Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ile za błotnik z OC sprawcy

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
yogi818
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 23 paź 2014, 23:02
Lokalizacja: Poznań

Ile za błotnik z OC sprawcy

Post autor: yogi818 » 07 mar 2016, 19:05

Witam!

W zeszłym tygodniu miałem małą stłuczkę z nie swojej winy. Mam pognieciony przedni lewy błotnik który się trochę cofnął i przy otwieraniu drzwi uszkodzony jest delikatnie rant. Dodam, że błotnik już był wymieniany przez poprzedniego właściciela na zamiennik.

W piątek ma przyjechać gość z ubezpieczalni obejrzeć. Na jaką wycenę mogę liczyć? Aha, sprawca ubezpieczony w MTU.

Czy za ten rant drzwi też coś policzą czy raczej nie?
Załączniki
20160305_122840.jpg

maniocek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 269
Rejestracja: 28 lut 2016, 14:06
Lokalizacja: Mrągowo/Olsztyn

Post autor: maniocek » 08 mar 2016, 19:05

Powiem Ci Kolego na własny przykładzie.

Jakiś rok temu jeździłem poczciwym Golfikiem II 1.3 NZ z 91r.
Gość przede mną na skrzyżowaniu zaczął cofać, mimo mojego klaksonu wywalił we mnie hakiem.

Połamał mi delikatnie zderzak (wąski) wgiął wzmocnienie zderzaka i połamał zaczep osłon (tej pomarańczowej) kierunku. Nie chciał się dogadać, policja.
Dostał oczywiście mandat+punkty.
Na 3 dzień przyjechał rzeczoznawca, pogadaliśmy, pozachwycał się nad Golfikiem, pojechał.
Wycena przyszła na 530zł (do ręki) i tyle otrzymałem po ponad miesiącu oczekiwania.
Wzmocnienie wyklepane, pęknięcie zamaskowane, osłona kierunku się znalazła druga w garażu. Kasa dla mnie ;)
Oczywiście Golfik dostał nowe hamulce i kosmetykę delikatną :)

Z tego co się orientuję, muszą wyliczyć Ci koszty jak za nowy element, nie że koszty szpachlowania i malowania.

pearl1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 21 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: pearl1985 » 09 mar 2016, 23:52

maniocek pisze:Z tego co się orientuję, muszą wyliczyć Ci koszty jak za nowy element, nie że koszty szpachlowania i malowania.
Niby tak, tylko trzeba pamiętać, że ubezpieczalnie często chcą przyciąć na wypłacie odszkodowania i proponują wypłatę odszkodowania na częściach zamiennych. Wtedy trzeba im odesłać pismo, że należy Ci się na oryginalnych częściach i że się takiej wyceny nie przyjmuje.

A jeszcze gorzej jest, jak ma się wbite w dowód że auto to składak. Wtedy to już w ogóle jest się na straconej pozycji. To tak na przyszłość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga