Zwróć też uwagę na nieszczelność samego przyklejenia szyby, bo też się z tym spotkałem, że szybę trzeba było na nowo przekleić.
Najlepiej zdejmij tapicerkę klapy, wejdź do bagażnika a ktoś niech oblewa ją wodą a Ty sprawdzaj gdzie leci.
Zacznij jednak od wyciągnęcia tych korków spustowych.
Nic więcej nie przychodzi mi na razie do głowy.
VCP+K
Poprzednie Audi: A2 1.4 MPI 75 KM, A4 B7 2.0 TDI 140 KM, A6 C5 Avant 1.9 TDI 130 KM, A6 C6 Avant 2.0 TDI 180 KM S-line, A6 C6 Avant 3.0 TDI 233 KM Quattro tiptronic, A6 C6 Sedan 3.0 TDI 239 KM Quattro tiptronic
Obecnie: LEXUS GS 450h IV 345 KM

Awatar użytkownika
raiden25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: raiden25 » 28 wrz 2015, 09:58

[quote="leon11"]MMI ma taki związek, że jeżeli cokolwiek co jest połączone światłowodami wysiądzie, to wyłącza się wszystko bo nie zamyka pętli. Tak jak mówiłem, przy lewym nadkolu masz navi i wzmacniacz. Jeżeli tam dostaje się woda, może powodować zwarcie i moduł wyłączy podzespół a co za tym idzie również MMI. Zwróć uwagę na to czy tam nie jest wilgotno, bez względu na wodę w klapie. Była akcja serwisowa Avantów właśnie w związku z pękającym tam wężykiem.
Lampy raczej nie powinny na to wpływać. Jest jeszcze jedno miejsce przez które może lecieć woda. Miejsce przechodzenia silniczka wycieraczki przez szybę. W zasadzie jest to solidnie zrobione, bo gumowa uszczelka ma kołnierz w który wchodzi szyba, ale różnie to ktoś mógł zmontować. Mógł też pęknąć wzdłużnie korpus plastikowy wokół ośki wycieraczki i wtedy tego się nie uszczelni.
Zwróć też uwagę na nieszczelność samego przyklejenia szyby, bo też się z tym spotkałem, że szybę trzeba było na nowo przekleić.
Najlepiej zdejmij tapicerkę klapy, wejdź do bagażnika a ktoś niech oblewa ją wodą a Ty sprawdzaj gdzie leci.
Zacznij jednak od wyciągnęcia tych korków spustowych.
Nic więcej nie przychodzi mi na razie do głowy.[/quote]

Ok, dzięki za inforamcje. Ostatnio już siedziałem w bagażniku i wychodziło na to że cieknie ze światła stopu ale jak piszesz teraz o nieszczelności szyby to w sumie ciężko sprawdzić jeśli nieszczelność w szybie jest koło światła stopu. Lejąc wodę na światło i tak dostaje się ona na szybę, no ale cóż trzeba to sprawdzać bo idzie jesień i musi być sucho w aucie.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2015, 17:34 przez raiden25, łącznie zmieniany 1 raz.

leon11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 567
Rejestracja: 19 kwie 2012, 20:56
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: leon11 » 28 wrz 2015, 10:42

Tak się zastanawiam, czy masz prawidłowo wciśnięte i zatrzaśnięte światło stopu. Po wciśnięciu światła z tą listwą zasuniętą z tyłu, wstępnie się ono zatrzaskuje, ale potrzeba jeszcze przesunąć od środka klapy tę listewkę aż pokryją się takie dwa jakby ząbki i wtedy dopiero dociąga się ono do gniazda. Wymaga to dość znacznej siły i niekiedy spotykałem się z tym, że nie było to światło właściwie dociągnięte do gniazda. Przed montażem nakładam zawsze silikon na uszczelkę.
Załączam Ci instrukcję montażu światła stop abyś zrozumiał o czym mówię.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
VCP+K
Poprzednie Audi: A2 1.4 MPI 75 KM, A4 B7 2.0 TDI 140 KM, A6 C5 Avant 1.9 TDI 130 KM, A6 C6 Avant 2.0 TDI 180 KM S-line, A6 C6 Avant 3.0 TDI 233 KM Quattro tiptronic, A6 C6 Sedan 3.0 TDI 239 KM Quattro tiptronic
Obecnie: LEXUS GS 450h IV 345 KM

Awatar użytkownika
raiden25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: raiden25 » 28 wrz 2015, 11:30

[quote="leon11"]Tak się zastanawiam, czy masz prawidłowo wciśnięte i zatrzaśnięte światło stopu. Po wciśnięciu światła z tą listwą zasuniętą z tyłu, wstępnie się ono zatrzaskuje, ale potrzeba jeszcze przesunąć od środka klapy tę listewkę aż pokryją się takie dwa jakby ząbki i wtedy dopiero dociąga się ono do gniazda. Wymaga to dość znacznej siły i niekiedy spotykałem się z tym, że nie było to światło właściwie dociągnięte do gniazda. Przed montażem nakładam zawsze silikon na uszczelkę.
Załączam Ci instrukcję montażu światła stop abyś zrozumiał o czym mówię.[/quote]

Oczywiście rozumiem o co chodzi ale... ja to przesunąłem zanim wsadziłem. Myślałem że to jak by trzeba nastawić przed montażem, a potem przy wyjmowaniu "zwalnia" się tą blokadę i to wyskakuje. Teraz wydaje mi się że nie mam nic do przesunięcia skoro udało mi się taką wsadzić. Ale przy rozebraniu jeszcze sprawdzę jak to wygląda. Wiem że przy wyciąganiu drugi raz podważałem lampkę od środka śrubokrętem zapierając się na metalowych elementach klapy (oczywiście tych schowanych pod plastikami). Niestety trochę się wygiełą ta blacha w ten sposób że potem nie mogłem spasować tego światła, a wszystko przez to że poprzedni silikon tak dobrze trzymał światło. Teraz przypuszczam bym nie dał rady tego wyjąć ponownie bez uszkodzenia światła....

kalina86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 29 lis 2015, 21:58
Lokalizacja: Płock

Post autor: kalina86 » 16 mar 2016, 15:29

pytanie z troszę innej beczki,

czy klapę bagażnika od allroada można założyć do normalnej a6 c5 avant?? czy różnią się czymś?

Kaspian Quattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2016, 11:20
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Kaspian Quattro » 17 sty 2017, 21:25

Witam wszystkich. Przeczytałem już sporo o tym problemie bo sam mnie dotyczył . Na szczęście szybko znalazłem przyczynę dostawa nią się wody. Klejem link do mojego filmiku który na szybko nagrałem. Może się komuś przyda taka pomoc . Pozdrawiam .



Już zapomniałem o problemie. Po kilku ulewnych deszczach woda się więcej nie pojawiła. <lol>
Pozdrawiam Radek .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga