Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Wymiana żarówki zwykłej

Elektryka
Awatar użytkownika
ratchet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2014, 15:39
Moje auto: S6 Plus C4
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Wrocław

Post autor: ratchet » 10 mar 2016, 10:34

tak, przeciez auto sprawdza wszystkie zarowki...

tomano2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 13 cze 2010, 02:35
Imię: TOMEK
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Olsztyn

wymiana żarówki do jazdy dziennej od strony kierowcy

Post autor: tomano2 » 25 kwie 2016, 21:51

UneeK pisze:
Leniwiec1982 pisze:witam, może ktoś napisać jak wymienić dzienną żarówkę od strony kierowcy (to jest P21W??)
Odkręcasz kluczem torx (T30) zbiornik płynu do wspomagania. Odginasz obejmę zbiornika i opuszczasz go w dół. Masz już jako takie miejsce (o ile nie masz dużych dłoni). Następnie naciskasz zaczepy na oprawie lampy, lekko odchylasz dekielek i wyciągasz go w górę. Teraz masz dojście do wnętrza lampy. Układając rękę w "kwiat lotosu" (pozycja ciała również nieznacznie się pokłada) chwytasz plastikowy trzonek oprawy świateł dziennych, przekręcasz w lewo (tj. przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) i wyjmujesz oprawę z żarówką na zewnątrz lampy.

P.S. Maiłem zamiar wymienić w sobotę postojówki + dzienne. Postojówki wymieniłem - masakra. A co do dziennych - nadal siedzą w oprawach, ponieważ za cholerę nie mogę ich wyciągnąć, nie dadzą się przekręcić ani w prawo ani w lewo - do przodu i do tyłu także nic nie daje, wiec życzę powodzenia.

Mi się udało wymienić, ale w ten sposób, że wziąłem cienkie długie szczypy, które zacisnąłem na plastikowej oprawce, w której siedzi żarówka. Dodatkowo wykorzystałem lusterko, żeby zobaczyć w jaki sposób należy to chwycić. Przekręciłem oprawkę o ok.20-30 stopni w lewo i puściło z gniazda. Ogólnie to dostęp jest koszmarny, a jak ktoś ma duże ręce to niech da sobie spokój.
tomano2

xKajman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2016, 22:31
Lokalizacja: Wołów

Post autor: xKajman » 05 maja 2016, 14:40

Witam i mam taki oto problem ,że w prawej lampie gdy przekręcam osłonkę żarówki ... (to w czym jest zamontowana ^^) to wychodzą mi tylko 2 zęby a trzeci dolny nie chce wyjść.. I oto czy jest na to jakiś sposób czy to wyjątkowy przypadek ?? Siedziałem wczoraj około 30 min i nic to nie dało ... Masakra :[

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga