Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ MANUAL+Q] Problem po wymianie podpory wału

Układ napędowy i skrzynie biegów
mrowa87

[ MANUAL+Q] Problem po wymianie podpory wału

Post autor: mrowa87 » 21 sty 2016, 20:02

Witam,
Ostatnio zawitałem do mechanika z problematycznym stukaniem z pod auta. Okazało się, że do wymiany jest podpora dyfra ponieważ była urwana. Zleciłem jej wymianę co poskutkowało następnymi problemami.
Obecnie podczas jazdy na drugim i trzecim biegu odczuwam wibracje w kabinie jak i na drążku zmiany biegów. Serwisant stwierdził, że coś tam musi się ułożyć w tej podporze i mam z dwa trzy tygodnie pojeździć i zobaczyć czy problem nie ustąpi (?!). Pomyślałem, że koleś robi mnie w balona i pojechałem do innego mechanika, który zdjął cały wał i sprawdził czy jest dobrze zamontwany.
W obecnej chwili jestem zagubiony bo nikt nie potrafi mi wytłumaczyć co się właściwie dzieje z moim samochodem.
Proszę was o pomoc i o jakieś wskazówki co sprawdzić i co wymienić w pierwszej kolejności.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2016, 21:33 przez mrowa87, łącznie zmieniany 1 raz.

jakubczyk_7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 508
Rejestracja: 12 wrz 2013, 15:31
Imię: Jakyb
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Czerwin

Post autor: jakubczyk_7 » 21 sty 2016, 20:29

Jak zdejmował wał to potem trzeba skręcić tak jak było. Pasowało by też wyważyć go .Robiłeś to?

mrowa87

Post autor: mrowa87 » 21 sty 2016, 21:37

Wał nie był wyważony po ponownym złożeniu, czy to może pomóc ?

Zbój
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 269
Rejestracja: 17 sie 2014, 21:28
Lokalizacja: Siedlce/Parczew

Post autor: Zbój » 21 sty 2016, 21:51

mrowa87 pisze:Wał nie był wyważony po ponownym złożeniu, czy to może pomóc ?
Moim zdaniem powinno pomóc a jak nie to sprawdził bym przeguby wewnętrzne półosi bo być może pierwsza diagnoza była trefna i to od razu była ich wina jeśli chodzi o stukanie albo wibracje...

Widziałeś starą podporę wału? Była zerwana czy co się z nią działo że to na nią padło podejrzenie?

Ja też od jakiegoś czasu zmagam się z wibracjami i zamówiłem już 2 przeguby wewnętrzne i zamierzam się za to zabrać w miarę możliwości... jeśli okaże się że to nie to to następną opcją będzie wymiana właśnie podpory wału.

A tak z ciekawości jaką podporę kupiłeś? Ted-gum?

Gość.

Post autor: Gość. » 21 sty 2016, 21:58

Zbój pisze:Ja też od jakiegoś czasu zmagam się z wibracjami i zamówiłem już 2 przeguby wewnętrzne i zamierzam się za to zabrać w miarę możliwości... jeśli okaże się że to nie to to następną opcją będzie wymiana właśnie podpory wału.
A ty jakiego rodzaju wibracje masz?

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 21 sty 2016, 22:06

wyważyć wał i wyregulować podpore 2 części wału mają leżęć w lini prostej góra/dół oraz na boki
auto ma stać na kołach + ze 100kg
przyda się długa deska z wycięciem na podpore do ustawiania

mrowa87

Post autor: mrowa87 » 22 sty 2016, 09:36

Stara podpora była zerwana - tak ta nowa jest jakieś polskiej firmy dokładnie nie wiem
wał (niby) ustawiony jest dobrze byłem u dwóch różnych mechaników , jeden auto trzymał cztery dni i z tym walczył - powiedział, że podpora wału prawdopodobnie jest ch****a i nic z tym nie zrobię (oryginału w ASO już nie mają) lub mam czekać aż coś się bardziej rozwali w sensie usterka bardziej uwidoczni ... :/

Gość.

Post autor: Gość. » 22 sty 2016, 09:42

Wiesz ja bym nie czekał przy takich wibracjach jak opisujesz możesz sobie narobic więcej szkód. W grodzisku mazowieckim jest firma co się zajmuje wałami-może warto by tam coś zaradzić?

Pioter211
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 458
Rejestracja: 07 kwie 2015, 10:22
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Pioter211 » 22 sty 2016, 09:56

Sama wymiana podpory to nie problem, ale mechanik pewnie źle złożył wał i go nie wyosiował, stąd te drgania. Miałem podobny problem. Zmiana mechanika pomogła:)

Gość.

Post autor: Gość. » 22 sty 2016, 10:00

Mój wał pojechał do Grodziska,tam go po zmianie podpory wyważyli i na maszynie był idealny. W auto wskoczył jak wacek w szparke nastolatki więc tu raczej tez nie może byc problemu. Ale ja nie mam takich telepawek tylko jakis rezonans i kto wie czy nie powoduje tego cos innego...

Pioter211
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 458
Rejestracja: 07 kwie 2015, 10:22
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Pioter211 » 22 sty 2016, 11:12

mrowa87 pisze:Stara podpora była zerwana - tak ta nowa jest jakieś polskiej firmy dokładnie nie wiem
wał (niby) ustawiony jest dobrze byłem u dwóch różnych mechaników , jeden auto trzymał cztery dni i z tym walczył - powiedział, że podpora wału prawdopodobnie jest ch****a i nic z tym nie zrobię (oryginału w ASO już nie mają) lub mam czekać aż coś się bardziej rozwali w sensie usterka bardziej uwidoczni ... :/
Na 99% Tedgum. Sporo ludzi narzeka na te podpory, ale zrobiłem na niej już ok 15kkm i zero problemów. Oryginalna podpora jest dostepna w ASO ale tylko w komplecie z wałem, koszt to ok 7000 zł.

mrowa87

Post autor: mrowa87 » 22 sty 2016, 15:58

w czwartek będę jechać na wyważenie wału i po raz trzeci będę płacić za jego ściągnięcie i założenie ... oby pomogło

Pioter211
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 458
Rejestracja: 07 kwie 2015, 10:22
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Pioter211 » 22 sty 2016, 18:33

Nie przejmuj się, jeśli okaże się że wał został źle złożony to niech mechanik oddaje Ci kasę. Niestety co raz częściej trafia się na pseudomoechaników, a raczej na wymieniaczy. Nie ma to jak własny garaż z kanałem :)

Zbój
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 269
Rejestracja: 17 sie 2014, 21:28
Lokalizacja: Siedlce/Parczew

Post autor: Zbój » 22 sty 2016, 21:03

Apophis pisze:
Zbój pisze:Ja też od jakiegoś czasu zmagam się z wibracjami i zamówiłem już 2 przeguby wewnętrzne i zamierzam się za to zabrać w miarę możliwości... jeśli okaże się że to nie to to następną opcją będzie wymiana właśnie podpory wału.
A ty jakiego rodzaju wibracje masz?
Tak jak bym wjechał na linie przerywaną oddzielającą pas od pobocza tylko mocniejsze... dzisiaj przyszły mi przeguby niedługo mam zamiar się tym zająć więc dam znać czy to była ich wina.

Gość.

Post autor: Gość. » 23 sty 2016, 13:42

Zbój, A nie jest to cos w rodzaju rezonansu,tak jak bys rozkrecił na maxa bez muzyki mocny basowy głosnik??

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga