Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Licznik od Q7 w A6 Allroad - jak ustawić, na jaki zmienić

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raiden25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Licznik od Q7 w A6 Allroad - jak ustawić, na jaki zmienić

Post autor: raiden25 » 21 gru 2015, 23:57

Witam, po zakupie allroada 3.0 (model2008) stwierdziłem ze wskaźnik paliwa źle pokazuje jego poziom. Tzn przez jakieś 600km bak jest na full po czym następnie przez Ok 200km spada bardzo szybko. Zatem po obu stronach w baku zostały wyczyszczone pływaki oraz usunięte wtyczki. Niestety problem sie nie rozwiązał. Po zabawie z VCDSm wyszło ze mam ustawiony bak na Ok 100l, następnie wyszło ze mam jakimś cudem licznik od Q7. Magicy z Audi znaleźli jakis tutorial przeprogramowania tego licznika jednak nie do końca udało sie go ustawić bo za 2 dni zgarnęła mnie laweta gdyż zabrakło paliwa po drodze, niby początek rezerwy a w baku pusto...
1. Teraz pytanie czy faktycznie sie tego nie da przestawić?
2. Drugie pytanie, czy jesli sie nie da to jaki licznik mam kupic, według Audi jest to 4F0920934GX (280km/h). Niestety cieżko taki dostać ale jest sporo liczników na Allegro od A6 i tez ze wskaźnikiem do 280km/h z tym ze, ich oznaczenie to np. 4F0920933J lub 4F0920934G.
Chciałbym aby to wszystko wreszcie działało jak należy.

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 22 gru 2015, 10:42

raiden25, Witaj

Do Ciebie podejdzie każdy licznik pochodzący z C6. Ważne by był to licznik z wersji diesel. I oczywiście jakbyś chcial miec kolorowy wyświetlacz w środku to musisz szukać z nowym softem (modele od 2006, większośc miały kolorowe fis'y). Jak już byś zmieniał to poradziłbym Ci szuaknie licznika już z wersji poliftowej. Jest dużo ładniejszy, fajniejsza czcionka i lepsza rozdzielczość FIS. Zobacz sobie moje autko, tam zmieniałem normalny licznik na ten z wersji poliftowej. Pamiętaj, że zmiana licznika wiąże się ze ściągnięciem CP (ochrona komponentu). Jak coś to pisz śmialo - pomogę. W sprawach "licznikowych" dużo tematu liznąłem <okok>

[ Dodano: 2015-12-22, 10:42 ]
Druga sprawa - każdy licznik z C6 jest wyskalowany do 280km/h :)

Te numery liczników co Ty podałeś to mają już kolorowy FIS po środku.

Awatar użytkownika
raiden25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: raiden25 » 28 gru 2015, 09:53

[quote="KL4K50N"][b]raiden25[/b], Witaj

Do Ciebie podejdzie każdy licznik pochodzący z C6. Ważne by był to licznik z wersji diesel. I oczywiście jakbyś chcial miec kolorowy wyświetlacz w środku to musisz szukać z nowym softem (modele od 2006, większośc miały kolorowe fis'y). Jak już byś zmieniał to poradziłbym Ci szuaknie licznika już z wersji poliftowej. Jest dużo ładniejszy, fajniejsza czcionka i lepsza rozdzielczość FIS. Zobacz sobie moje autko, tam zmieniałem normalny licznik na ten z wersji poliftowej. Pamiętaj, że zmiana licznika wiąże się ze ściągnięciem CP (ochrona komponentu). Jak coś to pisz śmialo - pomogę. W sprawach "licznikowych" dużo tematu liznąłem <okok>

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: 2015-12-22, 10:42[/i] ][/size]
Druga sprawa - każdy licznik z C6 jest wyskalowany do 280km/h :)

Te numery liczników co Ty podałeś to mają już kolorowy FIS po środku.[/quote]

Super dzięki za info. Wydawało mi się że jak przeglądałem ogłoszenia to sporo z tych liczników miało do 260km/h ale może się mylę. Co do numeru części to tutaj na bank jest kolorowy fis bo to model 2008 więc chyba innych już nie montowali. Ten licznik powoduje błędne wskazywanie poziomu paliwa oraz według mnie wywala błąd "zbyt duży rozmiar koła" czy jakoś tam. Przypuszczam że to wszystko jest ze sobą powiązane - ktoś może ma wiedzę ?

Aha KL4K50N, ja mam czarne ramki w zegarach, widziałem że Ty to demontowałeś i jest taka sprawa że ja te ramki chce zostawić. Czy jak kupie licznik to można to przełożyć bez problemu czy to kwestia jakiegoś klejenia itd ?

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 28 gru 2015, 10:42

Nie koniecznie możesz mieć kolorowy wyświetlacz, ja też mam autko modelowo 2008 a fis czerwony <wnerw>

Awatar użytkownika
raiden25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: raiden25 » 28 gru 2015, 11:20

[quote="krzysiek-lex"]Nie koniecznie możesz mieć kolorowy wyświetlacz, ja też mam autko modelowo 2008 a fis czerwony <wnerw>[/quote]

Hm no możliwe w takim razie. Chyba że to kwestia też auta, A6 za 200tys zł a A6 Allroad za 500tys zł. Ja osobiście jak oglądałem Allroady to nie widziałem czerwonego FISa a w zwykłych A6 jak najbardziej.

Dodano: 2015-12-28, 10:20
Teraz jak patrze to większość ma 260-270km/h, zatem widzę że jest kilka wersji.
Nie chce kupić złego, potrzebuje do Allroada - a tam też jest większy bak. Pytanie czy to w razie co da się zmienić w VCDSie? W tym który mam, czyli od Q7 nie było opcji wyboru modelu auta.

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 28 gru 2015, 15:47

raiden25, Nie można sugerować się rokiem produkcji, bo nawet te poliftowe liczniki miały monochrom FIS... Co do skali - faktycznie widze, że bywały wyskalowane do 260KM/h (pewnie do tych słabszych silników). Co do ramki, to się nie martw licznik masz do niej przykręcony na śrubki, więc spokojnie sobie je zdemontujesz.

Co do pojemności baku - C6 miały 70L i 80L. Twoj będzie miał 80L.

Nie było wersji licznikowej do modelu Allroad. Więc każdy liczniik Ci podejdzie byle to był z C6 i do TDI

[ Dodano: 2015-12-28, 15:47 ]
A tak na marginesie - jak na allegro nie będzie napisane czy ma kolor FIS czy nie, ALBO gościu będzie wciskał ściemę - Licznik z kolor FIS ma srebrną obwódkę wokół wyświetlacza.



Ten nie ma kolor FIS :

Obrazek


Ten ma kolor FIS :

Obrazek




I na koniec :) :

4f0 920 90XX czerwony fis
4f0 920 93XX kolorowy fis

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 29 gru 2015, 12:01

Jest rarytas na allegro do allroada po lifice z kolorowym FIS. Daj znać na PW jak chcesz info na temat zegarów. Jak na licznik polift to cena mega okazjonalna!

Awatar użytkownika
raiden25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: raiden25 » 30 gru 2015, 13:12

No chce kupic taki licznik tylko teraz jeszcze jedna ważna kwestia.

Każdy twierdzi że taki licznik trzeba zakodować. W ASO się to odbywa bez problemu ale trzeba mieć licznik z paragonem bo ponoc jak jest zgłoszony że kradziony (kradzione auto) to od razu puka policja. Nikt z allegro nie chce takiego paragonu wystawić, wiec ja nie chce mieć potem problemów. Czy faktycznie nie da się tego zakodować VCDSem ? Pomożecie jak to zrobić?

Dodano: 2015-12-30, 12:12
[quote="KL4K50N"]Jest rarytas na allegro do allroada po lifice z kolorowym FIS. Daj znać na PW jak chcesz info na temat zegarów. Jak na licznik polift to cena mega okazjonalna![/quote]

Nie wiem czy dobrze rozumiem twojego posta ale rozumiem że znalazłeś jakiś godny uwagi licznik na alledrogo i mozesz podeslac namiar ? :) Czekam jesli tak <radocha>

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 30 gru 2015, 14:34

raiden25, Witaj!

Ten licznik co Ci znalazłem jest baaaardzo fajny ;) Ale jest problem bo nie można do Ciebie wysyłać PW - masz to zablokowane...

Co do ASO - musisz im w razie WU udowodnić, że licnzik pochodzi z legalnego źródła. Ten co ja mam to jest z normalnego szrotu i normalnie wystawią Ci fakturę. Jeżeli nie to na allegro są spece co usuwają CP za podobny hajs a może i taniej.

VCDS nie poradzi sobie ze ściągnięciem CP

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga