Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] wentylator klimy chodzi cały czas, klima nie chodzi

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rtk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 29 wrz 2014, 19:55
Lokalizacja: Lublin

[A6 C4] wentylator klimy chodzi cały czas, klima nie chodzi

Post autor: rtk » 11 mar 2016, 07:11

Witam!
Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi.
Po przekręceniu kluczyka (niezależnie czy zimny czy ciepły silnik) uruchamia się wentylator klimatyzacji.
Rozpięcie czujnika na chłodnicy powinno wyłączyć wentylator i wtedy czujnik byłby do wymiany(info z forum). Ale tak się nie dzieje. Odpiąłem kostkę od czujnika na sucho podpiołem inny i też nic.
Pomaga jedynie wyjęcie przekaźnika.
Przy okazji zauważyłem że nie załącza się klima. tzn. "śnieżynka się pojawia" ale nie reaguje sama sprężarka nie załącza się sprzęgło.
Sprawdziłem jeszcze co stanie się po odpięciu czujnika ciśnienia klimatyzacji ten na podszybiu od strony pasażera ale jest to samo wentylator na max obrotach.
Pytanie do Was?
Co oprócz czujnika na chłodnicy i przekaźnika może powodować załączanie się wentylatora?
Czy posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej z opisem?
Gdzie jest słaby punkt jeżeli chodzi o możliwość przetarcia przewodów które idą do sterownika do czujnika i do wentylatora. Może ktoś już przerabiał temat?

SILNIK to ACK 2.8, gaz, manual, 1997

Proszę o wskazówki.

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 11 mar 2016, 07:24

włączenie wenta może powodować zbyt duże lub zbyt małe ciśnienie w układzie klimatyzacji, ponadto wymień czujnik temperatury cieczy bo on jest najczęstszą przyczyną. Jeżeli daje do ECU sygnał błędny o zbyt wysokiej temperaturze to wiatrak klimy włączy się nawet przy wyłączonej klimie aby wspomóc chłodzenie pierwszego wiatraka. Czujnik temperatury może pokazywać na blacie temperaturę właściwą ale do kompa może dawać złą ponieważ jest 4 pinowy i ma dwa sygnały osobne. Ten temat był już gdzieś przerabiany. Oczywiście to tylko moja sugestia jednakowoż niedroga do sprawdzenia bo czujnik nie jest drogi. Przy okazji wymień czujnik ciśnienia w klimie i myślę, że będzie ok

Awatar użytkownika
rtk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 29 wrz 2014, 19:55
Lokalizacja: Lublin

Post autor: rtk » 11 mar 2016, 11:10

Czujnik w chłodnicy jest 3 pinowy, aby go sprawdzić kupiłem drugi taki sam i odpiąłem kostkę od tego w chłodnicy i wcisnąłem w ten który kupiłem- żadnej nowej reakcji. I tak jak pisałem nawet całkowite odpięcie czujnika w chłodnicy jak i czujnika ciśnienia nie daje żadnej reakcji i wentylator chodzi na Maxa.
Będę musiał spróbować z wymianą czujnika ciśnienia.
Forum przejrzałem ale z reguły były opisane przypadki które prowadziły do stwierdzenia że to czujnik w chłodnicy padł....

Obstawiam jednak że to przetarte przewody...

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 11 mar 2016, 11:14

rtk pisze:Czujnik w chłodnicy jest 3 pinowy, aby go sprawdzić kupiłem drugi taki sam i odpiąłem kostkę od tego w chłodnicy i wcisnąłem w ten który kupiłem- żadnej nowej reakcji. I tak jak pisałem nawet całkowite odpięcie czujnika w chłodnicy jak i czujnika ciśnienia nie daje żadnej reakcji i wentylator chodzi na Maxa.
Będę musiał spróbować z wymianą czujnika ciśnienia.
Forum przejrzałem ale z reguły były opisane przypadki które prowadziły do stwierdzenia że to czujnik w chłodnicy padł....

Obstawiam jednak że to przetarte przewody...
nie czujnik w chłodnicy. chodzi mi o czujnik temperatury płynu chłodniczego

Awatar użytkownika
rtk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 29 wrz 2014, 19:55
Lokalizacja: Lublin

Post autor: rtk » 11 mar 2016, 13:07

Wszyscy zaczynają od czujnika w chłodnicy i zapomniałem że jest też czujnik na silniku.
Dzięki, wymienię i dam znać

[ Dodano: 2016-03-11, 13:07 ]
Jeszcze tylko pytanie czy w ACK czujnik temperatury płynu chłodniczego to ten który znajduje się za silnikiem od strony pasażera?
Na niektórych rysunkach jest jeszcze wyszczególniony czujnik po stronie kierowcy dlatego pytam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga