Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi A6C5 spada ładowanie alternatora podczas postoju

Elektryka
ODPOWIEDZ
lpokarse
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Audi A6C5 spada ładowanie alternatora podczas postoju

Post autor: lpokarse » 22 sty 2016, 08:16

Cześć,
Mam taki problem w Audi A6c5 2.4, podczas gdy samochód stoi, lub dojeżdżam gdzies i wrzucam na luz to ładowanie alternatora spada drastycznie na dół na panelu i samochód gaśnie.
Podczas jazdy na biegu jest ok, ale gdy dojeżdżam do czegoś spada i koniec.

Co może być przyczyną? Skończyły się szczotki? Alternator padł?

Ps. Gdy teraz odpalam samochód to odpalić odpala, ale nagle spada mi ładowanie i gaśnie.

Pss. Teraz odpaliłem i chodzi normalnie, nic nie spada, Co mogło być przyczyną?

Gość.

Post autor: Gość. » 22 sty 2016, 09:35

A nie jest tak że ci spada ładowanie bo z jakiegos powodu gasnie silnik?? Jak nawet by się altek wykrzaczył to by silnik brał prad z aku do czasu jego rozładowania.

Usterka lezy więc gdzie indziej.

lpokarse
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lpokarse » 22 sty 2016, 09:55

Było dziś tak.
Odpaliłem samochód normalnie. Jechałem przez 9 km, wrzuciłem na luz by dotoczyć się do skrzyżowania i nagle kontrolka akumulatora się zapaliła na czerwono na desce rozdzielczej oraz ładowanie spadało... włączyłem 2 by dojechać do skrzyżowania i nagle zaczęło ładować i kreska znowu wracała do normy.
Dojechałem na miejsce i znowu kreska zaczęła spadać i samochód zgasł.
Odczekałem minutę, odpaliłem samochód bez problemu i ładowanie znowu zaczęło spadać i samochód zgasł.

Po godzinie czasu odpaliłem znowu samochód i już nic nie spada, wszystko chodzi. Boje się, że jak wrócę do domu to gdzieś w drodze mi znowu coś padnie?

Co może być przyczyną? Jak nie alternator to co? Szczotki się kończą? (akumulator nowy dobry).
Czy może jakaś przyczyna z masą, przewodami, itd.?

Ps. Dodam, że przy -18 kilka tygodni temu w ogóle nie kręcił nawet rozrusznik. Dopiero kilka razy musiałem przekręcić kluczyk i wtedy zakręcił i odpalił samochód. Przy -10, -14 nie ma problemu z odpaleniem. Przy -18 było tak, że jak postał dłużej na dworze to nie kręcił nic a nic. Ale musiało minąć kilka godzin postoju. Bo po 4 godzinach odpalał.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2016, 09:58 przez lpokarse, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość.

Post autor: Gość. » 22 sty 2016, 09:56

A czy wraz ze spadkiem ładowania spadaja ci obroty silnika bardzo nisko??

lpokarse
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lpokarse » 22 sty 2016, 10:00

Nie przyglądałem się, ale chyba obrotomierz jakiś spadek zauważył lekki i lekko chodził to w dół to w górę. Ale to było wtedy kiedy ładowanie spadało.

Teraz odpalałem i wszystko chodzi jak chodziło wcześniej. Czyli teraz odpalony jets samochód, ładowanie nie spada, jest w normie i obrotomierz chodzi normalnie, nie ma żadnych zachwiań.

Podczas tego ostatniego dzisiejszego 1 km obrotomierz lekko spadał gdy wrzuciłem na ten luz, przy jeździe wszystko było ok chyba

Gość.

Post autor: Gość. » 22 sty 2016, 10:03

Jeszcze raz Ci napisze że spadają obroty za nisko to i spada ładowanie. Gaśnięcie nie jest powodowane usterka alternatora tylko np. lewizna w dolocie. U siebie w V8 miałem tak zaraz po kupnie i okazało sie że odma nie istniała stad ssał duzo lewizny.

Poogladaj dolot,sprawdź błedy jakieś. Możesz tez gdy pracuje silnik ok sprawdzić ładowanie jakie ma.

lpokarse
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lpokarse » 22 sty 2016, 10:12

W innym samochodzie miałem tak, że jak padł alternator to jechać jechał, ale gdy zgasiłem to nie było opcji, nie odpalał nawet samochód. Wiec usterkę alternatora można wykluczyć.

Aaa i jeszcze coś. Dziś rano jak odpaliłem samochód to obroty były troszkę wyżej niż zwykle. Musiałem przygazować no i odbiło i wszystko już wróciło do normy.
Jak jechałem to albo mi się zdawało albo słyszałem coś. Ale nie było to nic niepokojącego.

Jakie odznaki w tych audi dają kończące się szczotki?

A co do obrotów, to zawsze samochód miał tak poniżej 1tys, ale bardzo lekko.

Jak dojeżdżałem dziś do ostatniego km to przy luzie obroty już falowały w tym zakresie chyba ale lekko również.

damianio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 170
Rejestracja: 10 lut 2012, 13:21
Lokalizacja: Łuków

Post autor: damianio » 22 sty 2016, 10:22

podlacz miernik, wykluczysz alternator
Był AFN 1997r.
Był AVG 1999r.
Był ASG 2003r.
Jest ANK 2001r.

lpokarse
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lpokarse » 22 sty 2016, 10:42

Apophis pisze:Jeszcze raz Ci napisze że spadają obroty za nisko to i spada ładowanie. Gaśnięcie nie jest powodowane usterka alternatora tylko np. lewizna w dolocie. U siebie w V8 miałem tak zaraz po kupnie i okazało sie że odma nie istniała stad ssał duzo lewizny.

Poogladaj dolot,sprawdź błedy jakieś. Możesz tez gdy pracuje silnik ok sprawdzić ładowanie jakie ma.
A jeżeli obroty nie spadają a alternator sam spada i samochód gaśnie? Co wtedy może być?

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 22 sty 2016, 11:15

jedynie zwarcie w instalacji lub brak masy mogło by powodować zanik ładowania i gaśnięcie silnika, ale też jestem zdania jak koledzy, że to raczej w drugą stronę, zapala się ładowanie jak gaśnie silnik i musisz wyeliminować to gaśnięcie.

Gość.

Post autor: Gość. » 22 sty 2016, 14:31

lpokarse, jeszcze raz ostatni napisze ci że silnik bez osprzetu czyli wszystkiego co na pasku PK pracuje tez bedzie pracował. Musi miec tylko zasilanie do zapłonu np z samego aku.
Hipoteza że gasnie od alternatora to tu nie ma miejsca bo jakies zwarcie by spowodowało że powstał by pożar.

Gasnie bo ma inna usterke niz ładowanie.

END :)

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 22 sty 2016, 16:18

Może być tak jak pisze grzałka, jest w aucie problem z masą.

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 22 sty 2016, 16:30

lpokarse pisze: (akumulator nowy dobry). .
Weź go na wszelki wypadek podładuj prostownikiem raz na kilka dni do momentu usunięcia usterki bo jeśli rzeczywiście coś jest z ładowaniem/masą/prądem to zaraz będziesz musiał kupować kolejny. Szczególnie że co chwilę odpalasz.

lpokarse
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lpokarse » 28 sty 2016, 08:27

Witam Ponownie.
Dziwna sytuacja Panowie.
Wtedy tamtego dnia normalnie odpaliłem, wróciłem do domu i nic się nie działo.
Następnego dnia i jeszcze następnego nawet zrobiłem długą trasę i wszystko było ok, nic się nie działo.

Pod maskę nawet nie zaglądałem, nie otwierałem jej bo sądziłem, że jak chodzi to chodzi.

Więc nie mam pojęcia co było przyczyną tamtejszego dnia, że samochód mi samoczynnie zgasł, a potem gdy go od razu odpaliłem do ładowanie na alternatorze spadało i samochód sam zgasł.

Samochód od tamtego jednego incydentu jeździ normalnie; dziwna sprawa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga